Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON wprowadza na rynek nowy czujnik wizyjny do ramion robota 3D z serii FH-SMD

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek nowy czujnik wizyjny do ramion robota 3D z serii FH-SMD

Czujnik wizyjny umożliwia robotowi wykrywanie i elastyczność działania zbliżone do ludzkich, pozwalając na automatyzację pobierania części

Czujniki FH-SMD firmy OMRON można zamontować na robocie, aby rozpoznawał części rozmieszczone losowo (luzem) w trzech wymiarach, zapewniając oszczędność miejsca podczas montażu, kontrolę oraz pobieranie i układanie realizowane w sposób praktycznie niewykonalny dla robotów konwencjonalnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. Firma OMRON wprowadza innowacje do zakładów produkcyjnych poprzez kompleksowe rozwiązania łączące roboty i urządzenia automatyki.

Ze względu na niedobory personelu producenci poszukują sposobów na zautomatyzowanie procesów, takich jak pobieranie części z pojemników, które bazują na pracy doświadczonych pracowników. Nowy czujnik 3D Vision z serii FH-SMD jest na tyle mały i lekki, że można go zamontować na ramieniu robota, co eliminuje konieczność stosowania specjalnego sprzętu montażowego i pozwala zaoszczędzić miejsce. Czujnik ten można przesuwać w celu zmiany punktów widzenia i łatwego rozpoznawania części, redukując martwe pola i zapewniając niezawodne wykrywanie. Ponadto nowo opracowana technologia pomiaru 3D umożliwia wykrywanie części w ciągu około 0,4 sekundy*¹, niezależnie od ich kształtu i lokalizacji. Montaż części luzem, na przykład w branży motoryzacyjnej, może zostać bezproblemowo zautomatyzowany.

fh-smd images b fcard prod

Kluczowe cechy i zalety

1. Mały i lekki 

Mały i lekki czujnik wizyjny 3D do ramion robota pozwala zaoszczędzić miejsce potrzebne na instalację. Nie ma potrzeby stosowania dużych urządzeń montażowych ani wprowadzania dużych zmian w układzie, które są wymagane w przypadku innych czujników wizyjnych 3D. Czujnik można łatwo przenosić, co umożliwia elastyczność procesu pobierania części w wielu miejscach. 

2. Krótszy czas cyklu dzięki prędkości i elastyczności działania zbliżonych do ludzkiej 

Szybkie wykrywanie z prędkością ok. 0,4 sekundy*¹ sprawia, że pobieranie elementów przebiega bardzo płynnie. Wykrywanie z dużą prędkością jest możliwe dzięki technologii pomiaru 3D, która tworzy obrazy o trójwymiarowych kształtach, a technologia rozpoznawania 3D pozwala na określenie położenia i ustawienia obiektów. 

3. Łatwa konfiguracja bez instrukcji obsługi 

Kreatory prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces konfigurowania aplikacji do pobierania — od konfiguracji kamery po kalibrację.  

*¹ całkowity czas pomiaru 3D i rozpoznawania 3D w określonych warunkach.

Dalsze informacje

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn