Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Wdrożenie śledzenia na linii produkcyjnej

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Wdrożenie śledzenia na linii produkcyjnej

Nie masz pewności odnośnie do następnego kroku we wdrażaniu serializacji? Możesz kontaktować się z nami na dowolnym etapie procesu wdrażania serializacji — od badań koncepcji i pierwszych programów pilotażowych do wdrożenia kompletnej infrastruktury na liniach i w zakładach oraz integracji nowych maszyn i ostatecznie usprawnienia i ulepszenia cykli.

Centralne repozytoria i łańcuch dostaw (poziom 5)

Europa / EMVS

securPharm / ACS PharmaProtect

Szeregowej wymianie danych dotyczących produktów farmaceutycznych w Europie patronuje Europejski System Weryfikacji Leków (ang. European Medicines Verification System, EMVS). Może się ona odbywać np. w przypadku sprzedaży w Niemczech za pośrednictwem europejskiej centrali (router) lub bezpośrednio do struktury krajowego systemu weryfikacji. W obu przypadkach dane spływają do firmy ACS PharmaProtect GmbH, która we współpracy z securPharm e.V. kontroluje krajowy system weryfikacji. W przypadku producentów licencjonowanych (MAH) na rynku niemieckim wymagany jest kontrakt z firmą ACS PharmaProtect GmbH.

Dwie możliwości przesyłania kodów w praktyce: 

  1. Sposób wielostronny/wielonarodowy: w tym przypadku zaleca się zarządzanie wymianą danych za pośrednictwem centrali IT w środowisku ERP/Master Data (poziom 4), a potem przesłanie ich za pośrednictwem centrali EMVS (router).
  2. Sposób jednostronny/krajowy: oprócz centrali EMVS można bezpośrednio przesłać dane z poziomu 3 (za pomocą opcjonalnego modułu Omron) i zarządzać przesyłaniem danych na poziomie krajowym bezpośrednio przez interfejs ACS.

SecurPharm i ACS uważają się za model i część składową europejskiego systemu zwalczającego fałszowanie leków. Licencjonowany producent (MAH) leków na receptę w więcej niż jednym kraju europejskim musi się upewnić, że powiązany zestaw danych znajduje się w bazach danych systemu weryfikacji w danym kraju. W celu ułatwienia procesu dostarczenia danych do krajowego systemu weryfikacji europejska centrala (tzw. EU-Hub) powinna pełnić rolę routera: w modelu scentralizowanego przesyłu dane są poprzedzone kodem kraju, co pozwala centrali EU-Hub przesyłać dane do odpowiednich krajowych baz danych. W rezultacie wymagany jest tylko jeden interfejs i jednorazowe przesłanie danych. Obecny interfejs ACS dla licencjonowanych producentów (MAH) pozostanie w użyciu.

ACS udostępnia dwie możliwości korzystania z interfejsu: przez portal (HTTPS) lub przez interfejs maszynowy (SFTP). Ponadto za pomocą portalu ACS można uzyskać dostęp do obszernej bazy raportów.

Dowiedz się więcej na temat securPharm

Systemy ERP/Zarządzania danymi (poziom 4)

Nasza koncepcja FlexLayer wspiera wymianę z różnymi dostawcami systemów ERP / rozwiązań dotyczących zarządzania danymi podstawowymi. Szczegółowe informacje są dostępne na życzenie.

Rozwiązania dla ośrodka i linii (poziomy 2 i 3)

Gotowe stanowiska serializacji (włączając poziom 1)

Firma Prestige Promotion, mająca doświadczenie wynikające z milionów własnych serializowanych pakietów, udostępniła swoją sprawdzoną stację serializacji innym firmom. Rozwiązanie to obejmuje drukowanie i kontrolę, a także zarządzanie transmisją serializowanych kodów. Ponadto cechuje je wysoki poziom elastyczności i możliwość łatwego dostosowania się do różnych sposobów przetwarzania danych podstawowych i komunikacji, a także do nadchodzących zmian. Jest ono dopasowane do wymagań małych i średnich organizacji CMO i CPO, przepakowaczy i producentów leków.

Zlokalizowane w Kleinostheim w Niemczech, w samym sercu Europy, firmy Prestige Promotion i Prestige Packaging mają do zaoferowania szeroką gamę skierowanych do firm kosmetycznych i farmaceutycznych rozwiązań w zakresie outsourcingu, przepakowywania, dystrybucji i usług.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu oraz niemal 250 pracownikom firmy Prestige Promotion i Prestige Packaging pomagają firmom farmaceutycznym i kosmetycznym radzić sobie z trudnościami we wprowadzaniu produktów do obrotu w Unii Europejskiej. Elastyczność, niezawodność i dążenie do innowacji to w związku z tym podstawowe zasady we wszystkich działaniach.

Prosimy także o zapoznanie się z opiniami klientów.

Dowiedz się więcej

Gotowe stanowiska serializacji (włączając poziom 1)

Rozwiązanie ModuTrack Track & Trace to gotowy do użycia system do serializacji i przechowywania danych z farmaceutycznych linii pakujących.

Rozwiązanie integruje się z różnymi systemami MES/ERP, wykorzystując pionowe i poziome drukarki REA JET dla maksymalnej elastyczności względem zmiennych wymiarów opakowań.

Firma ETW Wollmershäuser GmbH z siedzibą w Wolpertshausen w niemieckim landzie Badenii-Wirtembergii specjalizuje się w technice sterowania, okablowania i przemysłowych rozwiązaniach elektronicznych.

28 pracowników firmy na co dzień pracuje nad wdrażaniem nowych systemów, a także przy modernizacjach w szerokiej gamie branż — od farmacji przez aeronautykę aż po projekty astronautyczne. Niemiecka firma w swoim portfolio ma też własne produkty, takie, jak sterowniki silników, obudowy do kamer czy sterowniki transporterów oscylacyjnych.

Dowiedz się więcej

Gotowe stanowiska znakowania i śledzenia oznaczeń (włączając poziom 1)

Seria Masterprint PharmaJet oferuje gotowe rozwiązania do znakowania szerokiego zakresu produktów farmaceutycznych, w tym blistrów, butelek, słoików, fiolek, probówek i kartonowych opakowań (rozłożonych (pustych) i złożonych (pełnych)). Seria PharmaJet, obsługująca serializację kodów zgodnie z normą GS1, zapewnia niezawodne i doskonałe pod względem stosunku wartości do ceny rozwiązania znakowania spełniające unijną dyrektywę w sprawie sfałszowanych produktów medycznych (w innych krajach na żądanie). Firma Masterprint Kft, z siedzibą w mieście Ivancsa, na południe od Budapesztu (Węgry), zdobyła pozycję regionalnego lidera w dziedzinie zastosowań znakowania.

Współpracując ze spółkami siostrzanymi dostarczającymi maszyny i usługi z zakresu znakowania, drukowania, ważenia, cięcia żywności i opakowań wtórnych, Grupa Masterprint stała się zaufanym dostawcą dla branży farmaceutycznej, spożywczej oraz wielu innych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Dowiedz się więcej

Gotowe stanowiska znakowania i śledzenia (włączając poziom 1)

Stanowisko do serializacji i etykiet ujawniających próby naruszenia Transvis-CTI STE300 stanowi kompaktowe i ergonomiczne rozwiązanie do etykietowania i kodowania opakowań kartonowych zgodnie z FMD z prędkością 300 produktów na minutę. Gotowe do użycia maszyny są wyposażone w wysuwane moduły znakowania i etykietowania Blum-Weber, systemy automatyki firmy Omron i infrastrukturę typu open IT, które umożliwiają łatwe integrowanie rozwiązań oprogramowania do serializacji, linii i serwera zakładowego. Opcjonalnie stanowiska mogą być połączone z modułami kontroli wagi, etykietowania lub innymi.

Firma Transvis-CTI z siedzibą w Orleanie, w sercu Francji, ma 30 lat doświadczenia w dostarczaniu nowych i zmodernizowanych maszyn do napełniania, etykietowania, znakowania, pakowania, kontroli i przenoszenia dla branży farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej, tytoniowej, motoryzacyjnej i innych.

Dowiedz się więcej

Oprogramowanie do serializacji / śledzenia

Firma Facilityboss znajduje się w niemieckim mieście Darmstadt. Firma ta została założona jako „firma-córka” Instytutu Fraunhofera. Firma Facilityboss skupia się na wiodących w swej klasie rozwiązaniach informatycznych zapewniających wysoki poziom zadowolenia klienta.

Firma Facilityboss opracowuje różnorodne standaryzowane produkty z możliwością dostosowania ich do określonych potrzeb. System śledzenia dla linii produkcyjnych (serializacja GS1), dla np. branży farmaceutycznej, już jest w użytku w wielu ośrodkach należących do producentów leków notowanych na niemieckiej giełdzie DAX, a także w mniejszych ośrodkach CMO/CPO.

Z oprogramowania mogą też korzystać wiodący producenci w zastosowaniach związanych z przetwórstwem żywności i napojów.

Dowiedz się więcej

Oprogramowanie do serializacji / śledzenia

Firma Adents, z siedzibą w Paryżu we Francji, współpracuje z wiodącymi firmami farmaceutycznymi w Ameryce Północnej i Europie i dostarcza rozwiązania w zakresie oprogramowania do identyfikacji i śledzenia produktów. Dzięki 150 liniom wykorzystującym oprogramowanie firmy Adents moduły PharmaPilot, PharmaSupervisor i PharmaExchange łączą się z warstwami automatyki w celu zapewnienia serializacji, gromadzenia, wymiany zdarzeń i integracji z warstwami MES/ERP.

Standardowe oprogramowanie zostało zaprojektowane z przeznaczeniem do szybkiego kontaktowania się ze środowiskami informatycznymi i łatwej współpracy z urządzeniami sprzętowymi, oferuje także użytkownikom wysoki poziom elastyczności.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania w zakresie drukowania (poziom 1)

Założona w 1978 r., z siedzibą główną w Cambridge w Wielkiej Brytanii, firma Domino cieszy się ogólnoświatową reputacją w zakresie rozwoju i wytwarzania technologii kodowania, oznaczania i drukowania, które sprostają wymaganiom producentów i firm poligraficznych.

Podstawę rozwoju firmy Domino w porównaniu z rokiem poprzednim — zarówno organicznego, jak i poprzez przejęcia — stanowi niezrównane zaangażowanie w tworzenie produktów, czego wynikiem jest portfolio obejmujące kompleksowe rozwiązania w zakresie kodowania w zastosowaniach we wszystkich sektorach gospodarki.

Innowacyjne technologie w dziedzinie drukowania atramentowego, laserowego, etykietowania i nadruków termotransferowych znajdują zastosowanie w nanoszeniu zmiennych danych, kodów paskowych oraz unikalnych kodów identyfikacyjnych na produkt i opakowanie w wielu sektorach przemysłu, włączając produkty farmaceutyczne, przemysłowe i żywnościowe oraz napoje.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania w zakresie drukowania (poziom 1)

Firma REA JET opracowuje i wytwarza najwyższej jakości systemy do kodowania i znakowania przemysłowego do bezdotykowego znakowania przemysłowego. Portfolio obejmuje drukarki atramentowe, laserowe i systemy Spray Mark, systemy etykietowania, a także atramenty i materiały eksploatacyjne. Te praktyczne produkty zostały zaprojektowane do stosowania we wszystkich branżach i sprawdziły się na całym świecie we wszystkich branżach i segmentach biznesowych. REA JET i REA VERIFIER (systemy weryfikacji kodów) to oddziały firmy REA Elektronik GmbH z siedzibą w Muehltal, w pobliżu Frankfurtu nad Menem. REA Card, kolejny oddział firmy REA, opracowuje i wprowadza na rynek systemy płatności bezgotówkowych.

Firma REA Elektronik została założona w 1982 r., jest prowadzona przez właściciela i zatrudnia 300 pracowników (stan na 2014 r.). Wszystkie produkty REA JET są w całości produkowane w Niemczech.

Dowiedz się więcej

Ogólne doradztwo dotyczące serializacji / śledzenia oraz wsparcie w kwestiach zgodności

Vesdo Inc., szwajcarska firma inżynieryjna i doradcza, działająca od 2000 r., skupia swoją działalność na zwalczaniu podrabiania produktów. Aby zapobiec nadużyciom związanym z markowymi produktami, klienci firmy Vesdo pomyślnie wdrażają technologie uwierzytelniania i serializację produktów. Firma Vesdo, wiodąca w tej branży, a także pionier, jest zaangażowana w ponad 100 projektów wdrożeniowych w całej Europie, obsługując małe podmioty, jak również światowe firmy pierwszego rzędu. Kreatywności firmy dowodzi ponad 20 wniosków patentowych dla klientów i firmy Vesdo. Podstawą firmy są wysoko wykwalifikowany pracownicy, wszyscy z wyższym wykształceniem i wszechstronnym doświadczeniem.

Firma Vesdo Inc. opracowała także wzorzec kalibracyjny dla systemów wizyjnych stosowany w połączeniu z aplikacjami rozróżniania kodów. Te zestawy zgodności kodów w formie etykiet samoprzylepnych mogą być stosowane także w celu kalibracji wbudowanych systemów wizyjnych.

Dowiedz się więcej

Ogólne doradztwo dotyczące serializacji / śledzenia oraz wsparcie w kwestiach zgodności

Firma Omron jest aktywnym członkiem grupy roboczej Open Serialization Communication Standard (Open-SCS). Zainicjowana przez dostawców usług medycznych inicjatywa Open-SCS bezpośrednio odnosi się do uregulowań z zakresu serializacji produktów dla branży medycznej w nadchodzącej dekadzie.

Grupa robocza Open-SCS współpracuje z Fundacją OPC w tworzeniu standardu open source dla globalnego rejestru nazw dla serializacji opakowań.

Dowiedz się więcej