Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Pierwsza na świecie pięciotorowa maszyna do produkcji opakowań typu „bag-in-box”

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma Pro Project Machinery opracowała pięciotorową maszynę do produkcji opakowań typu „bag-in-box” wykorzystującą technologię OMRON

W przypadku firm produkcyjnych wszelkie innowacje, które mogą zwiększyć produkcję przy jednoczesnym zwiększeniu energooszczędności, najpewniej będą mile widziane. Taką właśnie innowację opracowała firma Pro Project Machinery z pomocą zespołu OMRON Industrial Automation. Rezultatem jest pierwsza na świecie pięciotorowa maszyna do produkcji opakowań typu „bag-in-box” z pełnym serwomechanizmem.

Firma Pro Project Machinery z siedzibą w Kapsztadzie w RPA specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu maszyn do produkcji opakowań typu „bag-in-box”. Do jej klientów należą wiodące na świecie firmy z branży elastycznych opakowań. Opakowania typu „bag-in-box” to mocne worki z tworzywa sztucznego, w których osadza się zakrętki/kraniki tworzywa sztucznego, a następnie worek umieszcza się w opakowaniu z płyty pilśniowej. W otrzymanym opakowaniu można przechowywać produkty takie jak wino, mleko czy woda.

Opracowywanie pionierskiego urządzenia

W ramach swoich dążeń do opracowywania wspaniałych innowacji oraz usprawnień w zakresie produkcji i zrównoważonego rozwoju firma Pro Project Machinery podjęła się ostatnio najbardziej ambitnego projektu w swojej historii. Firma postanowiła zaprojektować pięciotorową maszynę z serwomechanizmem do produkcji opakowań typu „bag-in-box”. Umożliwiłoby to zwiększenie wydajności bez konieczności zwiększania liczby operatorów, a piąty tor zajmowałby stosunkowo mało miejsca. Maszyny z serwomechanizmem zapewniają o ponad 30% większą efektywność energetyczną niż maszyny pneumatyczne, a także lepszą powtarzalność w zakresie uszczelnień.

Firma Pro Project Machinery dysponowała już czterotorową maszynę z serwomechanizmem, ale zdecydowała, że piąty tor zapewni większe korzyści. Jednak do tej pory na rynku nie znajdowała się żadna pięciotorowa maszyna z serwomechanizmem przeznaczonej do tego celu. Największym wyzwaniem, przed którym stanęła firma przy opracowywaniu nowej maszyny, było znalezienie sposobu dobudowania piątego toru do zamontowanych elementów wyposażenia. Musiała też zmierzyć się z ograniczoną przestrzenią w zakładzie, a także z ograniczeniami pojemności samej maszyny. Zmusiło to firmę do opracowania nowych, kreatywnych rozwiązań podawania produktów na piąty tor, w tym zaprojektowania nowych procesów rozdziału i metod przenoszenia.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Powiązane produkty