Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Elastyczny paletyzator współpracujący firmy Reeco Automation

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma Reeco Automation, partner firmy OMRON w zakresie rozwiązań dla robotów współpracujących w Wielkiej Brytanii, opracowała nowy paletyzator współpracujący, który kosztuje nawet o 50% mniej i zajmuje o 60% mniejszą powierzchnię niż tradycyjny zrobotyzowany paletyzator. Te przełomowe parametry mają ogromny wpływ na opłacalność inwestycji, co sprawia, że pełna automatyzacja i robotyzacja linii staje się atrakcyjna ekonomicznie dla producentów wszystkich rozmiarów.

  • 0:00 -   Poznaj paletyzator współpracujący RB1200

Choć od wielu lat zrobotyzowane paletyzatory stanowią podstawę linii produkcyjnych FMCG, zajmują one znaczną powierzchnię, są trudne do specyfikacji i programowania, a ich ponowne wdrożenie w innym miejscu jest niemal niemożliwe, przez co są nieopłacalne dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw. 

Z kolei paletyzator współpracujący RB1200 firm Reeco i OMRON to kompaktowy system typu plug-and-play, który można łatwo przełączać między liniami. Dzięki temu użytkownicy mogą zmaksymalizować efekty swojej inwestycji, zapewniając sobie elastyczność pozwalającą im sprostać szybkim zmianom popytu na produkty wytwarzane w fabryce.

rb1200 cobot palletiser 1 images sol

O 60% mniejsze i nawet o 50% tańsze rozwiązanie

Dzięki ograniczeniu konieczności stosowania osłon wymiary modelu RB1200 to zaledwie 2,2 x 3,2 m, co sprawia, że urządzenie jest o 60% mniejsze niż typowy paletyzator kartezjański 4x4 m. Robot współpracujący jest na wskroś bezpieczny, wykorzystuje optyczne skanery laserowe do monitorowania najbliższego otoczenia i jest wyposażony w mechanizmy zatrzymujące w przypadku wykrycia kontaktu z człowiekiem.

Oparty na standardowej platformie RB1200, który nie wymaga stosowania ramy pomocniczej o dużej wytrzymałości do podparcia dużego ramienia robota, cechuje uproszczona infrastruktura automatyzacji przy diametralnie niższych kosztach. Cena zakupu jest nawet o 50% niższa od ceny porównywalnego tradycyjnego zrobotyzowanego paletyzera, dzięki czemu jest to realna do zrealizowania inwestycja dla wielu firm, które wcześniej rezygnowały z robotyki z powodów finansowych. 

  • 0:00 -   Konfiguracja paletyzatora współpracującego w zaledwie 5 minut

Maksymalna elastyczność

Naturalna elastyczność robota współpracującego również przyczynia się do zwiększenia jego opłacalności; brak dodatkowego oprzyrządowania zewnętrznego sprawia, że model RB1200 można z łatwością przemieszczać pomiędzy liniami. 

RB1200 jest lekki i przenośny; można go z łatwością przetransportować za pomocą ręcznego wózka widłowego na inną linię w ciągu kilku minut. Z kolei ponowne rozstawienie tradycyjnego zrobotyzowanego paletyzatora w innej części fabryki stanowi olbrzymie przedsięwzięcie, które wymaga skomplikowanych działań logistycznych i dużej ilości czasu. 

Zaletą RB1200 jest nie tylko fakt, że łatwo da się zmienić jego lokalizację, lecz również to, że zmiany w konfiguracji produktu, opakowania i układu można przeprowadzić w ciągu kilku minut z wykorzystaniem oprogramowania wizualnego EasyStack firmy Reeco. Do zmiany wzoru palety nie potrzeba umiejętności programistycznych ani doświadczenia w pracy z robotami — wystarczy, że operator wprowadzi kilka parametrów, takich jak wymiary pudeł i palet, określi układ pierwszej i drugiej warstwy, a następnie powtórzy je dla wymaganej liczby warstw.

Automatyzacja dla wszystkich

RB1200 jest gotowy do zainstalowania w ciągu 2–3 tygodni od momentu zamówienia — to oznacza radykalne skrócenie czasu oczekiwania w porównaniu do zamawiania tradycyjnych robotów. Oprócz minimalnego zakresu programowania szybką gotowość do pracy tego robota współpracującego typu plug-and-play zapewnia standardowy, unikalny, uniwersalny końcowy efektor, który jest przystosowany do obsługi ponad 90% produktów pakowanych do pudełek. Reeco Automation może również dostarczyć niestandardowe narzędzia do realizacji specjalnych wymagań aplikacyjnych.

Maksymalny udźwig wynoszący 10 kg i czas cyklu na poziomie 12 podniesień na minutę sprawia, że paletyzator współpracujący RB1200 idealnie nadaje się dla małych i średnich producentów.

„Paletyzator współpracujący to gotowe do pracy, dostosowane do wymagań rynkowych rozwiązanie, które zapewnia doskonały stosunek wartości do ceny, pozbawione ryzyka dodatkowych kosztów związanych z projektowaniem czy pracami inżynieryjnymi. Dostępne są również opcje leasingu i stałej umowy serwisowej, dzięki którym kolejna generacja najnowocześniejszych rozwiązań automatyzacyjnych staje się rzeczywistością dla producentów FMCG niezależnie od wielkości” — przekonuje Llewelyn Rees, dyrektor zarządzający firmy Reeco.