Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Wspólnie budujemy fabrykę przyszłości

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Automatyka
Flexible Manufacturing
Industry 4.0

Wspólnie budujemy fabrykę przyszłości

Opublikowano czerwiec 16, 2022 w Automatyka

Będąc jedną z największych jednostek organizacyjnych w firmie OMRON, dążymy do dalszego rozwoju zakładu Den Bosch, aby zaspokoić potrzeby regionu EMEA.

Jednostka organizacyjna firmy OMRON zajmująca się automatyką przemysłową wspiera innowacje produkcyjne poprzez opracowywanie i produkcję zaawansowanych rozwiązań z zakresu automatyki. Będąc jedną z największych jednostek organizacyjnych w firmie OMRON, dążymy do dalszego rozwoju zakładu Den Bosch, aby zaspokoić potrzeby regionu EMEA. Celem jest stworzenie zakładu będącego uosobieniem hasła „Fabryka przyszłości”, a jednocześnie wdrożenie go w realnym życiu.

Wraz z europejską centralą w Hoofddorp, zakład w Den Bosch w Brabancji jest głównym ośrodkiem w Europie, obejmującym fabrykę, europejskie centrum dystrybucyjne, centrum badań i rozwoju oraz serwis naprawczy. Połączenie tych czterech dziedzin zapewnia obsługę 18 000 europejskich klientów, a w stosownych przypadkach również klientów z innych regionów, w tym Japonii i USA.

Od fabryki lokalnej do globalnej

Zakład w Den Bosch został założony na początku lat dziewięćdziesiątych jako fabryka. Wkrótce potem został rozszerzony o dział badawczo-rozwojowy, aby wspierać dalszy rozwój rynku europejskiego. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Den Bosch zdołał przenieść z Chin do Europy ofertę produktów cieszących się dużym popytem, stosując innowacje w zakresie montażu i produkcji odchudzonej. Ponadto firma opracowała gamę wysokiej klasy sterowników, w tym rozwiązania dla interfejsów człowiek-maszyna (HMI) i komputerów przemysłowych (IPC) dla rynku globalnego. Oba kierunki rozwoju dały impuls do zwiększenia skali działalności zakładu, która wzrosła 4-5-krotnie, co stało się ważnym kamieniem milowym dla firmy, a jeszcze ważniejszym dla naszych klientów.

Najnowszym dodatkiem do portfolio jest produkcja robotów. „Jako zespół jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy firmą, która jest globalnie rozpoznawalnym producentem robotów stacjonarnych” — powiedział Paul Sollewijn Gelpke, kierownik zakładu firmy OMRON w Den Bosch. „Wbrew obecnym trendom w Holandii zwiększamy produkcję, co jest możliwe dzięki połączeniu wydajnego sposobu produkcji i innowacyjnych rozwiązań, które dodajemy. Utrzymujemy przy tym konkurencyjność pod względem kosztów i wysoką jakości, co pozwala nam spełniać oczekiwania naszych klientów”.

Innowacyjne możliwości w zakładzie i poza nim

W związku ze wzrostem wymagań i dynamicznymi wymaganiami rynku największym wyzwaniem dla zakładów produkcyjnych jest przejście ze standardowej produkcji seryjnej na produkcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Zakład w Den Bosch dysponuje dynamiczną linią montażową, wykorzystującą innowacyjne oprogramowanie i dostosowującą się do produkowanego produktu. Dzięki temu w ciągu dwóch tygodni zakład może dostarczyć komputer przemysłowy w pełni dostosowany do potrzeb klienta.

Taka wydajność się przydaje. Obecnie w Holandii liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób poszukujących pracy, a z powodu dalszego starzenia się społeczeństwa różnica ta będzie dalej rosła. Naszą podstawową misją jest poprawa jakości życia i przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa. Tworzenie zdrowego środowiska pracy jest pierwszym krokiem w kierunku do budowania dobrze prosperującego społeczeństwa.

„Jeśli pamiętasz o naszej filozofii niezależnie od tego, co robisz, innowacja leży u jej podstaw” — powiedział Tim Foreman, kierownik działu badań i rozwoju. „Dzięki automatyzacji firma OMRON dąży do dostarczania inteligentnych rozwiązań, takich jak roboty lub inteligentne samouczące się systemy produkcyjne, aby uwolnić ludzi od powtarzających się zadań wykonywanych ręcznie. W ten sposób przyczyniamy się również do rozwoju społeczeństwa”.

Możliwości w ekosystemie wysokich technologii

Sollewijn Gelpke, prezes i dyrektor zarządzający firmy OMRON Manufacturing w Holandii, oczekuje dalszego rozwoju placówki Den Bosch jako centrum kompetencji i obsługi. Jest ona częścią ekosystemu zaawansowanych technologii, który obejmuje na przykład Uniwersytet Techniczny w Eindhoven (TUe), Data-University JADS w Den Bosch i Brainport Industries w Eindhoven.

Wszyscy naukowcy zajmujący się danymi w zespole badawczo-rozwojowym są absolwentami JADS. Inni wysoko wykwalifikowani pracownicy zazwyczaj ukończyli Uniwersytet Techniczny lub są absolwentami uniwersytetów nauk stosowanych Fontys i Avans znajdujących się w Brabancji Północnej. Oferujemy staże studentom z uniwersytetów i innych programów edukacyjnych. W swojej fabryce firma OMRON zatrudnia również pracowników produkcyjnych z Den Bosch i okolic.

Według Sollewijn Gelpke cały ekosystem jest „ogromnym zasobem” dla dalszego rozwoju. Podobnie jest z agencją Brabant Development Agency (BOM). BOM naprawdę inwestuje w swoich interesariuszy i jest bardzo aktywna w organizowanie wydarzeń, na które firma OMRON jest często zapraszana, a także w rozwijanie sieci kontaktów ważnych dla firmy.

Wspólnie budujemy fabrykę przyszłości

Ekosystem firmy OMRON obejmuje również klientów, którzy mają siedziby w Brabancji. Den Bosch, stolica południowej prowincji, jest bardzo korzystnie położona, z wieloma autostradami, głównymi portami Europy Zachodniej i Niemcami w pobliżu. Dzięki temu możemy dostarczać produkty w sposób zrównoważony, przy mniejszych kosztach transportu, szybciej i wydajniej.

Dostarczanie jakości w odpowiednim czasie – po konkurencyjnej cenie – zawsze, gdy klient o to prosi, jest jedną z głównych cech fabryki przyszłości (FotF), podobnie jak możliwość skonfigurowania technologii w sposób inteligentny, tak by niedobór pracowników nie wpływał na produkcję. Sollewijn Gelpke przewiduje, że fabryka przyszłości będzie w dużej mierze oparta na danych w celu zwiększenia wydajności na metr kwadratowy. Jego zdaniem duże znacznie będą mieli także partnerzy, którzy zostaną zaproszeni do wspólnego przemyślenia przyszłości branży produkcyjnej.

„Ponieważ istnieje rzeczywista potrzeba rozbudowy naszego zakładu, już teraz staramy się określić, jakie warunki będą panować przez następne 10 lat”, mówi. „Mamy dość dużą nieruchomość, która daje nam możliwość podwojenia lub potrojenia powierzchni fabryki. Na szczęście mamy również wsparcie ze strony gminy Den Bosch”.

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe