Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Usprawnianie realizacji zamówień w operacjach logistycznych: dystrybutor silników elektrycznych wdraża robota mobilnego do swojej działalności

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Najważniejsze zalety:

  • Usprawnienie procesów realizacji zamówień
  • Ograniczenie pracy wykonywanej ręcznie i powtarzalnych zadań 
  • Zwiększenie wydajności wewnętrznego przepływu towarów 
  • Stworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy 
  • Integracja automatyzacji w celu bezproblemowego działania

W dążeniu do doskonałości operacyjnej firma Brd. Klee starała się zoptymalizować swoje procesy logistyczne. Celem było wyeliminowanie pracy ręcznej i zwiększenie elastyczności w codziennej obsłudze przesyłek. Firma rozważała wózki widłowe jako alternatywę, ale uznała, że potrzebuje bardziej elastycznego, bezpiecznego i wydajnego rozwiązania. Kluczowym kryterium dla tego rozwiązania było zastąpienie ręcznych wózków autonomicznymi robotami mobilnymi, co sprawiło, że nie brano pod uwagę innych rozwiązań poza produktami OMRON.

Firma Brd. Klee potrzebowała partnera, który zapewniłby bezproblemową integrację sterownika systemu z robotem mobilnym. Wraz z firmą Ølgod Elektro wdrożyli proste, ale wydajne rozwiązanie wykorzystujące autonomicznego robota mobilnego (AMR) firmy OMRON.

brds klee c fcard comp

Claus Andersen, lider zespołu w dziale ds. magazynu i logistyki w firmie Brd. Klee, komentuje: „Nasz magazyn jest dość duży i mamy wiele produktów w naszym wewnętrznym przepływie towarów, które są transportowane z punktu A do punktu B, na odległość około 80 metrów. Jeśli pomnożyć to przez 30–40 przejazdów dziennie, odległość ta wydłuża się do ponad 6 kilometrów. Chcieliśmy zautomatyzować ten wewnętrzny proces transportu, aby zaoszczędzić cenny czas naszych współpracowników i umożliwić im przeznaczenie go na inne działania”.

Rozwiązanie

Zastosowane rozwiązanie polega na wykorzystaniu robota mobilnego OMRON LD250, który w skuteczny sposób obsługuje 10 wózków wyposażonych w europalety. Pracownicy firmy Brd. Klee załadowują towary na te wózki, a LD250 samodzielnie transportuje je z magazynu do obszaru wysyłki. To proste rozwiązanie okazało się niezwykle pomocne w usprawnieniu realizacji zamówień. Firma Brd. Klee ściśle współpracowała z Ølgod Elektro i OMRON podczas całego procesu wdrażania.

brds klee f fcard comp

Firma OMRON nie tylko zapewniła robota mobilnego, ale także pełniła rolę partnera sparingowego dla integratora systemu. Jednocześnie CesTek A/S, wiodący dostawca automatyki w Danii, odegrał znaczącą rolę, dostarczając wózki i górne moduły dla robota mobilnego. Integracja między sterownikiem systemu a robotem mobilnym OMRON wraz z wykorzystaniem innych produktów automatyki OMRON, takich jak oprogramowanie Sysmac i sterownik automatyki maszyn NX102, zapewniła płynne i udane wdrożenie.

Contact us for more information