Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON otrzymuje ocenę ratingową Gold Class S&P Global za zrównoważony rozwój

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

OMRON otrzymuje ocenę ratingową Gold Class S&P Global za zrównoważony rozwój

Firma OMRON Corporation po raz pierwszy otrzymała od S&P Global ocenę ratingową „Gold Class”za zrównoważony rozwój.

S&P Global to wiodąca światowa organizacja przyznająca ratingi kredytowe oraz tworząca benchmarki i analizy na światowych rynkach kapitałowych i towarowych. Jej ocenie z perspektywy gospodarczej, środowiskowej i społecznej podlega około 7000 wiodących na świecie firm. Organizacja ta wybiera 15% firm spośród każdej z 61 branż, jako najlepsze pod względem zrównoważonego rozwoju, i wymienia je w roczniku „Sustainability Yearbook 2021”. Jest to jedna z najbardziej kompleksowych publikacji na świecie, zawierająca szczegółową analizę zrównoważonego rozwoju każdego z przedsiębiorstw. Firmy znajdujące się w czołówce (1%) otrzymują ocenę ratingową „Gold Class”.

Firma OMRON została wysoko oceniona pod względem kryteriów środowiskowych i społecznych. W kategorii społecznej firma OMRON wysunęła się na prowadzenie dzięki inicjatywom na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego, praw człowieka i bezpieczeństwa pracy, a także ujawniania informacji. Z kolei do kategorii środowiskowej został zaliczony utworzony w lipcu 2018 r.program „OMRON Carbon Zero”, który ma na celu zmniejszenie do 2050 r. emisji gazów cieplarnianych do zera i przyspiesza w ten sposób nasze dążenia do ograniczenia ich powstawania w wyniku działalności biznesowej. W międzyczasie, po ogłoszeniu w lutym 2019 r. naszego poparcia deklaracji TCFD*, firma OMRON prowadzi analizy zagrożeń i możliwości, jakie zmiany klimatyczne mogą stwarzać dla działalności oraz aktywnie ujawnia wszelkie istotne informacje.

Po tym ogłoszeniu prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Yoshihito Yamada powiedział: „Wybranie OMRON, jako jednej z czołowych firm, które otrzymały najwyższy rating w kategorii zrównoważonego rozwoju, to wielki zaszczyt. W przyszłości podejmiemy kolejne wyzwania mające na celu rozwiązanie problemów społecznych poprzez naszą działalność, wdrażanie zasad firmy OMRON i kontynuację naszych dążeń w zakresie dążenia do zrównoważonego rozwoju i lepszego społeczeństwa”

  • TCFD: Grupa zadaniowa ds. ujawniania informacji finansowych w odniesieniu do klimatu

Inicjatywy firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju

Firma OMRON określiła wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem, którym ma zamiar sprostać, a także problemy społeczne, które chce rozwiązać w ramach swojej działalności. Więcej informacji na temat naszych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn