Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do FasThink optymalizuje logistykę wewnętrzną firmy Garnet z wykorzystaniem robotów mobilnych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing
automation blog
Applications

FasThink optymalizuje logistykę wewnętrzną firmy Garnet z wykorzystaniem robotów mobilnych

Opublikowano 2 listopada 2021 w Flexible Manufacturing

Firma Garnet współpracuje z FasThink w celu wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla swoich procesów logistycznych i produkcyjnych.
Firma Garnet z siedzibą we włoskiej miejscowości Concorezzo (MB), obecna we Włoszech od 1997 r., zajmująca się importem oraz dystrybucją podzespołów elektrycznych i elektromechanicznych w branżach automatyki, robotyki i motoryzacji, postanowiła wdrożyć innowacyjne rozwiązania w swoich procesach logistycznych i produkcyjnych. W związku tym podjęła współpracę z przedsiębiorstwem FasThink.
Celem firmy Garnet było ograniczenie ryzyka związanego z błędami, przy jednoczesnej optymalizacji i poprawie przebiegu procesu pobierania, który służy do przygotowania zestawów do produkcji. Aby utrzymać kontrolę nad różnymi etapami procesów w czasie rzeczywistym, począwszy od logistyki, firma Garnet musiała również zintegrować powstałą aplikację z własnym oprogramowaniem do zarządzania.
„Głównym celem przeprojektowania całego procesu była chęć rozwiązania pewnych rozbieżności pomiędzy logistyką i produkcją, które przyczyniały się do poświęcania o wiele większej ilości czasu zarządzaniu, niż przewidywano” — mówi Leopoldo Iurino, dyrektor generalny firmy Garnet. Aby spełnić wyznaczone cele, firma Garnet zwróciła się do FasThink, firmy działającej w branży cyfrowej, która zajmuje się integracją technologii wykorzystywanych w procesach logistycznych i produkcyjnych. Misją przedsiębiorstwa jest usprawnienie procesu cyfryzacji wdrażanego przez inne firmy, a tym samym ich rozwoju w kierunku Przemysłu 4.0.

Integracja stała się teraz mobilna

Przedsiębiorstwo FasThink zaprojektowało i opracowało rozwiązanie, które umożliwiło integrację technologii FasThink Pick-to-Light (P2Light) z systemem robotów mobilnych firmy OMRON. Połączenie obu technologii pozwoliło firmie FasThink stworzyć wyjątkowo wszechstronne, elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które optymalizuje procesy pobierania i przenoszenia produktów, a także umożliwia integrację z oprogramowaniem do zarządzania firmy Garnet.
„W odpowiedzi na potrzebę przenoszenia towarów ze stanowiska przygotowywania zestawów do obszaru produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka błędów ręcznych opracowaliśmy specjalnie dostosowaną aplikację, łączącą system pobierania P2Light z robotami mobilnymi firmy OMRON i oprogramowaniem do zarządzania firmy Garnet” — wyjaśnia Marco Marella, dyrektor generalny firmy FasThink. „Dzięki partnerstwie z firmą OMRON w zakresie rozwiązań możemy stosować nasze technologie w prężnie rozwijającym się sektorze robotyki mobilnej i zapewnić naszej firmie silną pozycję w dziedzinie zaawansowanej integracji innowacyjnych technologii”.

Na czym to polega?

W pełni autonomiczny, współpracujący robot mobilny OMRON przejeżdża przez magazyn Garnet, przenosząc materiały z jednego punktu do drugiego. Robot otrzymuje instrukcje za pośrednictwem systemu zarządzania firmy Garnet, dzięki czemu trasa, którą pokonuje, może być dostosowywana do aktualnych potrzeb. Robot został wyposażony w szereg urządzeń P2Light, składających się na innowacyjny system pobierania materiałów, który poprzez sygnały wizualne prowadzi operatora do miejsc, z których ma być pobrany materiał.
System P2Light pozwala na wyeliminowanie błędów w fazie przygotowania zestawu, co czyni go idealnym wyborem pod kątem zapewnienia maksymalnej elastyczności. Modyfikacje sygnałów świetlnych są szybkie i łatwe do wprowadzenia. Firmie Garnet udało się odciążyć operatorów, którzy zamiast ręcznej obróbki materiałów mogą teraz skupić się na działaniach zwiększających wartość dodaną.
Aplikacja opracowana przez firmę FasThink, zintegrowana z systemem zarządzania firmy Garnet, umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym danych dotyczących procesów logistycznych i produkcyjnych, znacznie zwiększając wydajność i skracając czas zarządzania logistyką. Po wdrożeniu projektu firma Garnet skorzystała również z ulg podatkowych przewidzianych dla inwestycji zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0.
„Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 oraz związanych z nią innowacji pozwoliło nam rozwinąć zupełnie nowe podejście do problemów związanych z logistyką i produkcją. Obecnie czujemy się w pełni gotowi na wszelkie wyzwania, które w najbliższej przyszłości pojawią się w branży” — podsumowuje Leopoldo Iurino.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe