Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Roboty współpracujące zwiększają wydajność w zakładzie CLECA

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Włoski producent żywności CLECA SpA dokonał niedawno automatyzacji niektórych procesów, wykorzystując do tego celu koboty firmy OMRON, co umożliwiło zwiększenie wydajności w dziale pakowania.

Firma CLECA powstała we Włoszech w 1939 r. Tworzy wyjątkowe produkty spożywcze wyróżniające się wysoką jakością, dzięki czemu zdobyła pozycję lidera w branży. Kluczem do jej sukcesu jest połączenie innowacyjnych produktów i znakomitych klasycznych receptur, czego przykładem jest budyń S. Martino.

Firma podjęła ostatnio decyzję o usprawnieniu procesów w zakresie konserwacji i transportu poprzez zwiększenie wydajności całego działu pakowania w swoim głównym zakładzie zlokalizowanym w San Martino dall'Argine. Zasadniczym elementem tego przedsięwzięcia było wykorzystanie pary robotów współpracujących.

Koboty wspomagają rozwój firmy CLECA

cleca fcard misc

Po przeanalizowaniu procesów pakowania firma CLECA postanowiła wykorzystać koboty OMRON TM12 na końcu linii pakowania do zadań związanych z paletyzacją. Decyzja ta została bardzo dobrze przyjęta przez operatorów, którzy wkrótce zauważyli wyraźną poprawę warunków pracy — ograniczenie powtarzalnych czynności (przejęły je maszyny), a także skrócenie czasu między cyklami pracy.

Wprowadzenie kobotów do fabryki CLECA zbiegło się z wdrożeniem kluczowych rozwiązań z zakresu automatyzacji związanych z Przemysłem 4.0, w tym połączenia z systemem zarządzania produkcją (MES) oraz interfejsu dla tego systemu. Integracja komórki współpracującej z maszynami obecnymi w zakładzie była możliwa dzięki komunikacji Ethernet zintegrowanej pomiędzy różnymi sterownikami programowalnymi OMRON w zakładzie CLECA w San Martino dall'Argine. Wzrost wydajności i efektywności procesów możliwy dzięki wykorzystaniu kobotów w połączeniu z redukcją kosztów pośrednich pozwoli firmie CLECA na osiągnięcie zwrotu z inwestycji (ROI) w niespełna rok od uruchomienia komórki współpracującej.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Download full case study