Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON wprowadzi na rynek nową rodzinę produktów i4 SCARA

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

OMRON wprowadzi na rynek nową rodzinę produktów i4 SCARA

SCARA to najwyższej prędkości i precyzji roboty zaprojektowane na potrzeby łatwej integracji z linią produkcyjną z obsługą funkcji konserwacji zapobiegawczej.

Monachium, Niemcy, 19 czerwca 2018 r. — Firma OMRON Corporation (siedziba: Kioto, Japonia; prezes i dyrektor generalny: Yoshihito Yamada), światowy lider w zakresie technologii automatyki, ogłosiła dziś na Automatica — najważniejszej wystawie poświęconej inteligentnej automatyce i robotyce — że wprowadzi na rynek nową linię robotów SCARA, charakteryzującą się eleganckim wyglądem i zwiększoną wydajnością. Nowa generacja robotów SCARA o nazwie „i4” pozwoli zaoszczędzić miejsce podczas montażu i umożliwi łatwiejszą konfigurację w istniejących liniach produkcyjnych. Roboty i4 są szybkie, powtarzalne, łatwe w obsłudze i elastyczne, dzięki czemu sprawdzą się w różnych konfiguracjach i zastosowaniach.

Producenci na całym świecie stoją przed poważnymi wyzwaniami związanymi z koniecznością produkowania małych ilości produktów o wysokim zróżnicowaniu oraz dostosowania się do krótszych cyklów życia produktów przy jednoczesnych problemach z niedoborem siły roboczej. W związku z tym przedsiębiorstwa produkcyjne muszą zachować elastyczność umożliwiającą szybkie przestawianie i zmiany układu linii produkcyjnych. Wyzwaniem dla nich są również nagłe przestoje oraz — jeszcze wyraźniejsza niż dotychczas — konieczność sprostania wymogom wysokiej dokładności i szybkości podczas procesu montażu.

Aby sprostać tym wyzwaniom, linia i4 zapewnia lepszą komunikację poprzez sieć EtherCAT, umożliwiając synchronizację pomiędzy innymi urządzeniami automatyki. Upraszcza to zaawansowane procesy montażu, instalacji i wdrażania, które wymagają wysokiego poziomu precyzji i zaangażowania, a także zapewnienia kontroli jakości z integracją wizualną.

Ponadto i4 za pomocą pierwszych na świecie wbudowanych sygnałów do konserwacji zapobiegawczej wizualizuje dane robocze i nadzoruje ich stan, co pozwala użytkownikom ograniczyć nieplanowane przestoje. Zgodnie z misją firmy OMRON polegającą na wprowadzaniu innowacji w oparciu o potrzeby społeczne, o których mowa powyżej, charakterystyka i4 pozwala tej nowej linii SCARA sprostać wymaganiom masowego dostosowywania. Umożliwia to producentom wytwarzanie bardzo zróżnicowanych produktów o niskim nakładzie i pozwala na zaoferowanie szerszej gamy towarów.

Główne cechy

1. Szybka i łatwa instalacja

Kompaktowy kontroler (iCS) jest w pełni zintegrowany ze stylizowaną podstawą, co pozwala ograniczyć rozmiary i okablowanie. Samo urządzenie nie ma zewnętrznego kabla, co ułatwia montaż i4. Produkt charakteryzuje się również pierwszą na świecie tego typu konstrukcją modułu EtherCAT: jest on podłączony bezpośrednio do kontrolera robota i ramienia, co zapewnia użytkownikom większą elastyczność w konfigurowaniu sprzętu.

Seria i4 będzie pracować na interaktywnym oprogramowaniu, które ułatwi użytkownikom programowanie i korzystanie z robotów.

2. Koniec z nieprzewidzianymi przestojami

i4 to pierwszy na świecie robot SCARA z wbudowanym wyświetlaczem, który upraszcza rozwiązywanie problemów i konserwację zapobiegawczą. W celu skrócenia nieplanowanego przestoju i4 komunikuje się z użytkownikami za pomocą pierścienia świetlnego i wbudowanego w podstawę wyświetlacza, które wskazują odpowiednie operacje do wykonania we właściwym czasie. Pierścienie świetlne służą jako pierwszy na świecie wskaźnik „zdrowia” robota, informując użytkowników o jego aktualnym trybie, np. „wymagana aktualizacja gwarancyjna”. Z nowym robotem i4 ręczne kontrole i plany konserwacji nie będą już potrzebne, co pomoże w uniknięciu strat.

3. Wysoki poziom szybkości i dokładności 

Nowy model i4 firmy OMRON można podłączyć do sieci EtherCAT, co pozwala na łatwą komunikację z innymi urządzeniami na linii produkcyjnej. Dzięki synchronizacji i4 z urządzeniami OMRON, takimi jak sterowniki, czujniki wizyjne i serwomotory, klienci odniosą korzyści z utworzenia najbardziej optymalnej linii produkcyjnej o zaawansowanej prędkości i dokładności. To, z kolei, umożliwi wykonywanie skomplikowanych zadań montażowych, które nie były wcześniej możliwe.

4. Elastyczność odpowiednia do potrzeb

Rodzina i4 SCARA zaspokoi różne potrzeby klientów, optymalizując koszty maszyn i ogólną wydajność oraz umożliwiając bardziej elastyczną rozbudowę linii. Pierwsze trzy modele zostaną wprowadzone na rynek wiosną 2019 roku. Będą to i4-650, i4-750 oraz i4-850, których zasięg ramienia wynosi odpowiednio 650, 750 i 850 mm. Ich ładowność wynosi do 15 kg, co jest wartością trzykrotnie wyższą niż dotychczas. Klienci będą mieć również do wyboru dwa różne skoki w osi Z (210 i 410 mm) w przypadku każdego z robotów.

Modele specjalne obejmują wersje z poziomem ochrony IP65, wersje do pomieszczeń czystych zgodnie z ISO 4 (klasa 10), ESD oraz modele wykorzystujące smar H1, które spełniają specyficzne potrzeby różnych gałęzi przemysłu i zastosowań. Model i4 będzie również dostępny w wersji odwróconej o tak samo wyrafinowanej konstrukcji.

Wprowadzenie na rynek serii i4 stanowi część większej koncepcji strategicznej firmy OMRON, zwanej inicjatywą „innovative-Automation”, której celem jest tworzenie innowacji dla środowiska produkcyjnego.Oferując nową rodzinę produktów SCARA, OMRON kontynuuje działania mające na celu znaczne ograniczenie nakładów pracy i zwiększenie wydajności w przemyśle wytwórczym.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn