Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON świętuje 90 lat innowacji

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

AI
Sustainable Manufacturing
Operational Excellence

Od czerwonych świateł po roboty: firma OMRON świętuje 90 lat innowacji

Opublikowano 6 czerwca 2023 w AI

W ramach tegorocznego dnia założyciela wspominamy 90 lat wyznaczania nowych granic technologii i wyczekujemy kolejnych postępów w dziedzinie automatyzacji kształtowanych przez zrównoważony rozwój, cyfryzację i współpracę między ludźmi a maszynami.

Moc jest silna 10 maja… 

10 maja jest prawdopodobnie najważniejszym dniem roku w kalendarzu firmy OMRON. Tego dnia 30 000 pracowników OMRON na całym świecie celebruje życie i dziedzictwo założyciela firmy, Kazuma Tateishiego. Robią to poprzez zachowanie wierności wizji Tateishiego dotyczącej wykorzystania technologii do stworzenia lepszego świata i przynoszenia pożytku społeczeństwu — często poprzez udział w projektach wolontariackich i charytatywnych swoich lokalnych społeczności. 

Kamienie milowe w zakresie innowacji 

Historia nowatorstwa firmy OMRON rozpoczęła się w 1933 roku wraz z opracowaniem wysoce precyzyjnego czasomierza do fotografii rentgenowskich. Był to pierwszy przykład wkładu firmy w zaspokajanie społecznych potrzeb. W 1960 roku firma OMRON zaprezentowała pierwszy na świecie bezstykowy przełącznik zbliżeniowy, rewolucjonizując możliwości zaawansowanej produkcji masowej. Od tego czasu OMRON nieustannie wprowadza na rynek przełomowe technologie, w tym pierwszy automatyczny drogowy sygnalizator świetlny, autonomiczny system stacji kolejowej, przenośny ciśnieniomierz, ultraszybki sterownik wykorzystujący logikę rozmytą oraz automatyczny sprzęt do diagnostyki komórek nowotworowych.

Koncentracja na automatyzacji fabryk 
Wpływ OMRON rozciąga się na różne sektory, w tym na automatykę przemysłową, sprzęt AGD i biurowy, samochody, systemy socjalne i finansowe oraz opiekę zdrowotną. W ciągu ostatnich 50 lat firma stale przyspieszała automatyzację przemysłu poprzez opracowywanie niezbędnych komponentów, takich jak przekaźniki, timery i przełączniki do maszyn produkcyjnych. Obecna koncentracja OMRON na automatyzacji fabryk doprowadziła do postępów w zakresie technologii czujników, sterowników, robotów i innych urządzeń, które napędzają procesy produkcyjne. Warto zaznaczyć, że firma OMRON wprowadziła kilka innowacyjnych rozwiązań jako pierwsza na świecie, takich jak wysokowydajną inteligentną kamerę z technologią Multi-Color Light, robota SCARA z funkcjami konserwacji zapobiegawczej oraz zintegrowany sterownik robota.
 
Automatyzacja odpowiedzią na obecne wyzwania 
 
Niedawne wydarzenia o znaczeniu historycznym, takie jak pandemia Covid-19 i Brexit, postawiły branże na całym świecie przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami. W odpowiedzi na nie firma OMRON rozpoznała kluczową rolę automatyzacji w pokonywaniu tych przeszkód. Poprzez integrację urządzeń fabrycznych za pośrednictwem Internetu rzeczy (IoT) OMRON umożliwia producentom wykorzystanie zalet Przemysłu 4.0. Obejmują one zwiększoną wydajność dzięki monitorowaniu i analizie danych, a także lepszą współpracę między ludźmi a maszynami. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji (SI) firma OMRON automatyzuje procesy decyzyjne i optymalizuje harmonogramy produkcji, zwiększając wydajność i ograniczając ilość odpadów poprzez połączenie najważniejszych platform automatyki oraz wschodzących technologii, takich jak SI i 5G.

Nowy początek: autonomiczne społeczeństwo 

Zaangażowanie OMRON w innowacje zaowocowało niezwykłymi rozwiązaniami, które napędzają operacje bazujące na danych i cyfryzację. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania w zakresie konserwacji zapobiegawczej i roboty współpracujące stanowią przykład aktywnej postawy firmy OMRON w zwiększanie wydajności poprzez transformację cyfrową, otwierając drogę dla nowej generacji inteligentnych fabryk. Spoglądając w przyszłość, firma OMRON jest głęboko przekonana, że automatyzacja będzie nadal odgrywać kluczową rolę w dążeniach do zrównoważonego rozwoju, wydajności i rentowności w całej branży. W świecie przyjmującym podejście „autonomiczne”, podkreślającym znaczenie zrównoważonego rozwoju, rozwoju indywidualnego oraz jakości ponad ilość, kluczowe znaczenie mają zharmonizowane rozwiązania z zakresu automatyzacji.

Poprzez strategię „Shaping the Future 2030” firmy OMRON wizja Tateishiego o wykorzystaniu technologii w celu stworzenia lepszego świata będzie w dalszym ciągu urzeczywistniana — OMRON pomaga różnym branżom w sprostaniu niedoborom siły roboczej, zwiększeniu wydajności i osiągnięciu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.
 
Fernando Colás, dyrektor generalny działu automatyki przemysłowej (IAB) firmy OMRON w Europie, mówi: „Przekonanie, że społeczne wyzwania pobudzają rozwój technologiczny i vice versa jest siłą napędową naszej działalności. Nigdy nie było to tak wyraźne, jak w obecnych czasach, kiedy stoimy przed wieloma wyzwaniami, od zmian klimatycznych po starzenie się społeczeństwa i rosnące koszty życia. Dzień założyciela daje nam okazję do potwierdzenia naszego zaangażowania w zapewnienie, że nasze wysiłki we wdrażanie innowacji z zakresu automatyki są ukierunkowane na stworzenie bardziej zrównoważonego, dostatniego i harmonijnego świata”
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Fernando Colás

    Fernando Colás

    CEO of OMRON's Industrial Automation Business Unit (IAB) Europe