Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

OMRON wprowadza nowy kalkulator zwrotu z inwestycji wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP).

Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala on użytkownikom oszacować liczbę miesięcy, po upływie których inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe zgodnie z warunkami rynkowymi. 

Roboty mobilne i współpracujące są łatwe w instalacji i transporcie, co pozwala użytkownikom osiągnąć większą elastyczność produkcji. Mogą one również zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy, pomagając pracownikom w podnoszeniu lub przenoszeniu towarów i materiałów.

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w takie technologie z góry. Firma OMRON oferuje opcje leasingu, które są korzystne dla producentów chcących rozwijać flotę robotów mobilnych lub współpracujących (kobotów) przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu początkowych nakładów kapitałowych.  

Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRON, komentuje: „Podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania produktowego i niskiej powtarzalności w połączeniu z niedoborem pracowników w wielu branżach. Doprowadziło to do powstania większej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych chcieliśmy zapewnić naszym klientom także łatwe w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które ułatwi im proces podejmowania decyzji”.

roi calculator example fcard comp

Po wprowadzeniu danych dotyczących bieżących operacji oraz wybraniu typu i liczby robotów kalkulator zwrotu z inwestycji zapewnia przejrzysty wgląd w okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która przedstawia obecnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych.

Kluczową decyzją dla klienta jest sposób finansowania nowej inwestycji. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje dwie standardowe opcje: tradycyjną opcję CAPEX z pełną płatnością z góry oraz opcję OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3–5 lat.

De Robbio kontynuuje: „Roboty mogą wykonywać powtarzalne zadania i zapewnić elastyczność, dokładność i wydajność prac, pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz bardziej twórczych zadaniach. Jeśli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, ludzka praca jest przypisywana do większej liczby zadań z wartością dodaną, co jest absolutnie niezbędne dla producentów do kontynuowania rozwoju. Ponadto automatyzacja może zniwelować problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy”.

Dalsze informacje

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn