Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma Laser Quality Markings automatyzuje powtarzalny proces obsługi maszyny za pomocą kobota OMRON

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Przejście z pracy ręcznej na automatyzację opartą na współpracy pozwala operatorom pracować kreatywnie

Liczba potencjalnych zastosowań robotów współpracujących (kobotów) w procesach produkcyjnych nieustannie rośnie. Niedawny przykład pochodzi z Finlandii, gdzie koboty firmy OMRON są wykorzystywane do przyspieszenia i poprawy wydajności produkcyjnej maszyn do znakowania laserowego w Laser Quality Markings, specjalistycznej firmie z siedzibą w Halikko, w pobliżu Salo.

Laser Quality Markings dostarcza trwałe oznaczenia i kolorowe wzory na różnych powierzchniach — od drewna i skóry po metal oraz tworzywo sztuczne. Klienci firmy (w tym szpitale, producenci przemysłowi, artyści i konsumenci) oczekują najwyższych standardów dokładności, trwałości i jakości.

Firma wykorzystuje światowej klasy, unikalną technologię laserowego znakowania kolorowego, która tworzy precyzyjne, trwałe oznaczenia wykorzystujące sam materiał obiektu. Ostatnio firma zdecydowała się zmodernizować i zautomatyzować jeden z kluczowych procesów produkcyjnych ze względu na niedobory pracowników.

Potrzeba zautomatyzowanej obsługi maszyny

Kim Nivalinna, dyrektor generalny firmy Laser Quality Markings, wyjaśnia: „Chcieliśmy poprawić wydajność produkcji i skrócić czas oczekiwania, a jednocześnie przydzielić naszym operatorom więcej zadań o znaczeniu krytycznym dla działalności. Wcześniej musieli wytrzymać długie okresy oczekiwania podczas ręcznego sterowania maszyną laserową”.

Firma zaczęła szukać odpowiedniego robota do wykonania zadania. Inna fińska firma, Heina Ltd, również z siedzibą w Halikko, poleciła koboty firmy OMRON. Heina Ltd opracowuje głównie innowacyjne urządzenia do testowania dla przemysłu elektronicznego.

Głównym oczekiwaniem wobec kobota było zapewnienie automatycznej obsługi maszyny do znakowania laserowego. Kobot podnosi surowiec, który wymaga oznaczenia i podaje przedmioty do maszyny, a następnie ponownie je odbiera po zakończeniu procesu. Kobot może zaalarmować operatora, jeśli stacja podajnika jest pusta. W ten sposób system może samodzielnie pracować przez dłuższe okresy czasu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji