Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Roboty mobilne OMRON usprawniają logistykę wewnętrzną w firmie HIPRA

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

HIPRA, pionierska firma biotechnologiczna w branży farmaceutycznej, przekształciła swoje wewnętrzne procesy logistyczne poprzez wdrożenie floty robotów mobilnych dostarczanych przez firmę OMRON.

HIPRA specjalizuje się w ochronie zdrowia ludzi oraz zwierząt i jest światowym liderem w rozwoju szczepionek dla zwierząt i zaawansowanych usług diagnostycznych. Firma jest szóstym co do wielkości producentem szczepionek zwierzęcych na świecie i zatrudnia około 2400 osób na całym świecie. Siedziba HIPRA mieści się w Amer, Girona, w Hiszpanii, a za pośrednictwem swoich spółek zależnych i globalnej sieci dystrybucyjnej HIPRA dostarcza rozwiązania i usługi klientom w ponad 100 krajach.

Nowy zakład, nowe wyzwania

Firma zdecydowała się niedawno rozszerzyć swoje możliwości i zwiększyć wydajność, a także zbudowała w Hiszpanii duży nowy zakład produkcyjny i magazyn. Kolejnym powodem tego jest fakt, że HIPRA chce być pionierem nie tylko w dziedzinie produktów, które opracowuje i dostarcza, ale także w powiązanych z nimi procesach i produkcji. W związku z tym przedsiębiorstwo chciało usprawnić niektóre procesy, zwłaszcza te związane z transportem materiałów, które wcześniej obejmowały ręczne ładowanie produktów z maszyny do transportera wózkowego.

Kluczowym problemem, przed którym stanęło przedsiębiorstwo, była zatem potrzeba większej elastyczności i wydajności wewnętrznych procesów logistycznych. Firma chciała to osiągnąć poprzez migrację do zautomatyzowanego rozwiązania. Musiało ono zostać wdrożone w środowisku w 100% przygotowanym do współpracy i elastycznym, które mogłoby zapewnić wysokie poziomy produkcji.

Kolejnym głównym wyzwaniem, przed którym stanęła HIPRA, było przenoszenie fiolek szczepionek z obszaru produkcyjnego do magazynu. Obejmuje to transport 700 pudeł z fiolkami dziennie, przy czym każdym ładunek ma masę 70 kg. W związku z tym konieczne było wprowadzenie pustych pudeł do systemu i zarządzanie otwieraniem drzwi przy jednoczesnym zachowaniu w 100% czystego środowiska.

Pozyskiwanie i wdrażanie najlepszych technologii

W związku z tym firma zaczęła szukać odpowiednich rozwiązań. Rozważała kilka produktów, ale ostatecznie zdecydowała się na autonomiczne roboty mobilne (AMR) dostarczane przez firmę OMRON. Zakupiono flotę sześciu robotów LD-90, które następnie zostały dostosowane do specyficznych wymagań przedsiębiorstwa. Obejmowało to potrzebę harmonijnego współdziałania robotów mobilnych z pracownikami pracującymi na tym samym obszarze.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji