Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Zautomatyzowane systemy kontroli w linii produkcyjnej pojazdów elektrycznych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Sustainable Manufacturing
Brand Protection

Dlaczego zautomatyzowane systemy kontroli mają kluczowe znaczenie w produkcji pojazdów elektrycznych

Opublikowano 23 marca 2023 w Sustainable Manufacturing

Bezpieczeństwo jest najważniejszym z czynników w branży motoryzacyjnej, a produkcja pojazdów elektrycznych nie jest wyjątkiem. Jednak bezpieczeństwo może również wprowadzić złożoność, a złożoność dzisiejszych pojazdów – zwłaszcza pojazdów elektrycznych – jest taka, że producenci nie są już w stanie polegać na tradycyjnych metodach kontroli opartych na próbkach lub audytach.

Szybka, 100-procentowa kontrola urządzeń stała się wymogiem, a do tego rosną też wymagania dotyczące dokładności inspekcji i tolerancji. Na szczęście najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii, takie jak kontrola pasty lutowniczej 3D (SPI), zautomatyzowana kontrola optyczna 3D (AOI) i zautomatyzowana kontrola rentgenowska 3D CT (AXI), pomagają producentom spełnić surowe wymagania.

Sprawdźmy, dlaczego maszyny SPI, AXI i AOI stają się niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych.

Mierzenie się z problemem rosnącej złożoności pojazdów elektrycznych i „pojazdów inteligentnych”

Zainicjowana 15 lutego 2006 r. inicjatywa „Inteligentny samochód” stanowi ramy polityczne ustanowione przez Komisję Europejską w celu powiązania wszystkich działań związanych z „inteligentnymi” samochodami. Technologie te pomagają kierowcom w bezpieczniejszy sposób obsługiwać pojazdy, korzystając z pomocy systemów w nich montowanych. Doprowadziło to do rozprzestrzeniania się takich systemów jak ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), które pomagają zmniejszyć wpływ błędów ludzkich na działanie pojazdu.

W tym samym czasie zwiększa się gęstość i złożoność elektronicznych zespołów montażowych. Najwyższej klasy zautomatyzowane systemy kontroli, takie jak te oferowane przez firmę OMRON, są wyposażone w funkcje wspomaganego sztuczną inteligencją wykrywania usterek najważniejszych podzespołów układu PCBA, w tym diod LED, układów BGA, urządzeń zasilających oraz złączy szybkich, przewlekanych i wciskanych.

„Obserwujemy znaczny wzrost presji w zakresie produkcji, tolerancji i jakości wywieranej na naszych partnerów z branży motoryzacyjnej. To napędza nowe zapotrzebowanie na 100-procentową kontrolę większej liczby produktów i bardziej zaawansowane możliwości kontroli” – mówi Kevin Youngs, kierownik ds. kluczowych klientów w Europie w dziale Automatic Inspection Business. Niezawodność jest kluczem do zapewnienia producentom spokoju i uniknięcia wycofania pojazdów z rynku. „Firma Omron dostarcza rozwiązania, które sprostają temu zapotrzebowaniu i zapewniają, że wszystkie produkty, z których korzystamy i od których jesteśmy zależni każdego dnia, są budowane zgodnie z wysokimi standardami jakości, aby zapewnić długie lata bezpiecznej i niezawodnej pracy” – mówi Youngs. Chcesz dowiedzieć się więcej o innowacjach firmy OMRON w zakresie 3D CT AXI?

Poznaj najnowsze rozwiązania w zakresie kontroli pojazdów elektrycznych

Dział systemów kontroli firmy OMRON oferuje szeroką gamę zautomatyzowanych rozwiązań, które spełniają wysokie wymagania w zakresie jakości i niezawodności w branży pojazdów elektrycznych. Nasze najnowsze rozwiązania 3D SPI, 3D AOI i 3D CT AXI zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach kontrolnych związanych z rosnącą liczbą podzespołów elektronicznych w coraz bardziej zaawansowanych i inteligentnych pojazdach.

Nasze rozwiązania PCBA do kontroli bez ograniczeń projektowych i inteligentne oprogramowanie fabryczne pomogą Tobie i Twoim dostawcom ustabilizować i udoskonalić procesy produkcyjne, wykrywać i zapobiegać usterkom, działać wydajniej i dostarczać produkty wyższej jakości.

Nasza zautomatyzowana platforma inspekcyjna VT-M121 jest w stanie uzyskać dokładną, powtarzalną kontrolę wymiarów samochodowych modułów zasilania i technologii ADAS, takich jak diody LED, reflektory adaptacyjne, układy Lidar i układy CMOS. VT-M121 automatyzuje również w 100% szybką i dokładną kontrolę nowoczesnych zespołów silników elektrycznych typu hairpin w celu wykrycia problemów jakościowych przed i po spawaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii automatyzacji dla pojazdów elektrycznych?

Sprawdź nasze rozwiązania produkcyjne dla pojazdów elektrycznych

Skontaktuj się ze specjalistami firmy Omron

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać indywidualną poradę? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
  • Omron Europe

    Omron Europe