Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Robot SCARA i4L firmy OMRON zwiększa innowacyjność linii pakujących

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Optymalizacja procesów pakowania produktów kosmetycznych, farmaceutycznych i nutraceutyków

Firma MACCO, wiodący producent maszyn pakujących i systemów automatyzacji, zintegrowała robota SCARA i4L-550L firmy OMRON ze swoimi liniami pakującymi produkty kosmetyczne, farmaceutyczne i nutraceutyki w celu zwiększenia wydajności i przyspieszenia procesów. W ten sposób MACCO dąży do opracowywania i wprowadzania na rynek coraz bardziej innowacyjnych produktów, które optymalizują czas pracy poprzez skrócenie przestojów maszyn i ułatwienie operatorom pełnienia ich roli nadzorczej.

Główną zaletą robota SCARA i4L-550L jest możliwość dalszego zwiększania wydajności poprzez przyspieszenie procesów przy zachowaniu elastyczności. Umożliwia to firmie MACCO dostosowanie się do różnych cykli, produktów, partii, rozmiarów i orientacji bez wpływu na koszty operacyjne. Ponadto robot może zastąpić operatora w trakcie powtarzalnych i męczących faz pakowania, takich jak umieszczanie butelek w podkładkach (plastikowych pojemnikach używanych do przytrzymywania poszczególnych produktów, takich jak butelki lub fiolki) lub mocowanie zamknięć i/lub pompek do samych butelek, co gwarantuje operatorowi lepszą kondycję fizyczną i psychiczną oraz pozwala uniknąć wąskich gardeł na linii produkcyjnej.

Robot SCARA i4L-550L został zintegrowany z modułem „IN-LINE/S” firmy MACCO, który umieszczono na początku procesu produkcyjnego wieloformatowej linii napełniania i mocowania zamknięć — model „MRT-2-1/EL”. Ponadto firma MACCO zastosowała inteligentną kamerę MicroHAWK F430 firmy OMRON, wraz z oprogramowaniem AutoVISION, czujnikiem o rozdzielczości 5 megapikseli, automatyczną regulacją ostrości i alternatywną konfiguracją diod LED. Jest to oszczędne pod względem miejsca i łatwe w użyciu rozwiązanie służące do kontroli formatu, kontroli obecności, weryfikacji orientacji i niewielkich kontroli jakościowych w zakresie integralności butelki/pojemnika. Aby zapewnić lepszą funkcjonalność pomiędzy poszczególnymi maszynami, wizualizacja analizy wizyjnej została zintegrowana z interfejsem HMI.

Wszechstronność, niewielkie rozmiary i łatwość programowania robota SCARA i4L-550L pozwoliły firmie MACCO na opracowanie wielu zastosowań odpowiednich dla wszystkich maszyn i linii wymagających tego typu modernizacji. Linia „MRT-2-1/EL” współpracuje zarówno ze stabilnymi, jak i niestabilnymi butelkami/słoikami dzięki zastosowaniu otwartych podkładek ze standardowymi podstawami i modułowych ramion bocznych. Można na niej przetwarzać półgęste, gęste, ciekłe i spieniane produkty o objętości od 2 ml do 1 litra dzięki dozownikowi objętościowemu napędzanemu przez silniki bezszczotkowe oraz dzięki zamontowanym dyszom „śledzącym” lub statycznym, które zapobiegają kapaniu.

Ponadto stacja mocowania zamknięć jest wyposażona w uniwersalny chwytak, który umożliwia obsługę wszystkich rodzajów zamknięć (zakrętki, kulki, pompki, mini-spusty, zakraplacze oraz i zakrętki bezpieczeństwa). Silnik bezszczotkowy umożliwia sterowanie momentem dokręcania. Podczas opracowywania tej maszyny firma MACCO polegała nie tylko na wysokowydajnych produktach firmy OMRON, ale także na wsparciu i doradztwie specjalistów firmy OMRON. Współpracowali oni z technikami MACCO od etapu projektowania do uruchomienia maszyny.

in-line macco fcard sol
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji