Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Seminarium Roboty Pick & Place

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Seminarium Roboty Pick & Place

Uczestnicy będą mieli możliwość kompleksowego zapoznania się z rozwiązaniami i produktami wyselekcjonowanymi pod kątem zastosowania w branży spożywczej - przede wszystkim z robotami do aplikacji typu Pick & Place: Delta oraz Scara, a także możliwościami zintegrowanej Platformy Sysmac.

Wyłącznie praktyczne zagadnienia

Wszystkie zagadnienia omawiane będą wyłącznie na praktycznych przykładach, które zilustruje dokumentacja fotograficzna, opisowa, a także filmy z dotychczasowych wdrożeń robotów Scara i Delta w różnych gałęziach przemysłu spożywczego m.in. cukiernictwie, mleczarstwie, przetwórstwie owocowo-warzywnym, czy koncentratach spożywczych. Zaprezentujemy cały proces produkcyjny: od pojawienia się produktu na hali, aż po jej opuszczenie w opakowaniu. Nasza uwaga skupi się również na samym procesie pakowania: od zapakowania pojedynczego produktu, po umieszczenie go w opakowaniu zbiorczym.

Spotkanie to szansa poznania różnych sposobów wykorzystania robotów, a także korzyści i wyzwań, jakie wiążą się z ich zastosowaniem w branży spożywczej.  Naszym celem będzie przedstawienie możliwości rozwoju biznesu, jakie daje zastosowanie robota. Jednocześnie zależy nam na pokazaniu, jak trudności - wspólne dla całej branży, pokonywane są przez firmy - zarówno te z Polski, jak i z zagranicy.

Wyjątkowość naszej oferty polega na możliwości dostarczenia zintegrowanych rozwiązań. Jest to pierwszy system sterowania, który pozwala na  jednoczesną obsługę wielu robotów, a także wszystkich urządzeń, które z nim współpracują: podajników, napędów itd. Pozwala to uniknąć komunikowania ze sobą kilku kontrolerów, przez co aplikacja jest prostsza do wykonania, pewniejsza, a także efektywna kosztowo.

delta pepper 521x293 7 sol

Roboty Delta

Szybkie i zautomatyzowane procesy przetwarzania i transportu są aktualnie standardem w branży spożywczej. Nasze rozwiązanie wizyjne typy Pick & Place stanowią dedykowane rozwiązanie do precyzyjnego pozycjonowania i przemieszczania produktów na szybkich liniach produkcyjnych. Warto również podkreślić, że robot Delta spełnia wysokie wymagania sanitarne w procesie produkcji: może być wykonany ze stali nierdzewnej i w stopniu ochrony IP67, co ułatwia utrzymanie niezbędnej czystości linii produkcyjnej. Dodatkową zaletą robotów Delta jest nowy system wykrywania i przeciwdziałania kolizji: opcjonalna funkcja pozwala poprawić bezpieczeństwo w obrębie maszyny poprzez wykrywanie niebezpiecznych i nieoczekiwanych uderzeń chwytaka

delta pepper 521x293 2 sol

Roboty SCARA

Roboty Scara charakteryzują przede wszystkim szerokie zakresy zasięgu i udźwigu (wahają się od 120 mm do 1200 mm i od 1 kg do 50 kg), co umożliwia dokładną kontrolę robota. Specjalne wersje, takie jak typy do czystych pomieszczeń i odporne na pył/kapanie płynów umożliwiają instalację w krytycznych środowiskach dla zastosowań w branży spożywczej i farmaceutycznej. Modele z serii XG cechują się nadzwyczaj niezawodną technologią dzięki prostocie układów mechanicznych wykorzystywanych dla każdej osi.

Platforma Sysmac

Sterownik do maszyn serii Sysmac NJ pozwalają na sterowanie robotami Delta oraz synchronizację z podajnikami i innymi urządzeniami powiązanymi z pracą robota. Platforma Sysmac znajduje znakomite zastosowanie w przemyśle spożywczym. Najczęściej jest to pełna obsługa linii pakujących batony, tabliczki czekolady czy ciasta, gdzie kontrolowane są adaptacyjne transportery do maszyn pakujących, same maszyny pakujące czy roboty układające zapakowane artykuły spożywcze do opakowań zbiorczych.

delta pepper 521x293 10 sol

Program spotkania

Program spotkania „Roboty Pick & Place: rozwiązania dla branży spożywczej” został skomponowany w taki sposób, by uczestnicy mogli spojrzeć na proces automatyzacji w przemyśle spożywczym z różnych perspektyw. Nasi inżynierowie  przedstawią perspektywę producenta automatyki: zaprezentowane zostaną dwa modele demonstracyjne robotów Delta i Scara, omówią możliwości, jakie ich zastosowanie daje w rozwoju produkcji spożywczej. Gościem specjalnym będzie Eduardo De Robbio z Technologicznego Centrum Automatyki w Barcelonie. Opowie o międzynarodowych trendach w automatyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych.

Kolejnym punktem spotkania będzie prezentacja firmy Sorter producenta maszyn przeznaczonych do; sortowania, pakowania, paletyzacji i bandowania, rozładunku, sortowania wstępnego, magazynowania, transportu technologicznego, a także urządzeń peryferyjnych.  Trzecią perspektywę: odbiorcy końcowego, zaprezentuje przedstawiciel firmy Gospodarstwo Sadownicze TB – Tomasz Bankiewicz, który podzieli się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami z przeprowadzonego procesu automatyzacji w swoim przedsiębiorstwie. Prezentacja będzie w szczególności dotyczyła przemysłu owoco-warzywnego, jednak przedstawione rozwiązania znajdą odniesienie do wszystkich gałęzi przemysłu spożywczego.

Tematem wystąpienia tarnowskiej firmy ITEM Service będzie zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa produkcyjnego, dzięki automatyzacji procesów pakowania. Firmę reprezentował będzie jej współzałożyciel - Kacper Ciesielski, który, na podstawie doświadczenia, zdobytego w trakcie realizowanych przez siebie wdrożeń, przedstawi korzyści, płynące z zastosowania robotów pakujących. W oparciu o cykl projektowania oraz wdrożenia zrobotyzowanego stanowiska w firmie produkcyjnej, zaprezentuje algorytm pozwalający na podanie konkretnego czasu, w jakim może nastąpić zwrot z inwestycji. Zapraszamy do rejestracji online.

delta pepper 521x293 3 sol
Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn