Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Operatorzy i roboty pracują w harmonii w Grupo Antolin

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Roboty OMRON pomagają Grupo Antolin w osiągnięciu poziomu zmodernizowanej i zrównoważonej fabryki wnętrz pojazdów, w której ludzie i maszyny pracują w harmonii.

Główne tendencje w przemyśle motoryzacyjnym, w tym coraz większy nacisk na takie kwestie jak elektryfikacja, cyfryzacja i zrównoważony rozwój, napędzają również zmiany we wnętrzach pojazdów. Jednym z największych międzynarodowych podmiotów w tym sektorze jest Grupo Antolin. Jako kluczowa firma w globalnym łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej i lider produkcji o wysokiej wartości, przyjęła strategię Adv. Manufacturing 4.0, której celem jest integracja technologii cyfrowej. Jednym z obszarów zainteresowania firmy jest ograniczenie i optymalizacja ruchu w obszarze logistyki wewnętrznej. Wprowadzenie autonomicznych robotów mobilnych (AMR) i robotów współpracujących (kobotów), produkowanych i dostarczanych przez firmę OMRON, pomaga w osiągnięciu poziomu zmodernizowanej i bardziej zrównoważonej fabryki, w której ludzie i maszyny pracują w harmonii.

Grupo Antolin to globalny dostawca rozwiązań technologicznych z obszaru wyposażenia wnętrz samochodowych. Firma zaopatruje wiodących producentów samochodów na świecie poprzez 145 fabryk w 26 krajach. Działalność firmy obejmuje cały cykl życia komponentu – od koncepcji i projektu po rozwój i transport. Oferuje ona produkty o wysokiej wartości dodanej za pośrednictwem czterech jednostek biznesowych: Sufity, Kokpity i Drzwi, Oświetlenie i Interfejs HMI oraz Systemy elektroniczne.

Zmieniające się potrzeby

Od 2001 r. Aragusa, jeden z zakładów Grupo Antolin w Burgos, był pionierem w produkcji części do wnętrz samochodów, które mogą być używane w wielu różnych rozwiązaniach OEM. Do niedawna zadania, takie jak załadunek i transport elementów wyposażenia wnętrz samochodów z obszaru wtrysku do obszaru montażu, były wykonywane ręcznie. Aby jednak dotrzymać kroku zmianom globalnym, potrzebie ciągłego ulepszania i strategii cyfrowej, firma Antolin szukała możliwości poprawy i zwiększenia wydajności procesów i dążyła do zautomatyzowania tych procedur, co z kolei pomogłoby jej w opracowaniu bardziej zrównoważonego modelu biznesowego. Umożliwiłoby to również pracownikom skupienie się na pracy nad procesami produkcyjnymi o wysokiej wartości.

Firma postawiła na usługi OMRON i integratora systemów, którym powierzono zadanie dostarczenia potrzebnego sprzętu i oprogramowania. Integrator systemów jest własnością Grupo Antolin i jest konsultantem technologicznym, który zajmuje się optymalizacją, rozwojem, innowacyjnością oraz wdrażaniem procesów i rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw przemysłowych.

Nowe rozwiązanie w zakresie transportu automatycznego wymagało zastąpienia procesów ręcznych. Jednym z kluczowych kryteriów była ogólna efektywność sprzętu OEE. Postanowiono wykorzystać pozytywny wkład OEE w rozwoju systemów wtrysku i montażu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Powiązane produkty