Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firmy OMRON i OnRobot połączyły siły, aby dostarczać jeszcze większą gamę rozwiązań robotów współpracujących

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firmy OMRON i OnRobot połączyły siły, aby dostarczać jeszcze większą gamę rozwiązań robotów współpracujących

Firma OMRON Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z OnRobot, duńskim producentem narzędzi do robotów współpracujących (kobotów). Pozwoli to firmie OMRON na oferowanie produktów OnRobot, które można w pełni zintegrować z kobotem OMRON TM, klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Umowa zawarta między firmami zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy. Są one coraz częściej uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych.

Usprawnianie współpracy

Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami — jest to kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np. w transporcie i usuwaniu materiałów, montażu i obsłudze maszyn. Łatwość integracji produktów OnRobot z kobotem OMRON TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego — wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającego przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

onrobot omron cobot fcard prod

Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny firmy OnRobot, wyjaśnia: „Produkty OnRobot są w 100% zgodne z robotem OMRON TM, co zapewnia producentom w pełni współpracujące, bezpieczne i elastyczne rozwiązanie, które działa już od pierwszego dnia”.

Fernando Vaquerizo, kierownik ds. marketingu produktów stacjonarnych i kobotów w OMRON Europe, dodaje: „Zawierając tę umowę dostawy, rozszerzamy naszą ofertę dostępnych dla klientów rozwiązań w zakresie robotów współpracujących zwłaszcza pod względem wszechstronności i łatwości obsługi naszego sprzętu”.

Informacje o firmie OnRobot

Oferta produktów firmy OnRobot obejmuje szeroki asortyment narzędzi do współpracy, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, nagradzaną technologię chwytaka Gecko, czujniki siły/momentu obrotowego, wkrętaki, zestawy szlifierek i zmieniarki narzędzi. Dodane do oferty produkty firmy OnRobot przyspieszają i ułatwiają automatyzację zadań, takich jak pakowanie, kontrola jakości, obsługa materiałów i maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Firma OnRobot z siedzibą w Odense, w Danii, ma również biura w Los Angeles, Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Seulu, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.onrobot.com

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn