Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma FlexLink projektuje współpracujący paletyzator do zastosowań przemysłowych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Robot współpracujący, który zajmuje niewielką powierzchnię i ma aktywne wyposażenie zabezpieczające. Umożliwia obsługę do 8 opakowań na minutę bez konieczności stosowania ogrodzeń lub skanerów laserowych.

Roboty współpracujące (koboty) mają wiele różnych zastosowań. Jednym z ostatnich przykładów jest współpraca firm FlexLink i OMRON. Firma FlexLink oferuje setkom klientów na całym świecie elastyczne, modułowe przenośniki i urządzenia z zakresu automatyki przemysłowej, w tym rozwiązania do paletyzacji. Produkty marki FlexLink można znaleźć na liniach produkcyjnych największych marek w branży produkcji żywności i higieny osobistej. W odpowiedzi na wniosek dużego producenta obie firmy połączyły siły, aby stworzyć wspólny paletyzator przy użyciu kobotów firmy OMRON.

flexlink cobot palletizer 2 fcard sol

Stéphane Chevalard, kierownik ds. inżynierii w firmie FlexLink, demonstruje zalety tego rozwiązania: „Paletyzacja przy użyciu robotów współpracujących ma wiele korzyści. Przede wszystkim jest bardzo elastyczna. System można łatwo przenosić z jednego obszaru produkcji do drugiego. Można go nawet przełączać między liniami, ponieważ jest samonośny i łatwo się przemieszcza. Umożliwia to również współpracę z operatorami, którzy mogą pracować w bezpiecznej odległości od kobota bez ogrodzenia lub skanerów laserowych ze względu na wprowadzone przez nas aktywne zabezpieczenia, które umożliwiły nam uzyskanie certyfikatu CE”.

Opracowanie systemu

Zarówno OMRON, jak i FlexLink uczestniczyły w początkowej fazie projektu. Rozwiązanie nieustannie rozwija się dzięki informacjom zwrotnym od użytkowników. Zostało opracowane w ciągu kilku miesięcy, aby zapewnić jego ostateczną elastyczność i łatwość konfiguracji. System obsługi palet, dzięki dodaniu akcesoriów, umożliwia przetwarzanie palet standardowych do dwóch metrów wysokości zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

flexlink cobot palletizer closeup fcard sol

Wydajność robota współpracującego wynosi 8 pudełek lub części na minutę (ppm); lub 14 ppm w podwójnym chwytaku podciśnieniowym. Nowe systemy paletyzacji mogą obsługiwać pudełka o wadze 10 lub 12 kg, ponieważ można stosować dwa różne rodzaje kobotów — OMRON TM12 lub TM14.

Gary Hinult, inżynier kontroli firmy FlexLink, skomentował: „To rozwiązanie zaspokaja zapotrzebowanie na automatyczne paletyzowanie, które zwalnia operatorów z tego powtarzalnego zadania, dzięki czemu mogą skupić się na zadaniach o większej wartości dodanej i bardziej interesujących.”

flexlink cobot palletizer operators fcard sol

Roboty współpracujące mogą być dostarczane w dość krótkim czasie, a instalacja trwa tylko dzień lub dwa. Zautomatyzowany system obsługi palet pomaga operatorom uniknąć ryzyka wystąpienia zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego lub obrażeń spowodowanych podnoszeniem ciężkich ładunków. Producent, który zamówił kobota, obliczył, że ta inwestycji zwróci się w około półtora roku do dwóch lat.

Więcej informacji na stronie: www.flexlink.com

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji