Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Elastyczny system produkcji dzięki innowacyjności w automatyzacji

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Elastyczny system produkcji dzięki innowacyjności w automatyzacji

Firma Omron będzie obecna na targach Hannover Messe od 23 do 27 kwietnia. W związku z hasłem tegorocznej imprezy, czyli Connect & Collaborate (Łączność i współpraca), zaprezentuje swoje możliwości w zakresie rozwiązań produkcyjnych nowej generacji. Osoby odwiedzające stoisko firmy Omron (hala nr 9, F24) będą miały okazję poznać technologie Omron wykorzystywane do obsługi elastycznych zrobotyzowanych gniazd produkcyjnych, procesów zbierania danych i ich biznesowej analizy, a także sztucznej inteligencji używanej do masowego przystosowywania gniazd produkcyjnych, które przesuwają produkcję od koncepcji „build to sell” (produkcji w celu sprzedaży) do „made for me” (spersonalizowanej produkcji na życzenie).

Praktyczna demonstracja przyszłości procesów produkcyjnych

Omron zaprezentuje, jak roboty i maszyny mogą płynnie współpracować w sposób umożliwiający łatwe i szybkie wprowadzanie zmian w cyklach produkcyjnych w celu uzyskania partii o zmiennej wielkości. Pozwali to na szybkie przystosowywanie linii produkcyjnych do zmian popytu lub do produkcji konkretnych projektów z najwyższą efektywnością.

Demonstracja będzie obejmować mobilne i stałe roboty firmy Omron, elastycznie współpracujące w celu realizacji zamówień w oparciu o instrukcje wprowadzone poprzez lokalny panel operatorski lub za pomocą tabletu obsługującego bezpieczną komunikację OPC UA. To inteligentne, zintegrowane rozwiązanie pozwala lepiej zrozumieć, jak inteligencja maszyn — od poziomu indywidualnego przetwarzania aż po kompletny system — umożliwia elastyczną i konfigurowalną produkcję, którą można zoptymalizować z myślą o coraz bardziej zróżnicowanych wymaganiach klientów.

Ponadto elastyczny system produkcji jest tworzony z zachowaniem wysokiej ogólnej wydajności (OEE), maksymalnego bezpieczeństwa i doskonałej jakości. Uzyskuje się to dzięki zbieraniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych w celu rozwiązania wszelkich problemów z jakością poprzez dokładne wyszukanie źródła problemów na poziomie maszyny. Sterowniki Omron w prosty sposób rejestrują informacje w bazie danych SQL do lokalnego lub bezpiecznego przetworzenia w chmurze. Następnie można ich użyć na przykład do konserwacji zapobiegawczej na poziomie maszyny z wykorzystaniem bibliotek sterownika Sysmac do integracji funkcji czujników monitorujących i serwonapędów.

„Aby zachować konkurencyjność, współcześni producenci muszą mieć możliwość wytworzenia jednej partii produktu w sposób równie prosty i oszczędny jak w produkcji masowej”, wyjaśnia Fernando Colas, General Director Marketing EMEA. „Podczas targów Hannover Messe osoby odwiedzające nasze stoisko dowiedzą się, w jaki sposób nasze zautomatyzowane systemy elastycznej produkcji umożliwiają łatwe przystosowanie produkcji”.

Fabryka przyszłości to nie koniec: „Sensing & Control + THINK”

Oprócz fabryki przyszłości Omron będzie również prezentować innowacje w dziedzinie systemów sztucznej inteligencji, w tym najnowszą generację robota Forpheus grającego w tenisa stołowego oraz czujnika monitorującego sterownika pojazdów autonomicznych. Produkty te, oparte na technologii Sensing & Control + THINK firmy Omron, pomogą firmom z branży uporać się z przyszłymi wyzwaniami produkcyjnymi dzięki optymalizacji produkcji.

Najnowsza wersja robota Forpheus obejmuje dodatkowe funkcje, takie jak umiejętność serwowania, przewidywanie smeczy, a nawet zdolność komunikowania się w celu zapewnienia przyjemniejszej gry. Z kolei czujnik monitorujący sterownika pojazdów autonomicznych łączy w sobie sztuczną inteligencję i technologię wykrywania, aby określić zdolność sterownika do przejęcia kontroli nad pojazdem.

Hannover Messe to jedne z najważniejszych na świecie targów poświęconych technologii przemysłowej, które stanowią swoistą platformę spotkań najważniejszych technologii oraz innych kluczowych obszarów, takich jak badania i rozwój, automatyzacja, IT, dystrybucja, produkcja, usługi, energia czy mobilność.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn