Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON wprowadza na rynek urządzenie do monitorowania stanu K7TM przeznaczone do serwisu predykcyjnego elementów grzejnych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek urządzenie do monitorowania stanu K7TM przeznaczone do serwisu predykcyjnego elementów grzejnych

Nowe urządzenie do monitorowania stanu K7TM firmy OMRON przeznaczone dla sprzętu grzejnego wykorzystywanego w branży motoryzacyjnej i segmencie produktów szybkozbywalnych (FMCG) przyczynia się do dążeń na rzecz budowania społeczeństwa bezwęglowego.

Firma OMRON wprowadziła na rynek nowe urządzenie do monitorowania stanu K7TM przeznaczone do sprzętu grzejnego wykorzystywanego szczególnie w branży motoryzacyjnej i segmencie produktów szybkozbywalnych (FMCG). Urządzenie K7TM umożliwia wizualizację tendencji do pogarszania się stanu sprzętów, umożliwiając serwis predykcyjny i przyczyniając się do dążeń na rzecz budowania społeczeństwa bezwęglowego.

W zakładach produkcyjnych nagłe awarie sprzętu prowadzą do nieplanowanych przestojów i mogą mieć duży wpływ na wydajność całego zakładu. Urządzenia do monitorowania stanu firmy OMRON łączą w sobie zaawansowaną technologię detekcji z algorytmami do wykrywania nieprawidłowych warunków pracy sprzętu. Urządzenia te można z łatwością podłączyć do istniejącego sprzętu.

Nowe urządzenie K7TM firmy OMRON automatycznie mierzy odpowiednią wartość rezystancji*¹ sprzętu grzejnego podczas pracy i wizualizuje tendencję do pogarszania się stanu sprzętu. Dzięki gromadzeniu danych dotyczących tempa zmian wartości rezystancji dla każdego elementu grzejnego można z wyprzedzeniem zaplanować czynności serwisowe w zależności od stanu nagrzewnicy. Minimalizuje to liczbę przestojów w produkcji związanych z regularną konserwacją elementów grzejnych. Zmniejszenie zużycia energii cieplnej wymaganej podczas ponownego uruchomienia pomaga również zminimalizować utratę energii z nagrzewnic.

k7tm product fcard right prod

Dzięki zdolności urządzenia K7TM do stałego pomiaru energii elektrycznej pobieranej przez każdy element grzejny w połączeniu z danymi dotyczącymi temperatury urządzenie to pomaga wykryć nawet najmniejsze oznaki nieprawidłowych warunków pracy sprzętu w zakładzie. Przyczynia się to do utrzymania optymalnych warunków w celu zapewnienia jakości produktu. Nagłe awarie nagrzewnic można wyeliminować, jednocześnie zmniejszając zużycie energii podczas produkcji, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

Główne cechy i zalety serii K7TM:

  • Łatwa modernizacja istniejących urządzeń
  • Automatyczny pomiar rezystancji elementu grzejnego podczas pracy sprzętu w celu określenia tendencji do pogarszania się stanu nagrzewnicy
  • Zmniejszona zależność od doświadczonego personelu serwisowego
  • Możliwość zdalnego gromadzenia danych pomiarowych za pomocą połączeń sieciowych
  • Większy wpływ na utrzymanie jakości i redukcję zużycia energii
*¹ Wartość rezystancji: jeśli element grzejny jest w użyciu przez dłuższy czas, proces utleniania zaczyna przyspieszać, a przewód grzałki staje się cieńszy, co powoduje odłączenie grzałki. W wyniku tego wzrasta rezystancja nagrzewnicy. Odłączenie nagrzewnicy ma ogromny wpływ na wydajność sprzętu.

Więcej informacji można znaleźć na następującej stronie: K7TM-A2

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn