Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Objazdowe pokazy produkcji elastycznej: europejskie tournée fabryki przyszłości

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing

Objazdowe pokazy produkcji elastycznej: europejskie tournée fabryki przyszłości

Opublikowano 16 czerwca 2022 w Flexible Manufacturing

A gdyby można było zobaczyć, poczuć i dotknąć fabryki przyszłości? Co należy zrobić, aby uzyskać elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję? Właśnie to jest tematem przewodnim tegorocznych objazdowych pokazów produkcji elastycznej firmy OMRON w Europie. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną wyjątkowe rozwiązania oparte na współpracy człowiek-maszyna, których nie można zwykle zobaczyć poza fabryką ze względu na ich rozmiar i skalę. 

Pokazy prezentują szereg praktycznych rozwiązań przeznaczonych dla fabryk przyszłości, które umożliwiają elastyczne i inteligentne usprawnienia produkcji. Pierwsze wydarzenie odbyło się w Centrum Automatyzacji poświęconym autonomicznym robotom mobilnym firmy OMRON w Annecy we Francji w grudniu 2021 r. W pierwszej połowie 2022 r. tournée zawędrowało już do Mediolanu, Barcelony i krajów nordyckich, a następnie wyruszyło do Wielkiej Brytanii.

Poza zobaczeniem na własne oczy autentycznie elastycznej fabryki odwiedzający będą mogli także porozmawiać z ekspertami firmy OMRON oraz integratorami systemów, którzy dostarczą praktyczne i konkretne wskazówki pozwalające na bezproblemową integrację zautomatyzowanych rozwiązań firmy OMRON w szerszym ekosystemie produkcji. 

Do kluczowych wyzwań, z którymi obecnie mierzą się producenci, należą niedostateczna liczba pracowników, zmniejszenie zużycia energii i poprawa OEE (całkowitej efektywności sprzętu). Na lokalnych wydarzeniach klienci mogą zapoznać się z autentycznymi systemami elastycznej produkcji przyszłości. Celem jest zainspirowanie producentów do sprawdzenia, co jest możliwe na ich liniach produkcyjnych i pozwoli im na utrzymanie efektywności przez kolejne lata.

Aby sprostać potrzebom paletyzacji, transportu i identyfikowalności w fabrykach przyszłości, prezentujemy rozwiązania z zakresu wielkoskalowej automatyki przemysłowej człowiek-maszyna obejmujące w pełni autonomiczne roboty mobilne, a także elastyczne rozwiązania w zakresie paletyzacji i depaletyzacji oraz kontroli wizyjnej maszyn i możliwości śledzenia, które bezproblemowo i bezpiecznie współpracują ze sobą.

„To był prawdziwie zespołowy wysiłek i jestem bardzo zadowolony z pozytywnego odzewu, jaki otrzymaliśmy podczas każdego wydarzenia” — mówił Eduardo De Robbio, kierownik ds. rozwoju biznesu w obszarze robotyki w firmie OMRON Europe. „Jak można sobie wyobrazić, było to wyjątkowe doświadczenie dla naszego zespołu i naszych partnerów: od projektowania i przygotowywania pokazów po znalezienie odpowiednich lokalizacji i logistykę” — kontynuuje De Robbio. „Jednak z całą pewnością odnieśliśmy sukces i jestem dumny, że po raz pierwszy udało nam się wynieść z fabryki jedne z naszych najbardziej dynamicznych rozwiązań z zakresu automatyzacji opartych na współpracy człowiek-maszyna, zabierając je na pierwszą podróż po Europie”.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe