Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Kobot zapewnia precyzyjny montaż magnesów w korkach spustowych firmy LITMAT

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing
Applications
Motoryzacja

Kobot zapewnia precyzyjny montaż magnesów w korkach spustowych firmy LITMAT

Opublikowano 3 czerwca 2021 w Flexible Manufacturing

Roboty współpracujące (koboty) coraz częściej wykorzystuje się w różnych branżach i zastosowaniach. Mogą one znacząco podnieść wydajność oraz efektywność cyklu produkcyjnego. Jedną z firm, która wdrożyła je z powodzeniem, jest LITMAT SpA.
  • 0:00 -   Kobot zapewnia precyzję i powtarzalność montażu magnesów oraz nakładania powłok w zastosowaniach motoryzacyjnych
Firma LITMAT z siedzibą w Turynie we Włoszech specjalizuje się w produkcji metalowych korków spustowych oleju dla sektora motoryzacyjnego oraz producentów rozwiązań hydraulicznych, pneumatycznych i służących do przenoszenia ruchu. Od ponad 70 lat dostarcza podzespoły na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Precyzyjny montaż z użyciem kobotów

Niedawno firma LITMAT postanowiła uprościć i zautomatyzować proces montażu magnesów usuwających fragmenty metalu z oleju. Wybór padł na kobota TM5 firmy OMRON, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, prostym programowaniu i łatwej integracji z innymi systemami. To ważny krok w kierunku stworzenia inteligentnego środowiska produkcji, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii.
Kobot zajmuje się całym procesem montażu magnesów, w tym nakładaniem kleju i osadzaniem magnesów w korkach. Sprawdza nawet ilość kleju, używając do tego celu zintegrowanej kamery. Wszystkie dane trafiają do programowalnego sterownika logicznego (PLC) OMRON NX102, który można połączyć z systemem zarządzania produkcją (MES), aby zapewnić nadzór nad całym cyklem produkcji w czasie rzeczywistym.
Terminal operatora OMRON serii NB z 7-calowym ekranem umożliwia przeglądanie informacji na temat wykorzystanych i odrzuconych części, ich typów, a także przyczyn i czasu trwania przestojów. W razie potrzeby operator może zmodyfikować wszystkie parametry tak, aby spełniały wymagania dotyczące na przykład wysokości korka, użytego magnesu i poziomu namagnesowania. Wszystkie te zmienne są przesyłane do kobota, który obrabia poszczególne elementy zgodnie z wprowadzonymi wartościami. Ta elastyczność eliminuje konieczność przeprowadzania kosztownych przezbrojeń.

Bezpieczeństwo, powtarzalność i jakość

Model TM5 używany przez firmę LITMAT, podobnie jak wszystkie inne koboty OMRON, może bezpiecznie wykonywać swoje zadania tuż obok personelu. Ze sterownikiem PLC są połączone dwie bariery wyposażone w moduł bezpieczeństwa, co pozwala kobotowi na przełączanie się w tryb współpracy. Dzięki temu personel odpowiedzialny za sortowanie magnesów w skrzynkach może pracować w pobliżu kobota bez najmniejszego ryzyka.
Nowe rozwiązanie umożliwia firmie LITMAT montaż około 180 korków na godzinę, co odpowiada wykorzystaniu łącznie 1500 części podczas każdej ośmiogodzinnej zmiany. Na uwagę zasługuje niezrównana powtarzalność montażu — kobot zawsze wywiera taki sam nacisk na korek, gwarantując niezmiennie wysoką jakość.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe