Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Rozwiązanie w zakresie paletyzacji firmy Reitec spełnia potrzeby klientów z branży FMCG

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

  • 0:00 -   Innowacyjna automatyzacja dzięki paletyzatorowi współpracującemu RC-1 firmy REITEC

Innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji mogą zwiększyć elastyczność i wydajność w sektorze paletyzacji, zapewniając jednocześnie bezpieczne i zdrowe środowisko pracy pracownikom. W celu zaspokojenia potrzeb klientów w segmencie produktów szybkozbywalnych (FMCG) firma Reitec Engineering Services, specjalizująca się w automatyce przemysłowej i będąca dystrybutorem firmy OMRON, opracowała nowy paletyzator współpracujący RC-1.

Siedziba firmy Reitec mieści się w Las Palmas na wyspie Gran Canaria — jednej z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Firma specjalizuje się w projektowaniu, montażu i programowaniu rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej. Dzięki wzajemnej współpracy firm Reitec i OMRON udało się połączyć bogate doświadczenie firmy Reitec w projektowaniu przemysłowych systemów sterowania z najnowszymi technologiami w zakresie automatyzacji firmy OMRON, w tym robotami współpracującymi (kobotami).

Opracowanie kompaktowego rozwiązania

Paletyzacja to zadanie, które często wiąże się z wysokimi kosztami pracowniczymi, operacyjnymi i ekonomicznymi. Javier Ruiz, inżynier ds. programowania firmy Reitec, komentuje: „Mając na względzie ręczną paletyzacją ciężkich skrzyń i bardzo wysokich palet, nasi klienci potrzebowali bardzo kompaktowego rozwiązania pod względem ilości zajmowanego miejsca”.

Jose Manuel Rodriguez, dyrektor techniczny firmy Reitec, dodaje: „Robot paletyzujący RC-1 jest idealnym rozwiązaniem do tych zastosowań ze względu na niskie koszty zakupu oraz bardzo krótki okres zwrotu inwestycji. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami do paletyzacji zajmuje małą powierzchnię, a jego przewagą jest zużycie mocy dużo poniżej 100 W przy pełnej wydajności”. 

reitec cobot palletizer newsmulti sol

Elastyczny i łatwy w dostosowaniu kobot

Nowy kobot RC-1 ma zasięg do 1300 mm i ładowność do 14 kg. Można go łatwo wkomponować w działalność fabryki i obsługiwać z prędkością do dziewięciu podniesień na minutę. Jedną z jego głównych cech jest elastyczność: łatwo jest go przystosować do nowych zastosowań i wymagań klientów. Wynika to częściowo z faktu, że robot paletyzujący jest wyposażony w zintegrowany system wizyjny, który umożliwia mu wykonywanie zadań związanych z identyfikacją produktu, a także łatwą modyfikację położenia chwytaka w punkcie poboru.

Jose Manuel Rodriguez podsumowuje: „RC-1 to wielki sukces. Będziemy kontynuować ścisłą współpracę z firmą OMRON w rozwijaniu naszych produktów, aby zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania”.