Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot Inc. specjalizującą się w obszarze robotów współpracujących

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot Inc. specjalizującą się w obszarze robotów współpracujących

Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman oferującej technologie z zakresu robotyki, które umożliwiają wspólną pracę ludzi i maszyn.

Firma OMRON Corporation ma przyjemność poinformować o podpisaniu umowy dotyczącej inwestycji kapitałowej w firmę Techman Robot, Inc. Jest to druga na świecie pod względem wielkości firma dostarczająca roboty współpracujące, które mogą dzielić obszar pracy z ludźmi. Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman. Finalizacja inwestycji jest planowana na grudzień 2021 r.

W 2018 roku firma OMRON zawarła strategiczny sojusz z firmą Techman w celu sprostania rosnącym potrzebom w zakresie automatyzacji, które wynikają z niedoboru pracowników. Od tego czasu roboty współpracujące Techman z serii TM były sprzedawane pod wspólną marką na całym świecie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej firmy OMRON. Wspólne działania OMRON i Techman zaowocowały również opracowaniem mobilnego manipulatora, który jest robotem łączącym cechy mobilnego robota firmy OMRON i robota serii TM, aby umożliwić stworzenie środowiska w zakładach produkcyjnych opartego na współpracy ludzi i maszyn. Celem inwestycji OMRON w firmę Techman jest wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań robotyki, które połączą możliwości urządzeń automatyki przemysłowej marki OMRON i robotów współpracujących Techman, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność oraz rozwiązać problem niedoboru pracowników w zakładach produkcyjnych.

Junta Tsujinaga, prezes działu automatyki przemysłowej firmy OMRON, komentuje: „Środowisko przemysłu produkcyjnego znacząco się zmienia. Z myślą o wyprzedzeniu tych zmian od 2016 roku firma OMRON prowadzi zaawansowaną produkcję w oparciu o unikatową koncepcję generowania wartości „i-Automation” w celu rozwiązywania problemów, z którymi mierzą się zakłady produkcyjne. Od czasu przejęcia przez OMRON firmy produkującej roboty przemysłowe Adept Technology Co., Ltd. w 2015 roku skupiamy się na technologii robotów i rozwoju rynku”.

Dr Shi-Chi Ho, prezes Techman Robot, powiedział: „Od 2018 roku firmie Techman Robot udało się osiągnąć status drugiego na świecie pod względem wielkości producenta robotów współpracujących. Naszym celem jest tworzenie inteligentnych rozwiązań dla fabryk w zakresie współpracy ludzi i maszyn. Cieszymy się, że możemy pogłębić nasze wieloletnie relacje z firmą OMRON poprzez tę współpracę. Jest to duża szansa dla obu przedsiębiorstw, która pozwoli nam właściwie reagować na szybko rosnącą lukę na rynku i zaspokoić zapotrzebowanie na inteligentną produkcję”.

Poprzez wzmocnienie swoich działań w obszarze robotyki firma OMRON dąży do tworzenia zakładów produkcyjnych, które przyspieszą realizację jej koncepcji „i-Automation!”, przynosząc wiele korzyści klientom i polepszając jakość życia ludzi na całym świecie.

Informacje dotyczące Techman Robot Inc.

Firma Techman Robot, założona w 2015 roku, jest producentem robotów współpracujących i jedyną tego typu marką na tajwańskim rynku. Firma prowadzi ponad 100 punktów dealerskich w Chinach, Europie, Japonii, Korei i Południowo-Wschodniej Azji, oferując produkty i usługi, w tym roboty współpracujące z wbudowanym systemem wizyjnym, inteligentne oprogramowanie do zarządzania fabryką i rozwiązania aplikacyjne. W ciągu trzech lat od wprowadzenia swoich produktów na rynek firma Techman stała się drugim co do wielkości producentem robotów współpracujących na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.tm-robot.com/en/.

Więcej informacji na temat robotów współpracujących OMRON TM.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn