Blog poświęcony automatyce |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Blog firmy OMRON poświęcony automatyce

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Blog poświęcony automatyce

Flexible Manufacturing
flexible manufacturing roadshow barcelona bboard event

Objazdowe pokazy produkcji elastycznej: europejskie tournée fabryki przyszłości

czerwiec 16, 2022 A gdyby można było zobaczyć, poczuć i dotknąć fabryki przyszłości? Co należy zrobić, aby uzyskać elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję? Właśnie to jest tematem przewodnim tegorocznych objazdowych pokazów produkcji elastycznej firmy OMRON w Europie. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną wyjątkowe rozwiązania oparte na współpracy człowiek-maszyna, których nie można zwykle zobaczyć poza fabryką ze względu na ich rozmiar i skalę. 
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
automotive bboard sol

Identyfikowalność w motoryzacji: na czym powinni obecnie koncentrować się decydenci i eksperci

maj 23, 2022 Od e-mobilności do autonomicznej jazdy, od niedoborów umiejętności po cyfryzację: w przemyśle motoryzacyjnym następują kluczowe zmiany. Na przykład przechodzenie na globalne platformy i wprowadzanie standardowej architektury pojazdów. Z jednej strony produkcja staje się coraz bardziej wydajna, ale z drugiej strony zastosowanie nawet jednej wadliwej części może mieć znacznie bardziej dalekosiężne skutki niż kiedykolwiek wcześniej. W obliczu kosztownych napraw producenci samochodów muszą sprostać coraz bardziej złożonym wymaganiom i coraz bardziej rygorystycznym specyfikacjom. Czy warto zapewnić identyfikowalność, jeśli wymaga to etykietowania nawet 20 000 części w jednym pojeździe? Na pewno tak, ale aby wszystkie dane były użyteczne, potrzebne są zaawansowane technologie odczytu i weryfikacji oraz zaawansowane oprogramowanie.Istnieje wiele powodów, dla których producenci muszą prowadzić dokładne rejestry części i podzespołów składających się na nowy samochód. Na przykład, z punktu widzenia jakości, śledzenie kodów kreskowych pomaga upewnić się, że części zostały zmontowane odpowiednio. Jeszcze ważniejsza jest jednak możliwość śledzenia każdej części samochodu, począwszy od pierwotnego dostawcy. W przypadku wycofania lub wykrycia wadliwej części producenci muszą być w stanie szybko i kompleksowo ustalić jej pochodzenie. Ważnym uzupełnieniem są takie informacje, jak numer partii, data produkcji i inne, umożliwiające identyfikację pojazdów, których jakość może być obniżona przez wadliwą część. Szczegółowe informacje można znaleźć w zaleceniach i normach AIAG, VDA, ANSI i ISO. W związku z globalizacją przemysłu motoryzacyjnego oczekuje się, że do 2023 r. światowa produkcja pojazdów lekkich osiągnie około 96 mln sztuk. Oznacza to, że nawet użycie tylko jednej wadliwej części może mieć bardzo poważne konsekwencje, dlatego należy za wszelką unikać takich sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
omron cobot collaboration bboard prod

Metoda „lights out” nadal mało prawdopodobna w przypadku Przemysłu 4.0

kwiecień 21, 2022 Wielu producentów uważa, że całkowicie zautomatyzowana fabryka bez pracowników to melodia odległej przyszłości. Pytają oni, kiedy faktycznie nadejdzie czwarta rewolucja przemysłowa i czego możemy się w związku z tym spodziewać? W ramach tego bloga przyglądamy się rzeczywistości w pełni i częściowo zautomatyzowanej produkcji, możliwościom i ograniczeniom robotów, a także powodom, dla których ludzka obsługa jest nadal, w większości przypadków, niezastąpiona.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
vadain machine-vision-fabric-inspection bboard misc

Firma Vadain automatyzuje kontrolę tkanin zasłonowych za pomocą kontroli wizyjnej maszyn

kwiecień 08, 2022 Firma Vadain, holenderski lider na rynku produkcji zasłon wykonywanych na specjalne zamówienie, potrzebowała rozwiązania, które możliwie najszybciej wykryłoby błędy w materiałach na zasłony o kilometrowych długościach. Wraz z programistami z firmy Sycade, konstruktorem maszyn Eisenkolb i przy użyciu technologii kontroli wizyjnej maszyn firmy OMRON wspólnie opracowali zautomatyzowane rozwiązanie do wykrywania i analizowania błędów w tkaninach zasłonowych. Dzięki temu czasochłonny proces ręcznej kontroli należy do przeszłości.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
omron i4 0 series article 3c bboard sol

Tradycyjne fabryki również potrzebują danych

marzec 18, 2022 Odpowiednie narzędzia i technologie umożliwiają zaawansowany serwis predykcyjny, zapobieganie powstawaniu wąskich gardeł i optymalizację produkcji. Dowiedz się, w jaki sposób digitalizacja niweluje lukę między systemami starszej generacji a koncepcją Przemysłu 4.0.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
realistic pick and place bboard sol

Pięć wyzwań w procesach pakowania i paletyzacji towarów o wysokim zróżnicowaniu i niskiej powtarzalności produkcji (HMLV)

grudzień 21, 2021 Nowy produkt właśnie opuścił fabrykę w opakowaniu gotowym do umieszczenia na półce, w określonej specyfikacji, aby zaspokoić potrzeby klientów. Pakowanie zostało w rzeczywistości wykonane przez inną firmę: podmiot zajmujący się co-packingiem. Co-packing stosuje się na wszystkich rynkach szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG), ale szczególnie w segmentach produktów o wyższej cenie, takich jak produkty do higieny osobistej lub słodycze, choć to zaledwie kilka przykładów. Jest to szybko rozwijająca się działalność, która pozwala zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na większą różnorodność.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
europe battery industry 1 background bboard misc

Napędzanie rozwoju europejskiego przemysłu motoryzacyjnego

styczeń 29, 2021 Europejski przemysł motoryzacyjny mierzy się z silną konkurencją ze strony rynku azjatyckiego, jak również z wyzwaniami gospodarczym związanymi z obecną pandemią. W związku z tym musi opracować innowacyjne, przyszłościowe strategie i technologie, które zarówno zwiększą wydajność, jak i zapewnią zrównoważony rozwój. Tony Seba, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, uważa, że do 2025 roku nastąpi całkowite zaprzestanie sprzedaży nowych pojazdów wyposażonych w (wyłącznie) silniki spalinowe na rzecz przejścia na wodorowe ogniwa paliwowe lub akumulatory. Tymczasem branża boryka się ze spadkiem sprzedaży, coraz bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń, nowymi technologiami, digitalizacją i zmieniającymi się potrzebami klientów. W odpowiedzi na te problemy firmy muszą przekształcić swoje linie produkcyjne, stać się bardziej elastyczne i wprowadzić innowacje, które zwiększą ich konkurencyjność na rynku.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
e-mobility 1 bboard misc

Energizing European battery cell production

maj 01, 2020 What can European automotive companies do to future-proof their production lines, especially in relation to battery manufacturing? Robotics, automated quality control and artificial intelligence (AI) can help companies to tackle the strong competition they are facing from Asia.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
ai manufacturing bboard sol

How industrial companies are catching up in the AI race

grudzień 16, 2019 Artificial intelligence (AI) is achieving breakthroughs in the industrial sector. McKinsey recently forecasted that the global market for AI-based services, software and hardware will grow by up to 25% annually and will be worth around US$130 billion by 2025. But AI also represents a major challenge for industries in Europe, which are lagging behind the US and China. So, how can we start putting AI into action? Predictive maintenance is one area that demonstrates its advantages and potential.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
touching smart factory module newssingle sol

Smart machines: laying the golden egg?

październik 16, 2019 Greater manufacturing efficiency: it’s the golden egg we’re all looking for. But it’s getting increasingly hard to find. The solution could be smarter automation, which involves lots and lots of data (‘big data’) and data collection and data-driven modelling. The smart machine then uses the models to automatically adjust its own behaviour (i.e. machine learning).
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
ai manufacturing fcard sol

Improve OEE with Artificial Intelligence at the Edge in Food Manufacturing

październik 16, 2019 Implementation of Artificial Intelligence (AI) in food manufacturing is picking up speed. Many F&B companies are realizing that AI presents an opportunity to increase not only the Overall Equipment Effectiveness (OEE) – and therefore combine reduced costs with increased productivity – but also to improve the analysis of data to support continuous improvement programs such as reducing waste or process operations variability.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
ai infographic edge fog cloud bboard back

Edge, Fog and Cloud clarified

wrzesień 16, 2019 What do the terms Edge, Fog and Cloud mean in relation to artificial intelligence in industrial manufacturing? They are actually different layers of the Industrial Internet of Things (IIoT). Here is a quick overview on how we at Omron describe these terms in relation to AI, using an analogy with a nervous system.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
factory ai head bboard sol

Artificial Intelligence and the future of manufacturing

wrzesień 16, 2019 The discussion about ‘Artificial Intelligence’ (AI) in manufacturing is now gaining momentum. This is mainly due to the availability of greater processing power and increasing volumes of data (the ‘sensorisation’ of the industry). A key factor that will help manufacturers to gain the maximum benefit from these recent advances is the use of adaptive algorithms. This in turn is a major stepping stone towards the development of ‘the factory of the future’.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
flexible manufacturing roadshow barcelona bboard event

Objazdowe pokazy produkcji elastycznej: europejskie tournée fabryki przyszłości

czerwiec 16, 2022 A gdyby można było zobaczyć, poczuć i dotknąć fabryki przyszłości? Co należy zrobić, aby uzyskać elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję? Właśnie to jest tematem przewodnim tegorocznych objazdowych pokazów produkcji elastycznej firmy OMRON w Europie. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną wyjątkowe rozwiązania oparte na współpracy człowiek-maszyna, których nie można zwykle zobaczyć poza fabryką ze względu na ich rozmiar i skalę. 
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
automotive bboard sol

Identyfikowalność w motoryzacji: na czym powinni obecnie koncentrować się decydenci i eksperci

maj 23, 2022 Od e-mobilności do autonomicznej jazdy, od niedoborów umiejętności po cyfryzację: w przemyśle motoryzacyjnym następują kluczowe zmiany. Na przykład przechodzenie na globalne platformy i wprowadzanie standardowej architektury pojazdów. Z jednej strony produkcja staje się coraz bardziej wydajna, ale z drugiej strony zastosowanie nawet jednej wadliwej części może mieć znacznie bardziej dalekosiężne skutki niż kiedykolwiek wcześniej. W obliczu kosztownych napraw producenci samochodów muszą sprostać coraz bardziej złożonym wymaganiom i coraz bardziej rygorystycznym specyfikacjom. Czy warto zapewnić identyfikowalność, jeśli wymaga to etykietowania nawet 20 000 części w jednym pojeździe? Na pewno tak, ale aby wszystkie dane były użyteczne, potrzebne są zaawansowane technologie odczytu i weryfikacji oraz zaawansowane oprogramowanie.Istnieje wiele powodów, dla których producenci muszą prowadzić dokładne rejestry części i podzespołów składających się na nowy samochód. Na przykład, z punktu widzenia jakości, śledzenie kodów kreskowych pomaga upewnić się, że części zostały zmontowane odpowiednio. Jeszcze ważniejsza jest jednak możliwość śledzenia każdej części samochodu, począwszy od pierwotnego dostawcy. W przypadku wycofania lub wykrycia wadliwej części producenci muszą być w stanie szybko i kompleksowo ustalić jej pochodzenie. Ważnym uzupełnieniem są takie informacje, jak numer partii, data produkcji i inne, umożliwiające identyfikację pojazdów, których jakość może być obniżona przez wadliwą część. Szczegółowe informacje można znaleźć w zaleceniach i normach AIAG, VDA, ANSI i ISO. W związku z globalizacją przemysłu motoryzacyjnego oczekuje się, że do 2023 r. światowa produkcja pojazdów lekkich osiągnie około 96 mln sztuk. Oznacza to, że nawet użycie tylko jednej wadliwej części może mieć bardzo poważne konsekwencje, dlatego należy za wszelką unikać takich sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
realistic pick and place bboard sol

Pięć wyzwań w procesach pakowania i paletyzacji towarów o wysokim zróżnicowaniu i niskiej powtarzalności produkcji (HMLV)

grudzień 21, 2021 Nowy produkt właśnie opuścił fabrykę w opakowaniu gotowym do umieszczenia na półce, w określonej specyfikacji, aby zaspokoić potrzeby klientów. Pakowanie zostało w rzeczywistości wykonane przez inną firmę: podmiot zajmujący się co-packingiem. Co-packing stosuje się na wszystkich rynkach szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG), ale szczególnie w segmentach produktów o wyższej cenie, takich jak produkty do higieny osobistej lub słodycze, choć to zaledwie kilka przykładów. Jest to szybko rozwijająca się działalność, która pozwala zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na większą różnorodność.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
trelleborg integrated controller d bboard sol

Uszczelki gotowe w mniej niż 10 sekund — zintegrowany sterownik robota zapewnia harmonijną kontrolę

listopad 24, 2021 Firma Trelleborg Livorno zmodernizowała stanowisko robota służące do wykańczania uszczelek poliuretanowych stosowanych w sektorze energetyki wiatrowej. Rozwiązanie oparto na zintegrowanym sterowniku robota firmy OMRON, który zapewnia integrację i synchronizację wszystkich komponentów automatyki, w tym robotów, logiki, ruchu, bezpieczeństwa oraz interfejsu użytkownika.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
am flow a bboard sol

Inteligentne rozwiązania systemowe z zastosowaniem autonomicznych robotów mobilnych: AM-Flow i OMRON

październik 27, 2021 Koncepcja Przemysłu 4.0 zakłada usprawnienie procesów, analizę danych big data oraz całodobową produkcję bez przestojów. W przeciwieństwie do historycznych „rewolucji przemysłowych” nie wiąże się z presją czasową, a także pozostawia producentom wolność wyboru, jako że rozwiązania z zakresu automatyzacji można wdrażać zarówno stopniowo, jak i w trybie natychmiastowym — niezależnie od tego, czy mówimy o nowym, innowacyjnym zakładzie, czy o modernizacji bardziej tradycyjnych systemów produkcyjnych. Wdrażanie zmian staje się łatwiejsze dzięki AM-Flow, przedsiębiorstwu zyskującemu popularność za sprawą rozwiązań dla producentów, którzy stawiają pierwsze kroki w dziedzinie druku przestrzennego.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
omron cobot collaboration bboard prod

Metoda „lights out” nadal mało prawdopodobna w przypadku Przemysłu 4.0

kwiecień 21, 2022 Wielu producentów uważa, że całkowicie zautomatyzowana fabryka bez pracowników to melodia odległej przyszłości. Pytają oni, kiedy faktycznie nadejdzie czwarta rewolucja przemysłowa i czego możemy się w związku z tym spodziewać? W ramach tego bloga przyglądamy się rzeczywistości w pełni i częściowo zautomatyzowanej produkcji, możliwościom i ograniczeniom robotów, a także powodom, dla których ludzka obsługa jest nadal, w większości przypadków, niezastąpiona.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
omron i4 0 series article 3c bboard sol

Tradycyjne fabryki również potrzebują danych

marzec 18, 2022 Odpowiednie narzędzia i technologie umożliwiają zaawansowany serwis predykcyjny, zapobieganie powstawaniu wąskich gardeł i optymalizację produkcji. Dowiedz się, w jaki sposób digitalizacja niweluje lukę między systemami starszej generacji a koncepcją Przemysłu 4.0.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
predictive maintenance images a en banner sol

Zwiększenie produktywności: przejście z konserwacji zapobiegawczej na predykcyjną

grudzień 17, 2021 Konserwacja ma kluczowe znaczenie dla rozwijającej się działalności zwłaszcza w przemyśle, gdzie często oczekuje się nieprzerwanego, całodobowego działania urządzeń. Każde przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji wie, że do utrzymania optymalnej pracy wszystkich linii produkcyjnych i systemów potrzeba czegoś więcej niż tylko wykwalifikowanego zespołu ds. konserwacji. Wymaga się również dokładnego planowania, trzymania się ścisłych harmonogramów, stałej czujności, gotowości do wymiany niezużytych jeszcze części i do reagowania na nieplanowane zdarzenia. Przynajmniej tak było kiedyś.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
industry40 factory bboard sol

Rozwijanie możliwości cyfrowych: w jaki sposób każda fabryka może stać się inteligentna

wrzesień 16, 2021 Jeśli chodzi o możliwość cyfryzacji, mówimy o zdolności do przesyłania danych na poziomie linii — zwykle z urządzeń z poziomu maszyn — i przekazywania ich do środowiska IT. Wiele zakładów produkcyjnych będzie posiadało różnorodną gamę starszych maszyn, które funkcjonują prawidłowo, a w wielu przypadkach są również wydajne, ale nie oferują możliwości cyfryzacji.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
big data ai concept bboard back

Monitorowanie stabilności maszyny za pomocą danologii

lipiec 16, 2021 Czy masz maszynę bez żadnych wad? Prawdopodobnie już zbierasz dane dotyczące produkcji i maszyn, ale ich nie wykorzystujesz. Dzięki szybkiemu skanowaniu danych można ocenić użyteczność i jakość danych oraz zacząć korzystać z wartości, jaką ze sobą niosą. Proces ten pomoże także zdefiniować pierwszy lub następny krok na drodze do organizacji pracy z wykorzystaniem danych.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
elsive with tm cobot newssingle sol

Cobot Dashboard: How to visualize data for OEE improvement the smart way

marzec 16, 2021 The factory of the future is not only based on a well-orchestrated interaction of the most diverse machines, robots, sensors, and AI technologies. Entrepreneurs and decision-makers are also increasingly faced with the challenge of reconciling the vast amounts of data collected by the various production lines and making the best possible use of it to support their decisions. Not only does a comprehensive data strategy need to be developed. There are also technologies required that process and present the data in such a way that issues are immediately identified before major problems occur.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
ntnu omron tm newssingle sol

Opracowanie inteligentnej i elastycznej produkcji: norweska uczelnia otworzyła nowe laboratorium produkcyjne przepełnione robotami

luty 10, 2021 Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii (NTNU) utworzył nowe laboratorium edukacyjne w Ålesund, aby ułatwić naukę i szerzyć wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyki wśród regionalnych producentów. Laboratorium jest wyposażone w szereg rozwiązań firmy OMRON — zarówno sprzętowych, jak i programowych.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
vadain machine-vision-fabric-inspection bboard misc

Firma Vadain automatyzuje kontrolę tkanin zasłonowych za pomocą kontroli wizyjnej maszyn

kwiecień 08, 2022 Firma Vadain, holenderski lider na rynku produkcji zasłon wykonywanych na specjalne zamówienie, potrzebowała rozwiązania, które możliwie najszybciej wykryłoby błędy w materiałach na zasłony o kilometrowych długościach. Wraz z programistami z firmy Sycade, konstruktorem maszyn Eisenkolb i przy użyciu technologii kontroli wizyjnej maszyn firmy OMRON wspólnie opracowali zautomatyzowane rozwiązanie do wykrywania i analizowania błędów w tkaninach zasłonowych. Dzięki temu czasochłonny proces ręcznej kontroli należy do przeszłości.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
robot hand apple bboard misc

Automatyka przemysłowa: cztery wskazówki dotyczące przyszłości produkcji żywności i napojów

lipiec 16, 2020 Pandemia koronawirusa postawiła poważne wyzwania przed organizacjami wszelkiego typu i wielkości. Firmy z branży spożywczej i towarowej zmagają się znacznym obniżeniem konsumpcji i zakłóceniami łańcuchów dostaw. Jednocześnie konsumpcja domowa wzrosła, a konsumpcja poza domem niemalże się zatrzymała. W jaki sposób producenci mogą zmodyfikować swoje strategie biznesowe i procesy produkcyjne zarówno teraz, jak i w dłuższej perspektywie? Pandemia może stanowić okazję do ponownego przeanalizowania przestarzałych procesów i procedur oraz ich ulepszenia przy wykorzystaniu takich koncepcji, jak innowacyjne roboty, technologia czujników i całościowe strategie automatyki.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
free vision traceability webinar fcard event

Six challenges for brand protection

listopad 19, 2019 Brand protection is an important topic for any business. But as industrial companies invest in new technology, such as smart robotics, artificial intelligence and vision systems, are they aware of the key challenges that could affect their brand?
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
automotive industry bboard sol

Legacy of machine vision

październik 16, 2019 Did you know that for more than 40 years, Omron has developed vision sensing technologies for factory automation, surveillance and transport systems, and more recently for facial recognition and image processing for mobile phones, and even driver monitoring for autonomous driving?
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
brand protection misc

Late-stage customization in pharmaceutical manufacturing

październik 16, 2019 As a result of serialization legislation, pharmaceutical manufacturers must now ensure that labels printed at a late stage contain all of the data required for compliance. This includes customizing product labels for certain markets, customers or products by adding variable data to labels or packaging. This avoids the need to stock individual packaging materials for each variant.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
robots food beverage bboard sol

Barcodes: keeping track of product quality

październik 02, 2019 For many years, barcode technology has proved to be an economical and flexible identification technology. It has continued to develop and as a result, 1D and 2D codes (such as Datamatrix) are now used almost universally. Their versatility have made them a popular choice for streamlining many key supply chain processes, including production, logistics and item traceability.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brand Protection
microhawk mv-40 inspection newssinglemob sol

Is your production line ready for inspection?

wrzesień 12, 2019 Quality inspections are a critical requirement for all manufacturing and packaging lines. Being able to identify defective products before they are shipped to customers can bring significant savings in both time and money. It prevents costly product recalls, wasted production and potentially expensive legal costs.For perishable products – from food to pharmaceuticals – quality inspection of the packaging is also vital. An unreadable barcode or a wrong expiry date could lead to perfectly good products being discarded. And increasingly strict legislation is making clear marking a top priority for all types of products.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
realistic pick and place bboard sol

Pięć wyzwań w procesach pakowania i paletyzacji towarów o wysokim zróżnicowaniu i niskiej powtarzalności produkcji (HMLV)

grudzień 21, 2021 Nowy produkt właśnie opuścił fabrykę w opakowaniu gotowym do umieszczenia na półce, w określonej specyfikacji, aby zaspokoić potrzeby klientów. Pakowanie zostało w rzeczywistości wykonane przez inną firmę: podmiot zajmujący się co-packingiem. Co-packing stosuje się na wszystkich rynkach szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG), ale szczególnie w segmentach produktów o wyższej cenie, takich jak produkty do higieny osobistej lub słodycze, choć to zaledwie kilka przykładów. Jest to szybko rozwijająca się działalność, która pozwala zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na większą różnorodność.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
predictive maintenance images a en banner sol

Zwiększenie produktywności: przejście z konserwacji zapobiegawczej na predykcyjną

grudzień 17, 2021 Konserwacja ma kluczowe znaczenie dla rozwijającej się działalności zwłaszcza w przemyśle, gdzie często oczekuje się nieprzerwanego, całodobowego działania urządzeń. Każde przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji wie, że do utrzymania optymalnej pracy wszystkich linii produkcyjnych i systemów potrzeba czegoś więcej niż tylko wykwalifikowanego zespołu ds. konserwacji. Wymaga się również dokładnego planowania, trzymania się ścisłych harmonogramów, stałej czujności, gotowości do wymiany niezużytych jeszcze części i do reagowania na nieplanowane zdarzenia. Przynajmniej tak było kiedyś.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
trelleborg integrated controller d bboard sol

Uszczelki gotowe w mniej niż 10 sekund — zintegrowany sterownik robota zapewnia harmonijną kontrolę

listopad 24, 2021 Firma Trelleborg Livorno zmodernizowała stanowisko robota służące do wykańczania uszczelek poliuretanowych stosowanych w sektorze energetyki wiatrowej. Rozwiązanie oparto na zintegrowanym sterowniku robota firmy OMRON, który zapewnia integrację i synchronizację wszystkich komponentów automatyki, w tym robotów, logiki, ruchu, bezpieczeństwa oraz interfejsu użytkownika.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
sustainablility 4 bboard misc

Tworzywa sztuczne w produkcji towarów konsumpcyjnych: siedem wskazówek dotyczących automatyzacji ekologicznego pakowania

kwiecień 29, 2021 Higiena czy ochrona środowiska? Najlepiej jedno i drugie! Firmy z branży towarów konsumpcyjnych coraz częściej poszukują alternatywnych rozwiązań dla opakowań z tworzyw sztucznych oraz sposobów na bardziej ekologiczne, wydajne i bezpieczne prowadzenie działalności. Innowacyjne linie pakowania, robotyka i sztuczna inteligencja zapewniają im wsparcie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
elsive with tm cobot newssingle sol

Cobot Dashboard: How to visualize data for OEE improvement the smart way

marzec 16, 2021 The factory of the future is not only based on a well-orchestrated interaction of the most diverse machines, robots, sensors, and AI technologies. Entrepreneurs and decision-makers are also increasingly faced with the challenge of reconciling the vast amounts of data collected by the various production lines and making the best possible use of it to support their decisions. Not only does a comprehensive data strategy need to be developed. There are also technologies required that process and present the data in such a way that issues are immediately identified before major problems occur.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
beverage robot assisted workflow 1 bboard sol

Cztery najważniejsze wskazówki dotyczące projektów automatyzacji w branży spożywczej

styczeń 29, 2021 W wyniku pandemii koronawirusa producenci stanęli przed wyzwaniem sprostania zarówno oczekiwanej przez klientów długoterminowo zróżnicowanej oferty produktów, jak i ograniczeniu liczby produktów [SKU] w ofercie sprzedawców detalicznych w wyniku szybko zmieniających się nawyków zakupowych. Firmy, które odkrywają nowe możliwości dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, nie tylko zyskują elastyczność, lecz także zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia, ilość złomu i odpadów oraz straty.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
robot hand apple bboard misc

Automatyka przemysłowa: cztery wskazówki dotyczące przyszłości produkcji żywności i napojów

lipiec 16, 2020 Pandemia koronawirusa postawiła poważne wyzwania przed organizacjami wszelkiego typu i wielkości. Firmy z branży spożywczej i towarowej zmagają się znacznym obniżeniem konsumpcji i zakłóceniami łańcuchów dostaw. Jednocześnie konsumpcja domowa wzrosła, a konsumpcja poza domem niemalże się zatrzymała. W jaki sposób producenci mogą zmodyfikować swoje strategie biznesowe i procesy produkcyjne zarówno teraz, jak i w dłuższej perspektywie? Pandemia może stanowić okazję do ponownego przeanalizowania przestarzałych procesów i procedur oraz ich ulepszenia przy wykorzystaniu takich koncepcji, jak innowacyjne roboty, technologia czujników i całościowe strategie automatyki.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
ai manufacturing fcard sol

Improve OEE with Artificial Intelligence at the Edge in Food Manufacturing

październik 16, 2019 Implementation of Artificial Intelligence (AI) in food manufacturing is picking up speed. Many F&B companies are realizing that AI presents an opportunity to increase not only the Overall Equipment Effectiveness (OEE) – and therefore combine reduced costs with increased productivity – but also to improve the analysis of data to support continuous improvement programs such as reducing waste or process operations variability.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
autonomous production flow bboard back

3 Steps to Optimize Operational Efficiency for the Future of Manufacturing

październik 02, 2019 Operational Excellence is required to maximize capital expenditures. But at the same time manufacturers are challenged to move away from traditional high volume, low mix production runs, to more complex high mix, low volume production with consumer demand linked directly with production. How to optimize operational efficiency to be ready for the future of manufacturing?
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
engineer robot programming fcard prod

The power of collaboration between machines, people and teams

październik 01, 2019 With today’s rapid advances in technology, the manufacturing sector needs to be increasingly agile, ready to adapt to changing demands. Production lines must be more flexible, so that they can cope with shorter production runs, more varied products and tight deadlines. So how can manufacturers address these challenges? The solution lies in more advanced, interconnected and intelligent systems that can be programmed to handle a range of tasks.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
conveyor filled cans bboard sol

Minimum complexity, Maximum yield

lipiec 08, 2019 Omron's leading position in packaging automation in the Food & Beverage industry is based on smart and simple solutions that result in solid success. A concept that we dubbed Perfect Packaging. Omron's Perfect Packaging approach structurally eliminates risks and boosts production even in tough situations when high throughput is required. But also optimises your filling. Minimising under- or overfill.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
batterieproduktion whitepaper banner b bboard misc

Napędzanie sukcesu lokalnej produkcji ogniw akumulatorowych

wrzesień 20, 2021 Eksperci i producenci z sektora motoryzacyjnego zgodnie przyznają, że e-mobilność stanowi przyszłość branży. Kluczowym elementem tego rozwoju są akumulatory i ich produkcja. W tym kontekście szacuje się, że światowy rynek akumulatorów litowo-jonowych wzrośnie z 44,2 mld USD (2020 r.) do 94,4 mld USD (2025 r.). Przejście branży motoryzacyjnej z silników spalinowych na ogniwa akumulatorowe lub wodorowe ogniwa paliwowe stanowi dla firm ogromne wyzwanie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Operational Excellence
sustainablility 4 bboard misc

Tworzywa sztuczne w produkcji towarów konsumpcyjnych: siedem wskazówek dotyczących automatyzacji ekologicznego pakowania

kwiecień 29, 2021 Higiena czy ochrona środowiska? Najlepiej jedno i drugie! Firmy z branży towarów konsumpcyjnych coraz częściej poszukują alternatywnych rozwiązań dla opakowań z tworzyw sztucznych oraz sposobów na bardziej ekologiczne, wydajne i bezpieczne prowadzenie działalności. Innowacyjne linie pakowania, robotyka i sztuczna inteligencja zapewniają im wsparcie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
europe battery industry 1 background bboard misc

Napędzanie rozwoju europejskiego przemysłu motoryzacyjnego

styczeń 29, 2021 Europejski przemysł motoryzacyjny mierzy się z silną konkurencją ze strony rynku azjatyckiego, jak również z wyzwaniami gospodarczym związanymi z obecną pandemią. W związku z tym musi opracować innowacyjne, przyszłościowe strategie i technologie, które zarówno zwiększą wydajność, jak i zapewnią zrównoważony rozwój. Tony Seba, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, uważa, że do 2025 roku nastąpi całkowite zaprzestanie sprzedaży nowych pojazdów wyposażonych w (wyłącznie) silniki spalinowe na rzecz przejścia na wodorowe ogniwa paliwowe lub akumulatory. Tymczasem branża boryka się ze spadkiem sprzedaży, coraz bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń, nowymi technologiami, digitalizacją i zmieniającymi się potrzebami klientów. W odpowiedzi na te problemy firmy muszą przekształcić swoje linie produkcyjne, stać się bardziej elastyczne i wprowadzić innowacje, które zwiększą ich konkurencyjność na rynku.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
hd1500 warehouse bboard sol

Transformacja e-mobilna: Siedem wskazówek dla firm motoryzacyjnych

wrzesień 08, 2020 Szczególnie dotknięty został przemysł motoryzacyjny, ponieważ pandemia pociągnęła za sobą spadek sprzedaży. Na przykład Center for Automotive Research (Centrum Badań Rynku Motoryzacyjnego) na Uniwersytecie Duisburg-Essen przewiduje, że do 2030 r. niemieccy producenci i dostawcy pojazdów mogą stracić jedną czwartą siły roboczej. Równie pesymistyczny obraz rysuje się w Wielkiej Brytanii. Jednak dostawca pojazdów AMZ twierdzi, że rosnący popyt na samochody elektryczne może doprowadzić do powstania wielu nowych miejsc pracy.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
e-mobility 2 bboard misc

Zero-defect philosophy helps resolve the world’s future issues

czerwiec 05, 2020 Imagine the city center of a modern metropolis in 2030: a multitude of unmanned, electrically-powered vehicles driving swiftly and silently through the streets. These vehicles sense traffic lights and other road signs and make decisions using artificial intelligence. They avoid people, who unexpectedly cross their path. They detect and avoid dangerous situations before they occur. And they contribute to everyone’s health and safety. But what happens if the associated electrical systems fail? Omron is already addressing this problem today.
CZYTAJ WIĘCEJ
AI
e-mobility 1 bboard misc

Energizing European battery cell production

maj 01, 2020 What can European automotive companies do to future-proof their production lines, especially in relation to battery manufacturing? Robotics, automated quality control and artificial intelligence (AI) can help companies to tackle the strong competition they are facing from Asia.
CZYTAJ WIĘCEJ
Industry 4.0
automotive bboard sol

Integrated data control, motion control and machine vision for next-generation automotive production line

kwiecień 24, 2020 The Mexican regional headquarters of a leading manufacturer of premium air brake actuators for global on-highway and specialty markets required a new automated production assembly line. One of the company’s key performance indicators is to deliver a fully assembled product every 30 seconds, and it is with this end goal at the forefront that the team started the process of automating the production line.
CZYTAJ WIĘCEJ
Sustainable Manufacturing
sustainability green factory bboard misc

Green is key: sustainability in battery manufacturing for E-mobility

luty 05, 2020 Today, sustainability is no longer a niche topic, but something that companies are integrating into their business strategies. Not only are sustainability practices necessary to answer the changing demands of consumers, the marketplace and governments, they are also increasingly being seen as a competitive strength. That’s because sustainability practices reduce energy consumption and waste, and also help companies use their resources more efficiently. They even help companies optimize their manufacturing agility and enable them to respond to fluctuating demand and the growing need for personalization. And finally, sustainability can play an important role in acquiring and retaining customers, as well in developing new market opportunities.
CZYTAJ WIĘCEJ
Flexible Manufacturing
ld mobile robot bmw bboard sol

Zwinne i inteligentne: dostosowane rozwiązania mobilne w zakresie robotyki

październik 10, 2019 Duża niemiecka grupa motoryzacyjna optymalizuje wydajność i innowacyjność w dziedzinie transportu materiałów dzięki mobilnym robotom Omron LD oraz przystawkom do przenośników firmy cts GmbH. Produkcja samochodów i linie montażowe były zawsze ze sobą ściśle powiązane. Dopiero gdy w 1913 roku Henry Ford zaczął używać przenośników w swoich fabrykach, samochód był w stanie podbić świat jako produkt wytwarzany masowo. Dziś praca w fabrykach BMW bez linii montażowych nie byłaby możliwa. Grupa wykorzystuje innowacyjne rozwiązania transportowe i logistyczne w celu zwiększenia wydajności i elastyczności, lepszego łączenia procesów roboczych, a także odciążenia pracowników od konieczności wykonywania powtarzalnych i czasochłonnych zadań. Koncepcja ta obejmuje wykorzystanie mobilnych robotów Omron LD do transportu materiałów, co zapewnia szczególnie wysoki zwrot z inwestycji (ROI). Te autonomiczne roboty mobilne są wyposażone w wieżę przenośnikową — urządzenie do obsługi ładunków o regulowanej wysokości, opracowane przez integratora systemów, firmę cts GmbH. Interakcja między pracownikami i robotami transportowymi w firmie BMW w imponujący sposób pokazuje, jak harmonicznie mogą działać Fabryki Przyszłości.
CZYTAJ WIĘCEJ