Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON na targach Hannover Messe 2023

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Przyciągnęliśmy Twoją uwagę! Firma OMRON zaprasza gości do wypróbowania okularów AR, które umożliwiają doświadczenie procesu tworzenia cyfrowego bliźniaka

Firma OMRON świętuje 90 lat innowacji w hali nr 9, na stoisku F24 na targach Hannover Messe 2023 (17–21 kwietnia 2023 r.)

W ramach ewolucji cenionego w branży robota do nauki gry w tenisa stołowego FORPHEUS opartego na sztucznej inteligencji firma OMRON po raz pierwszy zaprezentuje na targach Hannover Messe, w jaki sposób można zastosować rodzącą się koncepcję zharmonizowanej automatyki w kontekście przemysłowym, aby sprostać niedoborom siły roboczej.

Atrakcją stoiska firmy OMRON, świętującej 90 lat innowacji, będzie debiutująca na targach elastyczna maszyna montażowa z funkcją uczenia się napędzaną przez sztuczną inteligencję. Odwiedzający stoisko OMRON na targach Hannover Messe będą mieć okazję do złożenia okularów AR (Augmented Reality) i wypróbowania swoich sił w nauce montażu przy wykorzystaniu cyfrowego bliźniaka. Demonstracja przedstawia zharmonizowane podejście do automatyzacji, dzięki któremu roboty lub koboty mogą uczyć się od ludzi, a także pomagać im w nauce i rozwoju umiejętności dzięki podstawowej technologii „Sensing & Control + Think” firmy OMRON.

Robot uczy się jak wykonać zadanie montażowe poprzez naśladowanie ruchów ręki i wyciąganie wniosków z błędów popełnianych przez ludzkiego operatora. Na podstawie zdobytej wiedzy maszyna jest w stanie opracować optymalną strategię montażu tego produktu. Następnie tworzony jest cyfrowy bliźniak robota w celu szkolenia innych operatorów w środowisku wirtualnym. Ta zaawansowana współpraca pomiędzy człowiekiem a maszyną sprzyja ciągłej poprawie wydajności.

How can AI and collaborative robots support human operators in an assembly line?

Fernando Colás, dyrektor generalny działu automatyki przemysłowej (IAB) firmy OMRON w Europie, mówi: „Nie jest tajemnicą, że niedobór siły roboczej jest istotnym problemem we wszystkich sektorach produkcyjnych. Przedsiębiorstwa muszą zatem maksymalizować ludzkie możliwości poprzez technologie automatyzacji zorientowane na ludzi. Przejście ku zharmonizowanemu podejściu do automatyzacji, które zapewnia równowagę w kwestii produktywności, zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia pracowników, jest jedną z części rozwiązania, a demonstracja elastycznego montażu jest doskonałym przykładem tego podejścia w praktyce”.

Demonstracja elastycznej maszyny montażowej jest jedną z siedmiu innych, które będą prezentowane na żywo na stoisku, ukazując w jaki sposób firma OMRON łączy technologie automatyzacji, takie jak robotyka, sterowanie, wykrywanie i systemy wizyjne wraz z przyszłymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja (SI), rozszerzona rzeczywistość (AR) i 5G w celu opracowania zaawansowanych rozwiązań, które wspierają zrównoważoną produkcję.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu.

hannover messe fcard logo
Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn