Autonomia wykraczająca poza ludzkie zdolności
Maksymalizacja wydajności w zakładzie poprzez nową perspektywę globalną
Celem „Autonomii wykraczającej poza zdolności człowieka” jest stworzenie zakładów produkcyjnych, które w mniejszym stopniu opierają się na pracownikach ludzkich. Pozwala to oderwać pracowników od ciężkich prac fizycznych, aby mogli bezpiecznie skupić się na kreatywnych zadaniach. Ponadto wdrożenie autonomii, która zapewnia efektywność energetyczną w tych zakładach, wprowadza nowy sposób produkcji, który umożliwia stałe wytwarzanie wysokiej jakości produktów w sposób wydajny i mniej wpływający na środowisko. Rozwiązujemy trudne dylematy w równoważeniu wydajności kapitału z elastycznością i racjonalnością ekonomiczną z ochroną środowiska poprzez trzy podejścia: Powielanie umiejętności rzemieślniczych i wrażliwości, trendy w autonomicznym wykrywaniu urządzeń i rozwój linii produkcyjnych poprzez wykorzystanie sterowania energią.
Zakłady produkcyjne, w których zadania wymagają elastyczności i dbałości o szczegóły, często polegają na pracy ręcznej. W takich miejscach pracownicy często muszą pracować bardzo długo, wykonywać ciężkie prace lub niebezpieczne zadania w trudnych warunkach. Powielamy umiejętności rzemieślnicze wykwalifikowanych pracowników, wykorzystując oprogramowanie do precyzyjnej koordynacji naszych produktów ILOR+S. Powielanie ich umiejętności jest zintegrowane ze sztuczną inteligencją, aby umożliwić autonomię zadań wymagających elastyczności i zręczności, które wcześniej były uzależnione od pracy człowieka.
* Akronim angielskich słów „Input”, „Logic”, „Output”, „Robot” i „Safety” opisujący produkty oferowane przez firmę OMRON w zakładach.
Zaawansowana współpraca ludzi i maszyn
Nowy zakład produkcyjny, który umożliwia współpracę między człowiekiem a maszyną
Czytaj więcej