Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Omron i Cisco na rzecz innowacji w dziedzinie produkcji

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Omron i Cisco na rzecz innowacji w dziedzinie produkcji

Wyższy poziom bezpieczeństwa urządzeń IoT w zakładach produkcyjnych

Firmy Omron Corporation (siedziba: Shimogyo-ku, Kioto; prezes i dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) i Cisco Systems G.K. (siedziba: Minato-ku, Tokio; prezes i dyrektor generalny: Miyuki Suzuki) uzgodniły podjęcie współpracy na rzecz wyposażenia programowalnych sterowników logicznych (PLC) Omron, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu niezawodności w ekstremalnych warunkach panujących z zakładach produkcyjnych, w wiodącą technologię komunikacji sieciowej i zabezpieczeń, opracowaną przez firmę Cisco. Dzięki tej współpracy obie firmy będą w stanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa w inteligentnych fabrykach wyposażonych w urządzenia IoT, ułatwiając jednocześnie producentom zapewnienie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych.

Wraz z coraz większą popularnością Internetu rzeczy (IoT) rośnie liczba połączonych w ramach tej sieci urządzeń. Szacuje się, że osiągnie ona w 2020 roku 50 mld. Co więcej, producenci na całym świecie podejmują wysiłki na rzecz osiągnięcia globalnej konkurencyjności i podniesienia wartości korporacyjnej, rozwijając własne zdolności produkcyjne. Branża stawia również czoła wyzwaniom związanym z wprowadzeniem inteligentnych rozwiązań w zakładach produkcyjnych poprzez aktywne wykorzystanie technologii cyfrowych. Fabryki stoją jednocześnie przed najpoważniejszymi dotąd zagrożeniami, na co wskazują zgłaszane przypadki przerw w produkcji wskutek ataków przy użyciu aplikacji typu ransomware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania.

Ponadto klienci i rynek domagają się wyższego poziomu jakości i bezpieczeństwa, co przekłada się na wprowadzanie coraz bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących branży spożywczej i farmaceutycznej oraz wdrażanie rozwiązań z dziedziny identyfikacji w celu zapewnienia wysokiej jakości poszczególnych podzespołów w procesie produkcji części elektronicznych. Producenci muszą również sprostać istotnym wyzwaniom związanym z udoskonalaniem technologii produkcyjnych przy jednoczesnym rozwiązywaniu powyższych problemów środowiska produkcyjnego i wypełnianiu zobowiązań w kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu.

Omron i Cisco łączą siły w celu stworzenia bezpiecznego środowiska, w którym kluczowe podzespoły automatyki — programowalne sterowniki logiczne (PLC) — będą zapewniały bezpieczne uwierzytelnianie trzech elementów dyskretnych, tj. osób w zakładach produkcyjnych, urządzeń podłączonych do maszyn i linii produkcyjnych, a także danych wymienianych między maszynami. Integracja sprawdzonych na całym świecie technologii komunikacji sieciowej i zabezpieczeń firmy Cisco ze sterownikami Omron zapewni połączenie funkcji kontroli i dostępu do informacji, umożliwiając firmom osiągnięcie postępów w dziedzinie produkcji dzięki bezpiecznemu użytkowaniu urządzeń IoT w zakładach produkcyjnych.

Firma Omron opracowała jeszcze przed nawiązaniem tego technologicznego partnerstwa sterowniki automatyki maszyn z serii NJ — sztandarowe programowalne sterowniki PLC wyposażone standardowo w serwery OPC UA, zgodne z ogólnoświatowymi normami w dziedzinie komunikacji z obsługą zabezpieczeń. Nowe sterowniki PLC umożliwiają bezpieczną wymianę danych za pośrednictwem oprogramowania i urządzeń z interfejsem OPC UA.

Dodatkowo, dzięki połączeniu w ramach współpracy technologicznej sterowników PLC opracowanych przez Omron i technologii komunikacji sieciowej i zabezpieczeń Cisco, obie firmy będą mogły poszerzyć gamę rozwiązań w zakresie uwierzytelniania osób i urządzeń.

Informacje dotyczące uwierzytelniania osób, urządzeń i danych za pośrednictwem sterowników PLC

Uwierzytelnianie osób (użytkowników):

  • Sterowniki PLC umożliwią uwierzytelnianie użytkowników i przyznawanie uprawnień do bezpiecznego zdalnego dostępu (VPN) jedynie upoważnionym osobom, co ułatwia bezpieczne monitorowanie sterowników PLC i maszyn w zakładach produkcyjnych.

Uwierzytelnianie urządzeń:

  • Sterowniki PLC będą wykrywać połączenia urządzeń, blokować próby uzyskania dostępu za pośrednictwem niezatwierdzonych urządzeń oraz wysyłać ostrzeżenia w czasie rzeczywistym.

Uwierzytelnianie danych:

  • Sterowniki PLC będą również szyfrować dane dotyczące komunikacji, zapewniając w ten sposób bezpieczne przesyłanie danych, a także wykrywać i rejestrować przypadki nieautoryzowanego dostępu i zagrożenia bezpieczeństwa dzięki funkcjom monitorowania i wizualizacji szczegółów dotyczących danych wymienianych za pośrednictwem sieci.

Informacje dotyczące Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider w dziedzinie technologii, działający od 1984 roku w branży sieciowej. Nasi pracownicy i partnerzy oraz oferowane przez nas produkty ułatwiają społecznościom zdalne łączenie się i korzystanie z technologii cyfrowych jutra. Więcej informacji można uzyskać, odwiedzając stronę newsroom.cisco.com oraz obserwując profil @Cisco w serwisie Twitter.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn