Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Roboty mobilne firmy OMRON zdobywają nagrodę w konkursie Robot Awards

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Roboty mobilne firmy OMRON zdobywają nagrodę podczas 10. edycji konkursu Robot Awards

Roboty mobilne z serii LD i HD firmy OMRON zdobyły nagrodę japońskiego Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI) w 10. edycji konkursu Robot Awards, który jest współorganizowany głównie przez METI i japońską federację maszyn.

Konkurs Robot Awards wyróżnia wybitne roboty, podzespoły i oprogramowanie, aby ułatwić rozwój technologii robotów i zwiększyć ich wykorzystanie w Japonii. Roboty mobilne z serii LD/HD firmy OMRON zdobyły prestiżową nagrodę Ministra METI w uznaniu za niezwykle wydajną platformę transportową o wysokim poziomie bezpieczeństwa i użyteczności, która przyczynia się do rozwoju przemysłu wytwórczego na całym świecie, a także za jej potencjał do wdrożenia w przyszłości.

Wysokiej jakości platforma robotów mobilnych firmy OMRON umożliwia tworzenie floty wielu autonomicznych robotów mobilnych (AMRs). Jest to praktyczny system łączący poszczególne technologie, takie jak technologia jednoczesnej lokalizacji i mapowania (SLAM), która tworzy mapę nieznanego środowiska, jednocześnie śledząc położenie robota oraz unikając przeszkód. Platformy, które sprzedano w ilości ponad 3000 sztuk w 40 krajach, znacząco przyczyniają się do zwiększenia wydajności na terenach produkcyjnych. Wraz z integratorami systemów oczekuje się, że platformy transportowe będą automatyzować więcej aplikacji w szerszym zakresie dziedzin, tworząc lepsze społeczeństwo poprzez rozwiązywanie problemów społecznych za pomocą działalności biznesowej.

Informacje o robotach mobilnych z serii LD/HD firmy OMRON

Rośnie zapotrzebowanie na automatyzację zadań transportu materiałów, ponieważ przedsiębiorstwa borykają się z ciągłymi zmianami. Obejmują one konieczność przejścia na zastosowanie o wysokim zróżnicowaniu produktywnym i niskiej powtarzalności produkcji oraz dystans społeczny osób spowodowany pandemią COVID-19 w połączeniu z nasilającym się wyzwaniem związanym z niedoborem siły roboczej. 

Podczas gdy poprzednie generacje robotów transportowych miały pewne trudności, które należało rozwiązać, zanim możliwe byłoby ich szersze wdrożenie, serię LD/HD zaprojektowano tak, aby można było ją elastycznie wdrożyć na linii produkcyjnej bez zmiany układu fabrycznego. Wiele robotów mobilnych firmy OMRON może współpracować we flocie w celu zwiększenia wydajności, a także może bezpiecznie pracować wśród ludzi. Dzięki ładowności od 60 kg do 1500 kg roboty mobilne firmy OMRON mogą być używane w różnych zastosowaniach. Więcej informacji.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn