Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Robot UV-C pomaga firmom wygrać walkę z Covid

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing
automation blog
Applications

Robot UV-C pomaga firmom wygrać walkę z Covid

Opublikowano 16 czerwca 2021 w Flexible Manufacturing

Brytyjskie przedsiębiorstwa mające bezpośredni kontakt z klientami przygotowują się do ponownego otwarcia. Z tego względu opracowują strategie mające na celu zapewnienie konsumentom i pracownikom bezpieczeństwa — w czasach COVID-19 stało się to priorytetem. W celu zapobieżenia przyszłym ogniskom epidemii w miejscach takich jak supermarkety, bary i siłownie, nawiązaliśmy współpracę z firmą UV Systems UK w celu stworzenia autonomicznego zautomatyzowanego systemu sterylizacji, który gwarantuje zabicie wirusa bez zniszczenia lub uszkodzenia otaczających go towarów.
  • 0:00 -   Robot UV-C pomaga firmom wygrać walkę z COVID-19
Robot UV-C firmy UV Systems eliminuje 99% utrzymujących się komórek wirusa Covid od sufitu do podłogi z pełną identyfikowalnością. Zastosowano w nim sprawdzoną technologię sterylizacji światłem UV-C, która od kilkudziesięciu lat chroni społeczeństwo przed szkodliwymi bakteriami w największych ośrodkach rekreacyjnych. Wykorzystano ją do tego, aby zabijać wirusa Covid w branżach, w których nie można uniknąć kontaktów społecznych, takich jak handel detaliczny, hotelarstwo, podróże i rekreacja.

Przywracanie zaufania klientów

Zapewnienie najwyższego poziomu higieny będzie niezbędne, aby zachęcić klientów do ponownego wyjścia z domów po pandemii. W badaniu przeprowadzonym na grupie 2000 dorosłych Brytyjczyków przez Citron Hygiene i OnePoll, 67% respondentów stwierdziło, że boją się zarazków i mają większą świadomość higieny niż przed marcem 2020 r. Pracodawcy i właściciele supermarketów, sklepów, barów, restauracji, hoteli, sali gimnastycznych i innych obiektów rekreacyjnych, a także pomieszczeń biurowych muszą zatem wdrożyć niezawodne procedury czyszczenia pomieszczeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid oraz innych bakterii i patogenów. Przedsiębiorstwa, które tego nie zrobią, narażają się na ryzyko wystąpienia ogniska choroby w ich zakładach i późniejszym przestojem w funkcjonowaniu, które mogą doprowadzić nie tylko do znacznych strat w działalności, lecz także utraty reputacji marki oraz spowodować zagrożenie bezpieczeństwa dla konsumentów i dobrego samopoczucia pracowników.
Rozwiązanie opracowane przez firmę UV Systems UK, należącą do grupy Topline, gwarantuje eliminację wirusów, patogenów i bakterii we wszystkich punktach kontaktowych w zakładzie. Pomaga to przedsiębiorstwom odzyskać zaufanie społeczne, zmniejszyć obciążenie pracowników i spełnić wymogi przepisów. Mimo że do usunięcia widocznych zabrudzeń nadal wymagane są procesy ręczne, udowodniono, że robot UV-C to bezpieczny i niezawodny sposób zwalczania Covid i innych wirusów, takich jak SARS, MERS i Ebola – w 2020 r. naukowcy z Boston University potwierdzili, że źródła światła UV-C są w stanie dezaktywować SARS-CoV-2 — wirusa wywołującego COVID-19. Zautomatyzowane rozwiązanie zmniejsza również potrzebę stosowania silnych środków chemicznych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dla osób ich używających.

Autonomiczna dezynfekcja

Robot UV-C, który zawiera szereg precyzyjnych lamp UV-C opracowanych przez firmę Phillips i zamontowanych na najnowocześniejszej mobilnej platformie robotów firmy OMRON, samodzielnie odnajduje się w naturalny sposób w obiekcie, nie wymagając żadnych działań ze strony użytkownika. W przeciwieństwie do czyszczenia ręcznego, które wymagałby zaangażowania wielu pracowników, na przykład w przypadku przykładowego supermarketu o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych, pojedynczy robot ukończyłby proces oczyszczania od sufitu do podłogi w ciągu 2–3 godzin. Czas działania do czterech godzin oznacza, że może skutecznie, niezawodnie i szybko oczyszczać duże obszary, wracając do stacji ładującej po zakończeniu zadania. Robot ten jest również wyposażony w technologię czujników, która umożliwia mu wykrywanie przeszkód na drodze i zapobieganie kolizjom. Jeśli człowiek znajdzie się w odległości ośmiu metrów od systemu, zostanie on automatycznie wyłączony.

Pełna identyfikowalność

Ponadto robot UV-C z obsługą Wi-Fi zapewnia pełną identyfikowalność oczyszczanego obszaru. W przypadku procesów ręcznych i mechanicznych nie ma oficjalnego zapisu ani potwierdzenia, a nawet sposobu sprawdzenia, czy każdy punkt dotykowy został wysterylizowany. Natomiast robot UV-C śledzi, rejestruje i zapisuje swoją ścieżkę przejazdu, aby zapewnić pełną możliwość weryfikacji, czy przestrzeń jest wolna od Covid. Jeśli na przykład nie uda się zdezynfekować obszaru z powodu przeszkody, informuje o tym fakcie, aby można było rozwiązać problem.

„Dzięki co najmniej dziesięcioletniej trwałości oraz zdolności do eliminowania wszystkich bakterii i wirusów robot UV-C jest jedyną sprawdzoną metodą zabijania Covid na wszystkich powierzchniach i punktach kontaktowych w pomieszczeniach oraz przestrzeniach rekreacyjnych” — przekonuje Andrew Hunt, dyrektor generalny UV Systems Ltd. „Ma on odgrywać kluczową rolę w pomaganiu brytyjskim firmom w chronieniu klientów, pracowników i marki przez wiele lat”.

Przeczytaj więcej na temat autonomicznego robota mobilnego LD 60/90  (tcm:439-80433)

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Dan Rossek

    Dan Rossek

    Regional Marketing Manager, Omron UK