Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Wyjątkowe rozwiązanie do szybkiego liczenia i pakowania nasion firmy Micron Milling

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Pakowarka Micron Seed Packer firmy Micron Milling przetwarza dziennie 350 tysięcy paczek nasion o różnych rozmiarach, kształtach i liczbie nasion, z wykorzystaniem zintegrowanych modułów firmy OMRON — technologii Sysmac, serwonapędu 1S oraz czujnika E3NW EtherCAT. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Republice Południowej Afryki.

Precyzyjne i dokładne pakowanie nasion zawsze stanowiło wyzwanie. W XVIII i XIX w. amerykańska firma Shaker Seeds Company była pierwszą, która sprzedawała odliczone w opakowaniach nasiona warzyw do użytku domowego. W ten sposób na zawsze zrewolucjonizowała sektor ogrodnictwa. Od tego czasu wiele się zmieniło w sposobie pakowania nasion przeznaczonych dla konsumentów. Zamiast ręcznego liczenia i umieszczania nasion w kopercie, przedsiębiorstwa nasienne polegają na maszynach. Pośród wielu wyzwań, z jakimi mierzą się firmy, znajdują się prędkość i dokładność pakowania oraz zróżnicowane rozmiary nasion.

Wyzwanie

Firma Micron Milling (Pty) Ltd, znana z wysokiej jakości zaawansowanych maszyn, skontaktowała się z firmą OMRON South Africa w celu uzyskania wsparcia przy nowym projekcie. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Republice Południowej Afryki — aby można było wcielić je w życie, wymagane były większe nakłady finansowe, najnowsze technologie z zakresu automatyki, a także wykorzystanie najnowocześniejszych systemów sterowania. Jednym z wielu powodów, dla których Micron Milling zdecydował się połączyć siły z firmą OMRON, były wyzwania, które w przeszłości stały przed maszynami do pakowania nasion. Problem jakościowy, jakim było dostarczanie zbyt małej lub zbyt dużej liczby nasion w opakowaniach, negatywnie wpływał na rentowność przedsiębiorstwa. Klient chciał mieć pewność, że użytkownik końcowy będzie zadowolony z otrzymanego produktu oraz że dostarczona zostanie odpowiednia liczba nasion. Ponadto nieprawidłowe przycięcie paczek może przyczynić się do wysypania nasion. Z wizualnego punktu widzenia mogłoby to sugerować niską jakość produktu, a firma chciała tego uniknąć za wszelką cenę.

Rozwiązanie

„Połączenie sił z firmą OMRON było doskonałą decyzją” — mówi Etienne van Wyk, projektant w firmie Micron Milling (Pty) Ltd. Wsparcie od firmy OMRON, będącej liderem w obszarze technologii i innowacji, było dobrym początkiem. „Jesteśmy dumni z tego, że jako jedni z pierwszych w Afryce wykorzystujemy technologię automatyki Sysmac oraz zaawansowany serwosystem 1S” — podkreśla.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Download full case study