Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma Cisel zapewnia identyfikowalność, bezpieczeństwo i jakość poprzez testowanie płytek drukowanych za pomocą kobota

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Flexible Manufacturing
automation blog
Applications

Firma Cisel zapewnia identyfikowalność, bezpieczeństwo i jakość poprzez testowanie płytek drukowanych za pomocą kobota

Opublikowano 17 czerwca 2021 w Flexible Manufacturing

Cisel to włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji elastycznych płytek drukowanych (PCB) dla branży motoryzacyjnej, inżynierii lądowej i produkcyjnej. Ostatnio firma wybrała robota współpracującego TM5 firmy OMRON (kobota) do zautomatyzowania testów elektrycznych płytek stosowanych w układzie wspomagania kierowniczego wiodącego producenta samochodów.
  • 0:00 -   Firma Cisel zapewnia identyfikowalność, bezpieczeństwo i jakość poprzez testowanie płytek drukowanych za pomocą kobota
Firma Cisel potrzebowała rozwiązania, które pozwoliłoby zautomatyzować niektóre ręczne i powtarzalne prace wykonywane w zakładzie produkcyjnym. Obejmują one pobieranie poszczególnych płytek, umieszczanie ich na testerze w celu sprawdzenia izolacji dielektrycznej o grubości 38 mikronów (która oddziela miedzianą część od obwodu drukowanego i aluminiowego wspornika) oraz odkładanie płytek drukowanych (z podziałem na zatwierdzone i odrzucone) na tace odbiorcze.
Kobot TM5 firmy OMRON idealnie nadawał się do wykonywania wszystkich tych ręcznych prac. Jego zasięg wynosi 900 mm, a ładowność do 4 kg. Wbudowana kamera umożliwia wykrywanie punktu orientacyjnego służącego do automatycznej kalibracji kobota. Jeśli w trzech stosowanych osiach występują nawet minimalne odchylenia, kobot może samodzielnie przeprowadzić kalibrację do nowego położenia bez konieczności przeprogramowywania.

Bezpieczne rozwiązanie o wysokiej jakości

Kobot spełnia wymagania wszystkich stosownych przepisów bezpieczeństwa dzięki połączeniu skanera laserowego OSL32C firmy OMRON z kamerą szerokokątną 270°, nadzorującą obecność personelu w otoczeniu. Umożliwia to kobotowi stopniowe zmniejszanie prędkości działania w przypadku wykrycia kogokolwiek odległości trzech metrów, a następnie całkowite zatrzymanie po zbliżeniu się na bardzo małą odległość — nie większą niż jeden metr.
Całe rozwiązanie jest zarządzane przez protokół Modbus TCP za pośrednictwem sterownika maszyny NX102 firmy OMRON. Kieruje on zarówno elementem sterowania recepturą, jak i komunikacją z bazą danych SQL w celu zbierania wszystkich danych produkcyjnych — w tym statystyk dotyczących przetestowanych i odrzuconych elementów, czasów cykli oraz wszelkich nieprawidłowości.

Dzięki kobotowi TM5 firmy OMRON firma Cisel obecnie może skutecznie i rygorystycznie testować do 400 sztuk na godzinę przez dwie kolejne, ośmiogodzinne zmiany. Udało się też całkowicie wyeliminować jakąkolwiek możliwość wystąpienia błędów ludzkich (które można dosyć często napotkać w przypadku powtarzalnej pracy).

Dowiedz się więcej na temat robotów współpracujących TM firmy OMRON

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe