Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON oraz Techman zawiązują strategiczny sojusz na rzecz rozwoju technologii robotów współpracujących

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

OMRON oraz Techman zawiązują strategiczny sojusz na rzecz rozwoju technologii robotów współpracujących

Sojusz ten przyczyni się do harmonizacji pracy ludzi i maszyn w przemyśle wytwórczym

OMRON Corp. (siedziba: Shimogyo-Ku, Kioto; prezes oraz dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) oraz Techman Robot Inc. (siedziba: Taoyuan, Tajwan), wiodące na świecie firmy w branży technologii ramion robotów współpracujących z ludźmi, ogłosiły podpisanie umowy o zawiązanie strategicznego sojuszu w dziedzinie robotów współpracujących. Dzięki temu sojuszowi, począwszy od drugiej połowy roku 2018, firma OMRON wprowadzi na rynek globalny serię robotów współpracujących Techman TM za pośrednictwem światowej sieci dystrybucji OMRON, rozpoczynając jej sprzedaż pod wspólnym logo. Ponadto firmy OMRON i Techman będą współpracować w celu opracowania nowej generacji robotów współpracujących, które będą łatwiejsze do zintegrowania z innymi produktami automatyki przemysłowej firmy OMRON w celu stworzenia innowacyjnego środowiska produkcyjnego, które będzie cechować harmonijna współpraca robotów z ludźmi.

Fabryki na całym świecie stoją przed poważnymi wyzwaniami. Związane są one z koniecznością realizacji bardzo różnorodnych zamówień na małe ilości produktów, aby sprostać wymaganiom klientów i krótszym cyklom życia produktów. Jednocześnie fabryki starają się rozwiązywać problemy związane z niedoborem siły roboczej. Firmy produkcyjne muszą zachować elastyczność przy szybkich przestojach i zmianach układu linii produkcyjnych. Roboty współpracujące, które mogą bezpiecznie pracować we wspólnym środowisku z ludźmi, odgrywają istotną rolę w umożliwianiu tego rodzaju „elastycznej produkcji”. 

Oprócz standardowych robotów współpracujących z serii TM, firma OMRON rozpocznie sprzedaż nowych modeli, które są „kompatybilne z urządzeniami mobilnymi”, co oznacza, że będzie można je łatwo zintegrować z robotami mobilnymi LD firmy OMRON. Roboty mobilne OMRON, które mogą poruszać się autonomicznie, omijając pracowników i przeszkody, już teraz współpracują w bezpieczny sposób z ludźmi, automatyzując realizowane na całym świecie operacje związane z wewnętrznym transportem materiałów. Roboty wyposażone w umieszczone u góry ramię potrafią nie tylko transportować materiał z jednego miejsca do drugiego, ale również wykonywać różnorodne zadania, np. podnoszenie części i przenoszenie ich na tace, pracując w dowolnej lokalizacji.

techman collaborative newspri prod

„Firma OMRON przeznaczyła ogromne środki na rozwój technologii i rynku robotyki od momentu przejęcia Adept Technology w 2015 roku”, powiedział Seigo Kinugawa, dyrektor wykonawczy i starszy dyrektor generalny projektu rozwoju biznesowego w dziale robotów firmy OMRON Omron Industrial Automation Company”. Następnie dodał: „Sojusz z firmą Techman ma na celu zacieśnienie współpracy między ludźmi i robotami w środowiskach produkcyjnych. Wejście firmy OMRON na wspólny rynek robotów ręcznych, oprócz rynku robotów mobilnych, przyspieszy realizację przyjętej przez nią inicjatywy „innovative-Automation!”, której celem jest wprowadzanie innowacji w fabrykach poprzez współpracę ludzi i maszyn”.

„Roboty TM są inteligentne, proste w obsłudze i bezpieczne”, stwierdził Ho Shi-Chi, prezes Techman Robot Inc. „Celem naszych innowacji jest ulepszanie życia ludzi, a nasz sojusz z firmą OMRON pomoże nam zrobić duży krok w tym kierunku”.

Roboty TM mają następujące cechy, które wyróżniają je w tej nowej dziedzinie współpracy człowieka z robotem.

Inteligencja: roboty TM wyposażono we wbudowany inteligentny system wizyjny, który może być używany do rozpoznawania wzorów, pozycjonowania obiektów i identyfikacji kodów kreskowych.

Prostota: dzięki systemowi wizyjnemu roboty można w pięć minut nauczyć operacji podnoszenia i przenoszenia, korzystając z graficznego, opartego na przepływie interfejsu użytkownika, systemu TMflow.

Bezpieczeństwo: roboty TM spełniają wymagania bezpieczeństwa dotyczące współpracy ludzi i robotów określone w normach ISO 10218-1 oraz ISO/TS 15066.

Oferta robotów TM obejmuje dwie serie: TM5 (o ładowności do 6 kg) i nowe modele TM12/TM14 (o ładowności do 14 kg). Wszystkie roboty TM mają sześć stopni swobody i zasięg od 700 mm do 1300 mm. Powtarzalność robota wynosi ±0,05 mm dla serii TM5 i ±0,1 mm dla serii TM12/TM14.

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation!”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

Firmy OMRON i Techman będą dostarczać roboty współpracujące przeznaczone do wielu różnych zastosowań, takich jak montaż elektroniki, testowanie i przeglądy produktów. Roboty te umożliwią „elastyczną produkcję” oraz podniosą wydajność i jakość linii produkcyjnych dla klientów z branży motoryzacyjnej i elektronicznej, a także różnych operatorów transportu wewnętrznego.

Informacje dotyczące Techman Robot Inc.

TM Robot to wiodąca firma w dziedzinie robotów współpracujących i technologii systemów wizyjnych. Dzięki wsparciu firmy macierzystej Quanta Computer udało nam się opracować najbardziej inteligentnego robota współpracującego na świecie, wyposażonego we wbudowany system wizyjny, który doskonale integruje dłonie, oczy i mózg w jeden system. Roboty TM ułatwiają w imponujący sposób użytkowanie robotów przemysłowych, znacznie redukują koszty i skracają czas wdrożenia. TECHMAN Robot pragnie wykorzystywać technologię do wzbogacania życia ludzi. Nadal będziemy nadążać za rozwojem innowacji, realizując misję dostarczania na skalę globalną najbardziej przyjaznych rozwiązań z dziedziny automatyki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: http://tm-robot.com/

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn