Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Picomel spogląda w przyszłość dzięki wizjonerskiej linii produkcyjnej. Fabryka o pionowym układzie to oszczędność miejsca i energii przy jednoczesnym ograniczeniu ilości odpadów.

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Niektóre firmy znajdują się w czołówce pod względem wizjonerstwa i wykorzystania najnowszych technologii. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Picomel Nutrition z siedzibą w Zeewolde w Holandii. Picomel opracowuje i produkuje wysokiej jakości żywność butelkowaną typu „private label” dla niemowląt, małych dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym. Firma dostarcza opakowanie, a także przygotowuje określoną żywność na bazie formuły typu „private label” dla dzieci, które wymagają specjalnej diety. Około 40% holenderskich niemowląt spożywa pokarm opracowany przez Picomel.

Jan Kees Verhage, założyciel Picomel, przewidział i zaprojektował firmę „wertykalną”. Jest to jedyna fabryka w Holandii, która uzyskała certyfikat zrównoważonego rozwoju „BREEAM-NL Outstanding”. Wraz z tą twórczą wizją przyszła chęć, aby zaprojektować również przyszłościową maszynę. Aby to osiągnąć, skorzystał z pomocy producenta maszyn, firmy Van Mourik, a także z technologii automatyzacji firmy OMRON Industrial Automation. 

picomel building fcard comp

Jan Kees komentuje: „Szukaliśmy firmy, która mogłaby pomóc nam w zapewnieniu kompleksowego rozwiązania w zakresie automatyzacji. Potrzebowaliśmy również silnego wsparcia technicznego, od weryfikacji koncepcji aż po realizację projektu. Firma Van Mourik poleciła nam firmę OMRON, której rozwiązania dostarczyły nam odpowiedzi potrzebnych do sprostania wyzwaniom, którym stawialiśmy czoła”.

Ustalanie standardów dla nowej maszyny

Firmy Picomel, Van Mourik i OMRON ściśle współpracowały ze sobą w celu opracowania nowego typu maszyny. Aby dostosować się do wyzwań i problemów na rynku, firma Picomel opracowała zestaw wymagań dla maszyny, którą chciała skonstruować. Są to duża wydajność pracy przy niewielkich rozmiarach i możliwość wprowadzania szybkich zmian. Maszyna musiała być w stanie radzić sobie z produktami wieloformatowymi i pojemnikami o różnych rozmiarach. Jej obsługa musiała być również intuicyjna, aby operatorzy nie potrzebowali przechodzić intensywnego okresu kompleksowego szkolenia. Ponadto musiała zapewniać możliwość skalowania, bez marnowania materiałów i przy niższym hałasie w porównaniu z podobnymi maszynami.

picomel servomatic machine fcard comp

Tworzenie nowej maszyny

Jan Kees dodaje: „Każdy dodatkowy metr kwadratowy zajmowanej powierzchni wiąże się z kosztami. Chcieliśmy ograniczyć zajmowane miejsce i koszty, budując fabrykę w układzie pionowym. Właśnie do tego celu potrzebowaliśmy również bardziej kompaktowych maszyn, które uzyskaliśmy dzięki współpracy z konstruktorem maszyn firmą Van Mourik i ekspertami technologicznymi firmy OMRON. Powstały efekt to maszyna Servimatic. Jest to w pełni zintegrowana maszyna do napełniania i zgrzewania pojemników z żywnością w proszku, która pobiła światowy rekord najmniejszego zajmowanego obszaru (6 m²), odznaczając się jednocześnie wysoką wydajnością. Tradycyjna fabryka potrzebowałaby od czterech do pięciu razy więcej miejsca, aby uzyskać taką samą wydajność pracy”.

Martin Dannenberg, dyrektor zarządzający firmy Van Mourik Yeast & Packaging, komentuje: „Po dogłębnej analizie odkryliśmy, że do prawidłowego kontrolowania procesu potrzebujemy technologii serwomechanizmu. Dzięki temu sterowaniu oraz faktowi, że maszynę można stosunkowo łatwo konwertować do innych formatów, jesteśmy w stanie uzyskać instalację w układzie pionowym. Oznacza to przejście od zera do pełnej zdolności roboczej w bardzo krótkim czasie”.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji