Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON Robotics and Safety Technologies nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą Lowpad w zakresie robotów mobilnych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

OMRON Robotics and Safety Technologies nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą Lowpad w zakresie robotów mobilnych

Firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc. oraz Lowpad BV z przyjemnością ogłaszają zawarcie strategicznego partnerstwa na rzecz poszerzenia linii robotów mobilnych OMRON o ofertę urządzeń niskoprofilowych firmy Lowpad.

OMRON jest liderem w branży autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świadcząc swoje usługi szerokiemu gronu klientów z branży przemysłowej, którzy wymagają w swoich zastosowaniach udźwigu od 60 do 1500 kg. Równolegle firma Lowpad zbudowała wiodącą pozycję w dziedzinie niskoprofilowych robotów mobilnych dla handlu detalicznego i logistyki. Urządzenia firmy Lowpad o profilach od 80 do 130 mm, wyposażone w zintegrowany podnośnik, umożliwiają obsługę regałów, wózków i palet, przyczyniając się do automatyzacji ręcznego transportu w wielu branżach.

W ramach strategicznego partnerstwa firma OMRON będzie promować i sprzedawać dostosowane do preferencji klientów wersje robotów Lowpad za pośrednictwem swojej globalnej sieci sprzedaży pod marką OMRON. Urządzenia firmy Lowpad zostaną zintegrowane z wiodącym w branży oprogramowaniem OMRON FLOW Core w celu umożliwienia autonomicznego działania i zapewnienia jednego punktu sterowania flotami składającymi się z maksymalnie 100 robotów mobilnych. Połączenie sprzętu Lowpad i oprogramowania OMRON do zarządzania flotą pozwala na uzyskanie wysoce elastycznego rozwiązania transportowego w inteligentnych fabrykach.

Roboty AMR firmy OMRON znajdują już szerokie zastosowane w transporcie części i produktów w branżach e-mobilności, cyfrowej, spożywczej i medycznej. Firma Lowpad wyróżnia się silną obecnością w sektorze magazynowym i logistyki, gdzie jej niskoprofilowe roboty AMR znakomicie sprawdzają się w transporcie koszy na kółkach, wózków do kompletowania części, palet oraz innych rodzajów wózków. W szybkim tempie rosną podobne wymagania w automatyce przemysłowej — zakłada się, że do 2025 roku średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) w przypadku robotów niskoprofilowych sięgnie 60%.

„Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy nowy strategiczny sojusz z firmą Lowpad. Linia niskoprofilowych urządzeń Lowpad stanowi doskonałe uzupełnienie istniejącego portfolio firmy OMRON. To partnerstwo wyróżnia również silne dopasowanie kulturowe, bowiem nasze zespoły świetnie ze sobą współpracują. Zarówno dla naszych firm, jak i naszych klientów, ten alians przynosi same korzyści”. — Olivier Welker, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc.

„Osiągnięcia OMRON w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej doskonale wpisują się w działalność Lowpad. Zbudowaliśmy silną pozycję w handlu detalicznym i logistyce, która wciąż rośnie. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nowe partnerstwo z firmą OMRON, aby czynić dalsze postępy w rozwoju automatyki przemysłowej. Dzięki temu sojuszowi nasze firmy mogą skupić się na rynkach, które znamy najlepiej, przyspieszając rozwój obu organizacji”. — Jan Bakker, dyrektor generalny firmy Lowpad BV.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn