Nasza polityka
- automatyzacja zadań kontroli jakości wymagających specjalistycznych umiejętności
- poprawa elastyczności, wydajności i zdolności adaptacji
- zmniejszenie ilości odpadów i złomu
- poprawa OEE (ogólnej efektywności sprzętu) i jakości produktów
Nasze rozwiązanie
Aby przezwyciężyć przeszkody związane z dużym zróżnicowaniem wizualnym pomiędzy różnymi produktami, które są akceptowalne w ramach kontroli jakości, firma OMRON opracowała rozwiązanie oparte na algorytmach sztucznej inteligencji (SI) do wykrywania wad, które naśladują umiejętności doświadczonych inspektorów jakości, zapewniając:
- automatyzację wykrywania delikatnych wad i odchyleń z czułością zbliżoną do ludzkiej
- sprawne przepływy pracy w procesie produkcji
- rozwiązania umożliwiające zachowanie ciągłości produkcji nawet w czasach niedoboru personelu
- rozwiązanie, które uczy się poprzez obrazy z wadami zamiast szukać konkretnych wad
Korzyści wynikające z kontroli adaptacyjnej:
-
zapewnienie elastycznej i spójnej jakości dzięki inteligentnej automatyzacji
-
zmniejszenie ilości odpadów
-
ograniczenie błędów ludzkich
Interesujące informacje
Interesują Cię najnowsze osiągnięcia? Najnowsze informacje można znaleźć na naszych blogach informacyjnych!
W jaki sposób kontrola adaptacyjna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji może przyczynić się do elastycznej produkcji?
4 października 2022 Obecnie konsumenci oczekują produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb i gustów. Zamiast produkować artykuły „zrobione pod półki sklepowe” i „skierowane do magazynów” producenci muszą spersonalizować artykuły „zrobione pode mnie” i „skierowane do mnie”. To rewolucjonizuje produkcję i zmusza firmy do przemyślenia ich procesów. Koniecznością jest zagwarantowanie braku reklamacji i braku wad.Sokole oko doświadczonego inspektora jest wyszkolone do szybkiego dostrzegania błędów, jednak takie rutynowe zadanie jest męczące i nie może być przeprowadzone na każdym etapie produkcji, szczególnie ze względu na obecny niedobór siły roboczej w wielu branżach. Ale czy to zadanie może zostać zautomatyzowane również w produkcji niskonakładowej o wysokim stopniu przetwarzania? Czy inteligentny system wizyjny lub „elektroniczne oko” może powielać zdolności ludzkiego oka, z dodatkową korzyścią w postaci powtarzalności i wytrzymałości? Najnowsza kontrola adaptacyjna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji może sprostać wyzwaniom związanym z automatyczną inspekcją jakości, z większą elastycznością, wydajnością i możliwością adaptacji.
Powiązane produkty
-
Wysoka prędkość, dokładne kontrole i precyzyjne pomiary
-
Szybsza praca maszyn — kamery do każdego zastosowania