Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OMRON wprowadza na rynek mobilnego robota HD-1500 o ładowności 1500 kg

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

OMRON wprowadza na rynek mobilnego robota HD-1500 o ładowności 1500 kg

Najlepszy w branży model HD-1500 rozszerza możliwości autonomicznego transportu materiałów

Firma OMRON zapowiedziała wprowadzenie na rynek modelu HD-1500, najmocniejszego i najnowszego modelu w serii robotów mobilnych firmy. Nowy robot HD-1500 charakteryzuje się dużą ładownością do 1500 kg. Jest to idealne rozwiązanie dla współczesnych zakładów, w których autonomiczne rozwiązania do przenoszenia materiałów muszą sprostać bardziej wymagającym zadaniom z zakresu automatyki przemysłowej, a także spełniać nowe wymagania dotyczące zachowania dystansu społecznego związane z pandemią wirusa Covid-19.

Ładowność robota HD-1500 wynosząca 1500 kg umożliwia przewożenie części motoryzacyjnych takich jak podwozie samochodu czy wielkogabarytowych produktów o rozmiarze palety – ładunków, które zazwyczaj są przenoszone za pomocą wózków widłowych. Roboty mobilne OMRON wraz z premierowym modelem HD-1500 oraz modelami LD-60/90 i LD-250 stanowią spójną ofertę urządzeń umożliwiających transport różnych przedmiotów – od części przez produkty w procesie produkcyjnym i produkty gotowe po ciężkie materiały.

Oprogramowanie Fleet Manager firmy OMRON jako pierwsze w branży zapewnia wydajne przenoszenie materiałów w fabrykach, umożliwiając sterowanie nawet 100 robotami mobilnymi o różnych rozmiarach, konfiguracjach i ładowności w ramach jednego systemu, co pozwala zautomatyzować ich złożone zastosowania w transporcie i logistyce materiałów. Roboty mogą automatycznie wyznaczyć najlepszą trasę, a jednocześnie bezpiecznie współpracować z ludźmi i omijać przeszkody bez użycia magnetycznych taśm podłogowych ani innych wskazówek fizycznych. Akumulator robota HD-1500 ładuje się zaledwie 36 minut i może pracować na jednym pełnym ładowaniu przy pełnym obciążeniu przez całą zmianę, co ogranicza czas przestoju.

– Logistyka oraz transport produktów i materiałów na terenie zakładu i w magazynie są prawdziwym problemem dla wielu firm ze względu na częstotliwość i monotonię tych procesów, dodatkowo utrudnionych przez konieczność przestrzegania wymogów dotyczących dystansu społecznego. Robot mobilny OMRON HD-1500 może pomóc im w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ jest zdolny pracować przez 24 godziny na dobę – niestrudzenie, punktualnie i bezpiecznie wśród ludzi – mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc.

Introducing OMRON HD-1500 Mobile Robot
 • Introducing OMRON HD-1500 Mobile Robot

  Introducing OMRON HD-1500 Mobile Robot

  Introducing OMRON’s strongest mobile robot: the HD-1500. The HD-1500 is an advanced autonomous mobile robot specifically designed to transport heavy payloads up to 1500 kilograms. The HD-1500 also represents innovations in mobile robotics. Its new architecture features lasers that provide 360-degree safety coverage, as well as an onboard programmable logic controller, or PLC, to easily interface with custom attachments. Heavier payloads, built-in controller, improved sensors, route planning and object avoidance, the OMRON HD-1500 autonomous mobile robot offers the most advanced performance and safety. Learn more:

  03:00
hd-1500 fleed manager en prod

Najważniejsze cechy robota HD-1500:

Większa ładowność i solidność konstrukcji: w zakładach produkcyjnych model HD-1500 może przenosić ładunki o rozmiarze palety, co ogranicza potrzebę używania wózka widłowego. Dzięki solidnym metalowym obudowom robot HD-1500 jest wytrzymały i odporny na silne przypadkowe uderzenia z zewnątrz. 

Szybszy zwrot z inwestycji: model HD-1500 umożliwia automatyzację złożonych i niebezpiecznych zadań. Organizacje mogą dzięki niemu ograniczyć korzystanie z wózków widłowych i bezpiecznie transportować duże palety zawierające gotowe towary, wielkogabarytowe opakowania dla branży spożywczej i towarowej oraz części samochodowe. Pozwala to pracownikom skupić się na bardziej istotnych zadaniach, co umożliwia klientom załadunek większej ilości materiałów, zmniejszenie liczby przejazdów z cięższymi partiami i zwiększenie zwrotu z inwestycji. Dzięki robotowi HD-1500 klienci mogą osiągnąć więcej przy użyciu mniejszej liczby sprzętu.

Możliwość indywidualnej konfiguracji floty: floty urządzeń mobilnych mimo większego zróżnicowania nadal mogą być kontrolowane za pomocą tego samego systemu. Oprogramowanie Fleet Manager firmy OMRON umożliwia wydajne sterowanie różnorodną flotą złożoną z nawet 100 robotów mobilnych, w tym HD-1500, przy użyciu jednego systemu. Dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu ruchem, zarządzaniu akumulatorem i wyznaczaniu tras pojazdów klienci mogą dodawać roboty HD-1500 do swoich flot bez obaw o bezpieczeństwo, kompatybilność i wydajność.

Funkcje dodatkowe:

 • Czas ładowania akumulatora wynosi 36 minut, co zapewnia większą wydajność i ogranicza czas przestoju.  
 • Lasery do wykrywania zagrożeń w zakresie 360° zapewniają natychmiastową lokalizację źródeł niebezpieczeństwa. 
 • Doskonała nawigacja, którą umożliwiają adaptacyjne strefy bezpieczeństwa technologii LiDAR. 
 • Ulepszona technologia CAPS zapewnia większą dokładność i powtarzalność dokowania. 
 • Funkcja Fleet Simulator umożliwia symulację do 10 robotów w maksymalnie trzech oddzielnych flotach.

Więcej informacji o HD-1500.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn