Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON nowym członkiem renomowanego kompleksu badawczego ARENA2036

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Zastrzyk innowacji dla e-mobilności: firma OMRON nowym członkiem renomowanego kompleksu badawczego ARENA2036

Rozwinięcie skrótu ARENA2036 to „Active Research Environment for the Next Generation of Automobiles” (Aktywne środowisko badawcze dla nowej generacji samochodów). Stowarzyszenie prestiżowych organizacji branżowych i badawczych ma na celu promowanie mobilności i produkcji przyszłości. Demonstracja transportu wewnętrznego w Stuttgarcie.

Aby zwalczać zmiany klimatyczne i promować alternatywne podejścia do mobilności, współpracować ze sobą muszą politycy, przedsiębiorcy, naukowcy i społeczeństwo. Firma OMRON ma na celu pomaganie w kształtowaniu tej zmiany i z tego względu dołączyła do cenionego kompleksu badawczego ARENA2036. Ta inicjatywa ze strony nauki i przemysłu ma na celu przekształcenie mobilności i produkcji za pomocą najnowocześniejszej technologii. OMRON od wielu lat utrzymuje pozycję lidera innowacji w dziedzinie automatyki przemysłowej i z przyjemnością dostarcza kolejny impuls do rozwoju jako członek ARENA2036.

arena2036 hall fcard en event

Firma OMRON uruchomiła projekt 5G MIPS, który ma wejść w życie na ARENA2036 na początku 2024 roku. Rozwiązanie z zakresu transportu wewnętrznego zostanie przedstawione zainteresowanym klientom i partnerom w Stuttgarcie. Firmy partnerskie OMRON — NAISE i NOKIA oraz jej partner w zakresie rozwiązań WAITKUS — skupią się na wymaganiach i wyzwaniach branży w ramach stałej prezentacji na żywo w Stuttgarckim kompleksie. Rozwiązanie podkreśla zalety prywatnej sieci bezprzewodowej 5G do komunikacji z flotami robotów mobilnych, łącząc technologię do wirtualnego zarządzania flotą, robotykę mobilną, taką jak koboty LD-250 firmy OMRON, np. TM12, oraz system sterowania firmy NAISE. Rozwiązanie to koncentruje się na ulepszonej współpracy między ludźmi a maszynami oraz bardziej zrównoważonych, płynnych i wydajnych procesach produkcyjnych.

Rozwinięcie skrótu ARENA2036 to „Active Research Environment for the Next Generation of Automobiles” (Aktywne środowisko badawcze dla nowej generacji samochodów). Firma OMRON przedstawiła swoje kompleksowe zaangażowanie w sprawy społeczne i ekologiczne w ramach strategii „Shaping the Future 2030”. Jej celem jest zwiększenie tempa i zakresu zrównoważonego rozwoju na skalę globalną. Technologie Sensing & Control + Think firmy OMRON zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązywaniu wielu problemów społecznych na całym świecie.

Członkowie ARENA2036 pracują wspólnie nad wieloma interdyscyplinarnymi projektami. Zarejestrowana jako stowarzyszenie inicjatywa jest wspierana przez niemieckie Federalne Ministerstwo Oświaty i Badań Naukowych (BMBF). Około 60 członków ARENA2036 działa w różnych branżach — od przemysłu motoryzacyjnego przez technologię lotniczą, automatykę przemysłową, badania tekstylne i materiałowe po naukę o pracy. Poza firmą OMRON swoje miejsce w stowarzyszeniu zajmują uznane na całym świecie organizacje BMW Group, Intel, Fraunhofer, Daimler, Bosch, Nokia, Siemens, Balluff, Kuka i wiele innych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma OMRON dołącza do sieci ARENA2036” — powiedział Peter Fröschle, dyrektor zarządzający ARENA2036. „ARENA2036 łączy przedstawicieli nauki i przemysłu — projekt 5G MIPS z inicjatywy OMRON jest przykładem możliwości naszej sieci. Jako innowator w dziedzinie automatyki przemysłowej i transportu wewnętrznego firma OMRON stanowi istotny element budowania współpracy w zakresie badań dotyczących mobilności i produkcji przyszłości”.

Dr Klaus Kluger, dyrektor generalny firmy OMRON na Europę Środkowo-Wschodnią, komentuje: „Członkostwo w sieci innowacji ARENA2036 podkreśla naszą wizję zrównoważonej przyszłości. Wspólnie z potężnymi partnerami i w ramach dużego ruchu na rzecz innowacji możemy położyć mocne akcenty, napędzać mobilność przyszłości i wspierać zrównoważony rozwój branży. Członkostwo OMRON w tym prestiżowym stowarzyszeniu podkreśla nasze zaangażowanie w innowacyjne rozwiązania transportowe i mobilne oraz przyspiesza ich wdrażanie z korzyścią dla społeczeństwa i środowiska”.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn