Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Campari Group zwiększa bezpieczeństwo na całym świecie dzięki OMRON Safety

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Dzięki usługom z zakresu bezpieczeństwa firmy OMRON grupa Campari zrewolucjonizowała swoje globalne programy dotyczące bezpieczeństwa. Modernizacja systemów, począwszy od zakładu firmy w Novi Ligure we Włoszech, umożliwiła wiodącemu producentowi napojów wysokoprocentowych poprawę zarządzania bezpieczeństwem maszyn i procesami, a także dokonanie postępów w obszarze zarządzania.

Dalsza ekspansja na rynek światowy i wynikające z niej wyzwania technologiczne skłoniły Campari Group — szóstą co do wielkości firmę w globalnym sektorze napojów alkoholowych — do przemyślenia na nowo obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa.

W firmie pojawiła się potrzeba radykalnego przekształcenia zasad BHP, przechodząc z podejścia czysto proceduralnego na bardziej pragmatyczne, które stawia operatorów na pierwszym miejscu. Tym sposobem opracowano wytyczne, które umożliwiają bezpieczną i jednocześnie elastyczną pracę.

Jako towarzysza tej podróży grupa Campari wybrała firmę OMRON. Udokumentowane osiągnięcia działu Safety Services dotyczące łączenia technologii ze stale rozwijającymi się umiejętnościami, a także zdolności firmy do zagwarantowania poziomu dostępności geograficznej, potrzebnej do jednolitego wdrażania nowych systemów we wszystkich 14 lokalizacjach zakładów Campari na trzech kontynentach, sprawiły że decyzja o podjęciu współpracy z firmą OMRON była oczywistością.

Transformacja kultury

Projekt transformacji Campari Group wynikał z chęci autentycznej zmiany kultury wewnątrz organizacji. „Zależało nam na innym podejściu do kwestii bezpieczeństwa, które obejmowałoby stosunek pracowników do tego zagadnienia” — wyjaśniają kierownicy zakładu w Novi Ligure, których wybrano do przeprowadzenia pilotażu projektu przed jego wdrożeniem na całym świecie. „Chcieliśmy zaangażować ludzi już od początkowych etapów rozwoju, aż po wypracowanie najlepszych praktyk, zarówno w celu zapewnienia możliwie najmniejszego wpływu na codzienną pracę, jak i prawidłowego przeszkolenia ich i ułatwienia przekazywania odpowiednich informacji na temat bezpieczeństwa. Zrealizowanie tego wewnętrznie w sposób uporządkowany jest bardziej złożoną kwestią, dlatego zaangażowaliśmy firmę OMRON, aby wykonać to w nowy i innowacyjny sposób, ale nadal możliwie najbardziej standardowy, aby można było wdrożyć ten system we wszystkich innych zakładach”.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji