Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Elastyczne, bezpieczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie spawalnicze oparte na współpracy od firmy Guidetti Technology

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing
automation blog

Elastyczne, bezpieczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie spawalnicze oparte na współpracy od firmy Guidetti Technology

Opublikowano 20 sierpnia 2021 w Flexible Manufacturing

Zautomatyzowane rozwiązanie spawalnicze EasyArc wykorzystujące koboty firmy OMRON pomaga spawaczom specjalistom w powtarzalnych procesach.

Firma Guidetti Technology SRL zintegrowała roboty współpracujące firmy OMRON (koboty) z rozwiązaniem spawania „EasyArc”. Jest ono wykorzystywane w zastosowaniach opartych na współpracy ludzi i robotów przy obróbce małych partii metalowych elementów stolarki.
Firma Guidetti, z siedzibą w Modenie we Włoszech, ma 50 lat doświadczenia w sprzedaży, instalacji i obsłudze systemów spawalniczych. Zastosowany kobot pozwala usprawnić powtarzalne procesy spawania. Połączono go z intuicyjnym panelem operatora NB7 i sterownikiem NXP2 PLC firmy OMRON, a także najnowocześniejszą technologią spawania modułowego firmy Fronius. Może być wykorzystywany w wielu różnych procesach spawania, w tym w metodach spawania MIG łukiem zwarciowym / natryskowym, pulsującym, LSC, PMC, STEEL, innovativeCold Metal Transfer (CMT), TIG i plazmowego (z materiałem wypełniającym i bez niego).
Kompletny interfejs integruje funkcje zarządzania wszystkimi procesami za pomocą sterownika kobota. Ma to na celu ułatwienie spawaczom specjalistom wykonywanie powtarzalnych zadań, bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności w zakresie programowania. Dzięki temu mogą oni poświęcić więcej czasu i energii na trudniejsze i bardziej wymagające prace.
Spawacz może ręcznie ustawić kolejność punktów spawania dla danej trajektorii i dopracować ją, postępując według kilku niezbędnych instrukcji wyświetlanych na panelu programowania.
To wszystko sprawia, że rozwiązania firmy Guidetti oparte na kobotach można niezwykle szybko wdrożyć do produkcji (na przykład w celu sprostania nagłemu wzrostowi produkcji lub chwilowemu niedoborowi przeszkolonych spawaczy). Bezpieczeństwo operatora zapewniają funkcje bezpieczeństwa systemu, które obejmują zmniejszenie prędkości i czułości osi, aby w razie przypadkowego uderzenia zatrzymały się one automatycznie.
Zwarta kompaktowa konstrukcja i prostota przeprogramowywania ułatwiają przenoszenie rozwiązania wykorzystującego kobota do różnych obszarów produkcyjnych w zakładzie. Integracja z systemem zaprojektowanym zgodnie z koncepcją 4. rewolucji przemysłowej umożliwia śledzenie danych, w szczególności związanych z certyfikacją, analizą cyklu pracy, interfejsami zarządzania i pomocą zdalną. Podsumowując, rozwiązanie spawania EasyArc oparte na współpracy ludzi i robotów zapewnia stałą produkcję przy wysokim poziomie jakości oraz niskich kosztach inwestycji.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe