Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Branża produkcji żywności i napojów

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Stwórz przyszłość… Teraz!

Poznaj technologie przyszłości zawarte w rozwiązaniach firmy OMRON do tworzenia harmonijnego i elastycznego procesu produkcyjnego

Konwencjonalna produkcja towarów szybkozbywalnych (FMCG) ma na celu osiągnięcie efektywności operacyjnej. Zazwyczaj odbywa się to poprzez efektywne wykorzystywanie jakości, kosztów i dostaw (QCD) oraz skupienie się na produkcji masowej. Kluczem do powodzenia takiej strategii niezbędna jest jednak sprawna produkcja. 

Producenci coraz częściej produkują dużą mieszankę produktów z wykorzystaniem tych samych zasobów. Ludzie, technologia i sprzęt harmonijnie łączą się, aby tworzyć produkty i opakowania najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy chodzi o serie obejmujące dziesiątki, czy tysiące sztuk.

Dostępne są nowe technologie, które umożliwiają rozwój firmy i sprostanie pilnym i zmieniającym się wymaganiom rynku. Współpracujemy z klientami, aby stale pomagać im w optymalizacji produkcji towarów szybkozbywalnych. Zapewniamy nie tylko wiedzę i rozwiązania, ale także realizujemy filozofię i cele biznesowe klienta w zakresie szybkiej i elastycznej produkcji.

Od surowców trafiających do zakładu aż po obsługę palet, firma OMRON dostarcza rozwiązania umożliwiające łatwą integrację nowych technologii z modelem biznesowym. Pozwól, aby nasze rozwiązania Cię zainspirowały. Rozpocznij swoją podróż ku autonomicznej i opartej na współpracy produkcji oraz w pełni wykorzystaj zalety swojej organizacji!

Twoje wyzwania w produkcji

Zwinna produkcja (Agile Manufacturing)

Aby poradzić sobie z rosnącą różnorodnością produktów, należy przejść na model zwinnej produkcji. Obejmuje on działania związane z sortowaniem przychodzących produktów i tworzeniem rozwiązań do automatyzacji procesu pakowania. Oferujemy różne technologie, które zoptymalizują pracę Twoich zakładów.

Wyzwania i rozwiązania: 
Pakowanie produktów o dużym zróżnicowaniu i małych ilościach
Proces ładowania i rozładowywania
Dostosowanie do wymagań sektora eCommerce

Jakość produktu i opakowania

Jakość oznacza zapewnienie większej przejrzystości w łańcuchu dostaw i spełnienie nie tylko wymogów regulacyjnych, ale przede wszystkim oczekiwań klientów w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Oferujemy szeroką gamę technologii służących poprawie jakości, zwłaszcza samego opakowania.

Wyzwania i rozwiązania: 
Brak kontaktu gwarancją jakości
Doskonałe uszczelnienie
Doskonałe opakowanie podstawowe
Możliwość śledzenia
Kontrola adaptacyjna

Współpraca człowiek-maszyna

Trudniej jest utrzymać funkcjonowanie operacji w erze dystansu społecznego i niedoboru siły roboczej. Dostępne są jednak technologie wspomagające producentów. Pomagają one zapewnić bezpieczne miejsce pracy i wykorzystać rzeczywisty potencjał zróżnicowanego personelu poprzez zwiększenie wydajności.

Wyzwania i rozwiązania: 
Brak kontaktu pracowników z produktem
Bezpieczne rozwiązania człowiek-maszyna
Rozwój maszyn

Zrównoważony łańcuch dostaw

Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości jest głównym problemem dla przemysłu dóbr szybko zbywalnych (FMCG). Kwestie ekologiczne stały się kluczowymi czynnikami decydowania o zakupach konsumenckich, a przemysł musi na to odpowiednio reagować. Wkład w zrównoważony łańcuch dostaw jest opłacalny dzięki odpowiedniemu podejściu do gospodarki odpadami, wykorzystywania nowych materiałów i obniżania zużycia energii.

Wyzwania i rozwiązania:
Nowe materiały
Zarządzanie odpadami
Zużycie energii

Niektóre korzyści wynikające z zastosowania naszych rozwiązań

Uzupełnianie linii.
Zajmij się problemem ręcznego uzupełniania linii przez operatorów linii
Ogranicz ilość zapasów pośrednich.
Brak palet przy liniach.
Zautomatyzuj prace wykonywane ręcznie.
Ogranicz liczbę powtarzalnych prac.
Wspólna paletyzacja.
Zapewnia oszczędność miejsca; jest prostsza, szybsza i bardziej wydajna.

Nasza oferta zastosowań

load&unload page images 2 fcard sol

Proces załadunku i rozładunku

Pierwszym krokiem do przekształcenia linii produkcyjnych jest optymalizacja procesu załadunku i rozładunku. Ponadto należy ocenić, w jaki sposób wpływa on na wydajność operacji na poziomie przedsiębiorstwa, linii i maszyny.

Czytaj więcej
oee me fcard peop

Brak styczności pracowników z produktem

Koniec z ciężkim podnoszeniem i nudnymi powtarzalnymi zadaniami dla współpracowników — będą mogli naprawdę skupić się na robieniu tego, co wychodzi im najlepiej. Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami ochrony pracowników i optymalizacji produkcji.

Czytaj więcej
food crime scene newspri misc

Brak kontaktu zapewnia wysoką jakość

Rozwiązania bezkontaktowe zapewniają stałą jakość! Nasze rozwiązania w zakresie jakości obejmują innowacyjną automatykę przemysłową i robotykę, które skutecznie rozwiązują problemy poprzez eliminację konieczność interweniowania przez człowieka.

Czytaj więcej
Zobacz nasze portfolio zastosowań

Poznaj opinie naszych klientów

Ciekawi Cię, jak inne podmioty z branży postrzegają firmę OMRON? Zapoznaj się z opiniami naszych klientów!

martini packaging sol

Firma Martini udoskonaliła pakowanie makaronu dzięki technologii OMRON

Firma Martini Srl z siedzibą we Włoszech produkuje precyzyjne urządzenia do ważenia i pakowania, przeznaczone dla sektora spożywczego. Opracowany przez tę firmę nowy system MCRS-VD umożliwia pakowanie do 180 porcji makaronu na minutę. Podstawą tego rozwiązania jest sterownik NX701 1600 firmy OMRON. Odpowiada on za sterowanie ruchem w maszynie pakującej MCRS-VD. Z kolei technologia OMRON Perfect Sealing NX-TC pomaga poprawić stabilność procesu termoregulacji i zmniejszyć koszty związane z wykorzystaniem folii opakowaniowych.

Czytaj więcej

Interesujące informacje

Interesują Cię najnowsze osiągnięcia? Najnowsze informacje można znaleźć na naszych blogach informacyjnych!

mobile robot school 4 bboard prod

Firma ControlTec pomaga polskim szpitalom stawić czoła pandemii za pomocą robota mobilnego UVC

26 stycznia 2021 Placówki opieki zdrowotnej na całym świecie poszukują zautomatyzowanych rozwiązań do bezpiecznej dezynfekcji poszczególnych pomieszczeń i przestrzeni publicznych w celu spełnienia wymagań szeregu nowych procedur higienicznych wdrożonych w następstwie pandemii wirusa Covid-19. Jedną z firm, które odpowiedziały na to zapotrzebowanie, jest ControlTec, polski integrator systemów. Dzięki robotowi mobilnemu Omron LD firma ControlTec była jednym z pierwszych przedsiębiorstw na świecie, które opracowały robota sterylizującego wyposażonego w promiennik UVC.

Czytaj więcej
finance lease fcard tr sol

Automatyzacja przystępna cenowo — leasing robotów współpracujących i mobilnych zapewniających elastyczność produkcji

4 marca 2021 Wraz z wdrażaniem koncepcji Przemysłu 4.0 coraz więcej producentów decyduje się na rozwiązania automatyzacyjne, które pozwalają usprawnić procesy i zwiększyć wydajność. Jednym z ich kluczowych aspektów jest użycie robotów, często pracujących w fabryce obok ludzi. Wielu właścicieli przedsiębiorstw może jednak niechętnie podchodzić do dodatkowych inwestycji w automatyzację, szczególnie ze względu na trudności ekonomiczne związane z pandemią COVID-19. Dla producentów, którzy szukają niedrogich rozwiązań, wprowadzane są struktury kosztów z opcjami leasingu, co umożliwia zwiększenie elastyczności produkcji.

Czytaj więcej

Nasi partnerzy

Dzięki sieci innowacji firmy OMRON pokonujemy przepaść między naszą technologią a w pełni zintegrowanymi systemami i rozwiązaniami. Dzięki ścisłej współpracy ze strategicznymi partnerami korzystamy ze zbiorowej wiedzy, specjalizacji i wspólnych dążeń, aby zapewnić klientom jasną drogę do wdrożenia rozwiązań problemów produkcyjnych.

cube system partner logo

CUBE SYSTEMS Sp. z o.o.

Integration Partner

Ideą działania firmy jest wsparcie rozwoju nowoczesnej i efektywnej gospodarki. Prowadzimy działalność w zakresie automatyzacji produkcji. Budujemy maszyny na zamówienie, dokonujemy modernizacji oraz robotyzujemy procesy przemysłowe. Uważamy, że wzrost wydajności i efektywności produkcji zależy przede wszystkim od poziomu innowacyjności produkcji.

imd partner logo

IMD Project Sp. z o. o.

Integration Partner

We deeply care about relations with our clients, making their needs, requirements, dreams our priority. To deliver the highest quality of services and implement the most innovative projects, we like to enter into long-term business relationships that are based on mutual trust, transparent communication, and comfortable terms.

interoll partner logo

Interroll Gmbh

Alliance Partner

Interroll Group jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań do obsługi materiałów. Interroll zapewnia integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę usług i produktów opartych na platformach, w tym nową gamę modułów AMR, które bezproblemowo integrują się z uznaną serią lekkich platform przenośnikowych (LCP).

nordmodules logo

Nord Modules

Alliance Partner

Nord Modules opracowuje rozwiązania modułowe o przemysłowej i solidnej jakości, które rozszerzają funkcjonalność robotów mobilnych, przenosząc automatyzację na wyższy poziom.

roeq partner logo

ROEQ

Alliance Partner

Firma ROEQ jest światowym liderem w dziedzinie standaryzowanych robotów mobilnych (MRE) do autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Założona w 2017 roku firma ROEQ jest w 100% duńską spółką i składa swoje roboty z komponentów dostarczanych w większości przez duńskie firmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Zadzwoń do nas już teraz!

Tel.: +44 (0)1908 258258

Zadaj pytanie!

Czy jesteś gotów, aby stworzyć opakowania przyszłości?

Branża produkcji żywności i napojów

Optymalizacja produktów i opakowań pod kątem towarów szybkozbywalnych

autonomous & collaborative manufacturing bboard sol

Prosimy wypełnić wszystkie pola oznaczone *. Twoje dane osobowe będą oczywiście traktowane jako poufne.

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Country error notification

Text area error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Otrzymasz od nas odpowiedź tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download