Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Objazdowe pokazy produkcji elastycznej firmy OMRON w całej Europie

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Objazdowe pokazy produkcji elastycznej firmy OMRON w całej Europie

Rozpoczęliśmy wyjątkowe objazdowe pokazy produkcji elastycznej w Europie, gdzie prezentujemy unikatowe rozwiązania oparte na współpracy ludzi i maszyn, których zwykle nie można zobaczyć poza zakładami produkcyjnymi ze względu na ich rozmiar i skalę.

Podczas pokazu objazdowego na powierzchni ponad 600 m2 odbywa się demonstracja szeregu praktycznych rozwiązań dla zakładów produkcyjnych przyszłości, które służą udoskonalaniu elastycznych, inteligentnych procesów produkcji. Pokaz rozpoczął się w Centrum automatyzacji autonomicznych robotów mobilnych w Annecy (Francja) firmy OMRON w grudniu, a w pierwszej połowie 2022 r. można było ten pokaz zobaczyć w Mediolanie, Barcelonie, krajach nordyckich i Wielkiej Brytanii. W drugiej połowie roku zostaną dodane kolejne lokalizacje.

Podczas wydarzeń w różnych lokalizacjach goście mogą zapoznać się z wielkoskalowymi rozwiązaniami z zakresu automatyzacji przemysłowej opartej na współpracy ludzi i maszyn. Opracowano je w odpowiedzi na różne wyzwania, z którymi mierzą się producenci, np. paletyzacja, transport i identyfikowalność. 

W ramach pokazu odbywa się prezentacja najwydajniejszego robota mobilnego firmy OMRON obsługującego ładunki o masie do 1500 kg, a także szeregu rozwiązań dla elastycznej paletyzacji i autonomicznego transportu materiałów, takich jak:

  • roboty mobilne z zamontowanym na górze przenośnikiem do przenoszenia skrzynek;
  • roboty współpracujące OMRON TM do paletyzacji i depaletyzacji;
  • roboty mobilne firmy OMRON;
  • rozwiązania kontroli wizyjnej maszyn MicroHAWK w ramach systemu zapewniającego identyfikowalność.

flexible manufacturing roadshow barcelona b fcard event

Oprócz usprawnienia procesu produkcji i poprawy jego elastyczności poprzez zwiększenie niezależności od pracy ręcznej oraz zredukowanego zużycia energii i większej całkowitej efektywności sprzętu rozwiązania firmy OMRON są również przyszłościowe względem ery cyfrowej. 

Każdy system łączy w sobie funkcje nawigacji zgodnej z naturalną charakterystyką obiektu, nawigacji z konfigurowalnymi opcjami automatyzacji, pulpitu IoT, wbudowanej serializacji zapewniającej pełną identyfikowalność na każdym etapie procesu produkcji oraz inteligentnej platformy sterowania Sysmac. 

flexible manufacturing roadshow milan c fcard event

Poza pokazami na żywo, podczas których prezentowane są rozwiązania z zakresu elastycznego procesu produkcji, elementem wydarzenia są również spotkania z integratorami systemów — partnerami firmy OMRON — dzielącymi się praktycznymi poradami na temat płynnej integracji zautomatyzowanych rozwiązań OMRON z większym ekosystemem produkcyjnym. 

Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju biznesu na region EMEA, mówi: „Cieszymy się, że po raz pierwszy możemy zaprezentować na terenie Europy i poza zakładem produkcyjnym niektóre z naszych najbardziej dynamicznych zautomatyzowanych rozwiązań opartych na współpracy ludzi i maszyn, tak aby nasi najważniejsi klienci mogli bezpośrednio zapoznać się z elastycznymi systemami produkcyjnymi przyszłości oraz je przetestować. Mamy nadzieję, że nasz pokaz objazdowy zainspiruje producentów do rozważenia potencjalnych udoskonaleń swoich linii produkcyjnych, co pozwoli im zapewnić wydajność i elastyczność zakładu na wiele kolejnych lat”.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn