Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Nowa seria RX2 – ewolucja napędu

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Nowa seria RX2 – ewolucja napędu

Maksymalizacja wydajności i oszczędność energii dzięki uniwersalnemu falownikowi do zastosowań ogólnych.

W odpowiedzi na zmieniające się wymagania integratorów systemów, konstruktorów maszyn i producentów firma Omron wprowadziła nowe, wydajne falowniki RX2. Zapewniają one wysoki poziom wydajności, jakości i niezawodności, a ponadto umożliwiają łatwe dostosowanie do każdej aplikacji. Falowniki RX2 zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach takich jak sterowanie napełnianiem, obsługa pras i kontrola napięcia — zarówno w przypadku silników z magnesami trwałymi (PM), jak i silników indukcyjnych.

Audyty przeprowadzane przez duże firmy w UE mają na celu odkrywanie sposobów na ograniczenie zużycia energii. Ważnym aspektem takich działań jest badanie każdego elementu oraz etapu procesu produkcji pod kątem możliwych ulepszeń. W związku z tym firma Omron wprowadziła innowacyjne rozwiązania w dziedzinie automatyzacji, aby pomóc firmom i instytucjom rządowym w osiągnięciu wyznaczonych celów dotyczących zwiększania wydajności.

Dziedzictwo ewoluujące i łatwa wymiana

Nowa seria RX2 posiada funkcję automatycznego dostrajania, która maksymalizuje wydajność silnika PM, co pozwala oszczędzać energię. Podwójna ocena poprzedniego modelu RX, w którym zastosowano wersję o standardowej wytrzymałości ND (Normal Duty) oraz wersję HD (Heavy Duty), została teraz zwiększona do potrójnej wartości znamionowej. Dzięki temu można używać jednego falownika do wielu zastosowań silników, co minimalizuje ilość zajmowanego miejsca i maksymalizuje wydajność.

Seria RX2 zachowuje takie same wymiary montażowe jak w poprzednim modelu RX, co ułatwia zastąpienie istniejącego panelu sterowania i miejsc montażu. Ponadto można korzystać z istniejącego oprogramowania CX-Drive. Dzięki temu oprogramowaniu ustawienia parametrów i programy używane w poprzednim modelu można łatwo konwertować i przenosić do nowych falowników RX2.

Dzięki wbudowanemu filtrowi szumów, który spełnia wymogi europejskiej dyrektywy EMC (IEC61800-3, kategoria 2. środowiska C3 i sprzęt do przekształcania mocy UL/UL61800-5-1), użytkownicy nie potrzebują dodatkowego sprzętu zewnętrznego, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Nowy, kolorowy interfejs LCD sprawia, że konfiguracja i obsługa są intuicyjne i łatwe. Funkcja kopiowania parametrów umożliwia użytkownikom szybkie kopiowanie ustawień do innych falowników RX2. Falownik RX2 może również wykonywać proste sterowanie sekwencją zaprogramowane za pomocą oprogramowania obsługującego CX-Drive.

Zoptymalizowane koszty, bezpieczeństwo i łączność

Sterowanie dźwigami, kontrola naprężenia i inne procesy na dużą skalę, które wymagają szybkiej regulacji prędkości, można skonfigurować bez użycia sterownika PLC, optymalizując koszty. Dodatkowo, w modelu RX2 zastosowano funkcję bezpiecznego wyłączania momentu obrotowego (Safe Torque Off, STO), która spełnia wymogi bezpieczeństwa maszyny. Jest on zgodny z normami bezpieczeństwa IEC 61800-5-2:2016 STO SIL3 i ISO 13849-1:2015 Kat. 4 PLe. Falowniki RX2 można podłączyć ze środowiskiem opartym na sterownikach NX i NJ firmy Omron w celu poprawy rozwoju i wydajności produkcji (opcja EtherCAT wkrótce).

„Nasze nowe falowniki RX2 zapewniają wysoką wydajność. Naszym celem jest nieustanna ewolucja falowników w odpowiedzi na potrzeby rynku, takie jak zwiększona energooszczędność” – mówi Alberto Fuentes, European Drive Product Marketing Manager”. Ponadto wymiana na nowe falowniki RX2 jest bardzo łatwa dla naszych obecnych klientów, ponieważ model RX2 jest jeszcze bardziej intuicyjny i szybszy w obsłudze niż poprzedni model RX”.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn