Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa kobotów (COB)

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa kobotów (COB)

Koboty pomagają nam w osiągnięciu dużego postępu w branży produkcyjnej dzięki wysokiej elastyczności i współpracy. Jednak bezpieczeństwo to niewidoczny aspekt przewodni, który ma najważniejsze znaczenie w tych zastosowaniach, w których należy wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia związane z kobotami, aby zapewnić bezpieczeństwo i zgodność danego zastosowania.

Koboty będą wchodzić w interakcje zarówno z ludźmi, jak i z otoczeniem, tworząc zagrożenia, które należy ocenić od samego początku fazy projektowania aplikacji. Zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji przy jednoczesnej optymalizacji wydajności może stanowić wyzwanie, ale dzięki naszemu wsparciu w zakresie bezpieczeństwa kobotów (COB) jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki połączeniu naszej wiedzy na temat bezpieczeństwa maszyn (w tym ISO/TS 15066) i rozległej wiedzy na temat tych systemów z perspektywy producenta kobotów, nasi konsultanci ds. usług w zakresie bezpieczeństwa mogą pomóc w całym procesie, począwszy od pierwszego rysunku układu, aż po weryfikację na miejscu u użytkownika końcowego.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania porady dotyczącej bezpieczeństwa maszyny

Jak to działa

W fazie projektowania produktywność jest jednym z naszych głównych priorytetów. Dzięki połączeniu wysiłków z użytkownikiem końcowym proces rozpoczyna się od analizy przypadku użycia. Dzięki tej współpracy nasi konsultanci ds. usług w zakresie bezpieczeństwa określą wszystkie możliwe zdarzenia związane z kontaktami między ludźmi i kobotami.

Dzięki temu będziemy mogli przejść do jednego z kluczowych aspektów systemu robotów współpracujących i rozmieszczenia powiązanych stanowisk. Eliminacja zagrożeń może mieć wpływ na projekt środowiska pracy. W przypadku zagrożeń, których nie można wyeliminować, zostaną opracowane odpowiednie środki ograniczenia ryzyka. Zawsze upewniamy się, że korzystamy z wbudowanych funkcji kobotów, a wydajność jest jednym z naszych najważniejszych priorytetów.

Podczas wdrażania strategii ograniczania mocy i siły jako metody ograniczania ryzyka w fazie projektowania nasi konsultanci ds. usług w zakresie bezpieczeństwa będą korzystać ze specjalistycznych narzędzi firmy Omron, przeznaczonych do wykonywania obliczeń zgodnie z normą ISO/TS 15066. W dalszej części procesu przeprowadzane będą iteracyjne testy weryfikacyjne nacisku i siły naszym specjalistycznym, skalibrowanym sprzętem w celu zapewnienia optymalizacji zastosowania.

Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa kobotów (COB) może zapewnić:

  • Ocena projektu aplikacji współpracy zgodnie z normą ISO/TS 15066

  • Obliczenia/oszacowanie projektowe parametrów współpracy zgodnie z normą ISO/TS 15066

  • Ocena ryzyka związanego z maszynami (MRA) dla danego zastosowania, z uwzględnieniem systemu kobota i jego interakcji ze środowiskiem

  • Testowanie: pomiar nacisku i siły (PFM) zgodnie z normą ISO/TS 15066 i pomiar czasu zatrzymania (STM) zgodnie z normą EN ISO 13855

  • Weryfikacja

  • Ocena stanu technicznego CE (CEHC)