Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON wprowadza na rynek czujnik laserowy E3AS-HL

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek czujnik laserowy E3AS-HL

Nowa technologia detekcji trudnych do wykrycia obiektów, która pozwala uprościć projekty instalacji

Firma OMRON wprowadziła na rynek nowy czujnik laserowy E3AS-HL CMOS*1 z pierwszą w branży*2 technologią wykrywania, która znacznie poprawia możliwości detekcji. Niezawodna detekcja trudnych do wykrycia obiektów pozwala wyeliminować konieczność przygotowywania czasochłonnych projektów i wykonywania żmudnych regulacji przy oddawaniu sprzętu do użytku.

Na skuteczność wykrywania konwencjonalnych odbiciowych czujników fotoelektrycznych wpływa kolor, materiał i powierzchnia obiektu, a do stworzenia projektu instalacji i wyregulowania czujników dla każdego obiektu docelowego są potrzebni doświadczeni pracownicy. To często spotykany problem w przemyśle motoryzacyjnym i spożywczym, gdzie wymagane jest wykrywanie różnych obiektów o złożonych kształtach i błyszczących powierzchniach.

Nowy czujnik laserowy E3AS-HL CMOS niezawodnie wykrywa obiekty, których nie można wykryć za pomocą odbiciowych czujników fotoelektrycznych. Pierwszy w branży algorytm detekcji zapewnia wysoką częstotliwość próbkowania — 10 000 razy na sekundę — a jedyna w swoim rodzaju funkcja przetwarzania zbiorczego firmy OMRON zwiększa czułość poprzez wzmacnianie nawet najmniejszych odbić światła od obiektu. Technologia produkcji dostosowuje położenie soczewki odbierającej światło w czujniku do poziomu mikrometra*3, umożliwiając niezawodne wykrywanie obiektów o dowolnym kolorze i kształcie, jak również wykonanych z dowolnego materiału.

Dzięki tym technologiom czujnik E3AS-HL niezawodnie wykrywa zakrzywione i błyszczące części samochodowe o nieregularnych kształtach oraz wielokolorowe i błyszczące artykuły spożywcze i opakowania. Czujnik E3AS-HL może zastąpić odbiciowe czujniki fotoelektryczne i znacznie skrócić czas regulacji położenia i kąta montażu oraz wartości progowych.

Najważniejsze cechy:


1. Niezawodna detekcja trudnych do wykrycia obiektów pozwalająca skrócić czas projektowania i oddawania sprzętu do eksploatacji

e3as-hl banner complex-shaped sol

2. Większa elastyczność konstrukcji sprzętu skracająca czas projektowania

e3as-hl banner detection sol

3. Powłoka przeciwporostowa na powierzchni detekcyjnej zapewniająca stabilną pracę nawet w trudnych warunkach (zgłoszony wniosek patentowy*4)

e3as antifouling coating banner sol

4. Wyświetlacz OLED i funkcja uczenia umożliwiające łatwe i szybkie wprowadzanie optymalnych ustawień

e3as-hl banner features prod

Więcej informacji można znaleźć tu: https://industrial.omron.eu/en/products/e3as

(*1) Czujnik laserowy CMOS to fotoelektryczny czujnik w wersji odbiciowej. Wykorzystuje triangulacyjną metodę pomiarową i jest wyposażony w nadajnik emitujący wiązkę laserową oraz odbiornik przetwornika obrazu CMOS.

(*2) Pierwszy w branży laserowy czujnik CMOS z laserem klasy 1 wyposażony w układ logiczny FPGA. Na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę OMRON we wrześniu 2020 r.

(*3) Mikrometr to jedna tysięczna milimetra. 1 mikrometr = 0,001 milimetra.

(*4) „Zgłoszony wniosek patentowy” oznacza, że wniosek o patent firmy OMRON został zgłoszony w Japonii. „Opatentowano” oznacza uzyskanie patentu w Japonii przez firmę OMRON (stan na sierpień 2019 r.).

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn