Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Cztery największe wyzwania stojące przed producentami pojazdów elektrycznych na drodze do zrównoważonej przyszłości

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Sustainable Manufacturing

Cztery największe wyzwania stojące przed producentami pojazdów elektrycznych na drodze do zrównoważonej przyszłości

Opublikowano 17 czerwca 2024 w Sustainable Manufacturing

Pojazdy elektryczne (EV) w ostatnich latach przeszły z rynku niszowego do dużej branży. Od 2023 roku niemal jeden na pięć sprzedanych pojazdów to właśnie samochód elektryczny, a sprzedaż ich wzrosła do 3,5 milionów sztuk — jest to 35% skok w stosunku do poprzedniego roku, według raportu Global EV Outlook 2024 opracowanego przez IEA. Oczekuje się, że trend ten będzie utrzymywał swoją tendencję wzrostową, a prognozy wskazują, że sprzedaż na rynkach wschodzących przekroczy w 2024 roku 1 mln sztuk, co oznacza wzrost o 40% w stosunku do zeszłego roku. Rządy na całym świecie naciskają na zmniejszenie emisji CO2, przyspieszając w ten sposób przejście na pojazdy elektryczne.

Co to oznacza dla producentów z branży motoryzacyjnej? Po pierwsze muszą oni skupić się na projektowaniu i produkcji głównie elektrycznych flot, co wielu z nich już zaczęło robić. Po drugie oznacza to budowę nowych linii produkcyjnych i opanowanie nowych procesów produkcyjnych, co może być sporym wyzwaniem.

W tym miejscu pojawia się zaufany partner w dziedzinie automatyki. Współpraca z ekspertem w tej dziedzinie może pomóc w zarządzaniu złożonością tego procesu przejścia w całej branży. Dzięki bogatej ofercie technologii, globalnej pomocy technicznej i szerokiemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, firma OMRON jest gotowa pomóc producentom w ich zelektryfikowanej podróży.

W tym wpisie na blogu poznasz najważniejsze wyzwania w sektorze produkcji pojazdów elektrycznych oraz dowiesz się, w jaki sposób współpraca z firmą OMRON może zapewnić skuteczne rozwiązania:

Wyzwanie 1: Zapobieganie przeładowaniu i nadmiernemu rozładowaniu oraz wystąpieniu prądu przetężeniowego w akumulatorach

Rozwiązanie: Produkcja akumulatorów i ogniw paliwowych wymaga precyzyjnej kontroli nad grubością arkuszy elektrod, aby zapobiec przeładowaniu i nadmiernemu rozładowaniu oraz wystąpieniu prądu przetężeniowego. Rozwiązanie firmy OMRON obejmuje dwustronny pomiar grubości, który mierzy grubość zarówno z górnej, jak i dolnej strony arkusza, zapewniając dokładniejsze pomiary niż w przypadku tradycyjnych metod jednostronnych.

Ponadto rozwiązania firmy OMRON do sortowania ogniw wykorzystują technologię RFID — do zarządzania czasem i pojemnością ogniw — oraz kody 2D w celu zapewnienia, że akumulatory są produkowane przy zastosowaniu ogniw o identycznej pojemności i stałej wydajności.

Wyzwanie 2: Dostosowanie się do wzrostu liczby elektrycznych modułów sterujących (ECU)

Rozwiązanie: Wraz ze wzrostem elektryfikacji pojazdów wzrasta liczba modułów ECU i ich poziom złożoności. Tradycyjne metody konfiguracji ustawień kontroli dla każdego styku złącza są czasochłonne.

Rozwiązanie OMRON do kontroli złączy upraszcza ten proces, minimalizując potrzebę opracowywania złożonych algorytmów. Pozwala to producentom na płynną integrację produktów z produkcją i efektywne zarządzanie powiązanymi kosztami przy jednoczesnym spełnianiu wymagań szybko rozwijającej się branży.

Wyzwanie 3: Zwiększenie wydajności inspekcji spawalniczej

Rozwiązanie: Zapotrzebowanie na szybkie i dokładne inspekcje spawalnicze ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku silników o dużej mocy z wieloma punktami spawania.

Zaawansowana technologia przetwarzania obrazu firmy OMRON umożliwia nieprzerwane i szybkie przeprowadzanie inspekcji, skracając czas tradycyjnie wymagany do kontroli jakości. Technologia ta wykorzystuje unikalny algorytm do szybkiej kontroli wyglądu, znacznie skracając czas inspekcji i zachowując wysoką dokładność.

Wyzwanie 4: Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w zakładzie montażu końcowego w branży motoryzacyjnej

Rozwiązanie: W zakładach montażu końcowego w branży motoryzacyjnej zapewnienie bezpieczeństwa pracowników ma kluczowe znaczenie. Autonomiczne roboty mobilne (AMR) firmy OMRON, takie jak seria LD i roboty HD-1500 o dużej ładowności, zaprojektowano w taki sposób, aby ograniczyć potrzebę korzystania z wózków widłowych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i wydajność. Roboty te radzą sobie z ciężkimi ładunkami i samodzielnie nawigują w środowisku przemysłowym, zmniejszając ryzyko urazów i skutecznie eliminując niedobory siły roboczej.

Raport dotyczący silników wewnętrznego spalania (ICE) w Global EV Outlook 2024 podkreśla znaczące korzyści płynące z przejścia na pojazdy elektryczne, szczególnie biorąc pod uwagę emisje w całym cyklu życia — od produkcji do eksploatacji. Ten holistyczny pogląd pokazuje wyraźne korzyści dla środowiska naturalnego wynikające z używania pojazdów elektrycznych. Innowacyjne rozwiązania firmy OMRON zapewniają producentom z branży motoryzacyjnej strategiczną przewagę, wspierając ich dążenia do zrównoważonego rozwoju na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe