Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON wprowadza na rynek oprogramowanie do zarządzania flotą FLOW Core 2.1

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek oprogramowanie do zarządzania flotą FLOW Core 2.1

Wsparcie procesu tworzenia inteligentnej fabryki poprzez symulację instalacji oraz analizę danych dotyczących jazdy pozwala zwiększyć efektywność

Firma OMRON informuje o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Fleet Operations Workspace (FLOW) Core 2.1. Umożliwia ono szybkie wdrożenie robotów mobilnych w zakładzie produkcyjnym dzięki analizie danych dotyczących ich działania, funkcjom symulacji oraz zintegrowanym funkcjom sterowania wieloma rodzajami robotów.

W ostatnich latach wprowadzono na rynek roboty mobilne, które pozwalają w wydajny i bezpieczny sposób zautomatyzować logistykę wewnętrzną, w celu ograniczenia niedoborów siły roboczej i odciążenia pracowników. Rośnie również zapotrzebowanie na roboty, które obsługują ładunki o różnych rozmiarach i masie, w sektorach takich jak transport materiałów, przetwarzanie i wysyłka produktów. Jednakże firmy często napotykają trudności ze znalezieniem ekspertów, którzy dysponują wiedzą odpowiednią do zweryfikowania efektywności systemu i konstrukcji przed wdrożeniem go w zakładzie.

Oprogramowanie FLOW Core 2.1 firmy OMRON pozwala określić wydajność instalacji i wykryć problemy przed faktycznym wdrożeniem robotów mobilnych. Symulacja floty umożliwia szybki rozruch, a także zawiera zintegrowane funkcje sterowania wieloma typami robotów o różnym zakresie ładowności. Eliminuje to złożoność procesu budowy odrębnego systemu dla poszczególnych robotów. Nawet po zainstalowaniu systemu można z łatwością zbierać dane dotyczące jazdy i identyfikować „wąskie gardła”.  Dzięki temu możliwe jest zwizualizowanie rozbieżności pomiędzy rzeczywistą wydajnością systemu a celami wyznaczonymi w chwili instalacji, a także poprawa wydajności przemieszczania się robotów po fabryce. Skraca to okres dostosowania i weryfikacji robotów mobilnych, a użytkownikom umożliwia natychmiastowe odczucie pozytywnych efektów automatyzacji transportu, co wspiera proces tworzenia inteligentnych fabryk w branży produkcyjnej. Funkcji tych można także używać do obsługi innych, wcześniej zainstalowanych robotów mobilnych, poprzez aktualizację istniejącego oprogramowania do FLOW Core 2.1.

Miguel Garcés, dyrektor ds. marketingu robotów mobilnych na rynku europejskim w OMRON Europe, dodaje: „Firma OMRON nieustannie wprowadza innowacje w zakładach produkcyjnych. Wykorzystujemy wiedzę, którą nabyliśmy we własnych fabrykach i placówkach klientów, w procesie opracowywania zarówno robotów mobilnych, jak i oprogramowania do zarządzania flotą. W dalszym ciągu będziemy przyczyniać się do rozwoju innowacji w procesie produkcyjnym, eliminując konieczność wykonywania przez ludzi prostych, monotonnych i fizycznie wymagających zadań, a w zamian umożliwiając im skupienie się na bardziej kreatywnej pracy”.

Główne cechy nowo rozbudowanego oprogramowania

1. Funkcje wizualizacji i analizy danych dotyczących jazdy (FLOW iQ)

Funkcja FLOW iQ wizualizuje informacje takie, jak mapy ciepła (obszary, w których zatrzymują się autonomiczne roboty przenoszące), mapy ścieżek (po których poruszają się autonomiczne roboty przenoszące), a także wskaźniki wykorzystania robotów (analiza aktywności) w oparciu o wyniki jazdy. FLOW iQ ułatwia diagnozowanie i rozwiązywanie problemów dotyczących złożonych flot i umożliwia ich ciągłe udoskonalanie.

2. Funkcja symulacji floty

Symulacja przepływu pracy i liczby podróży odbywanych przez flotę autonomicznych robotów transportowych (możliwość sterowania wieloma robotami mobilnymi w ramach jednej grupy) w przestrzeni cyfrowej, bez konieczności rzeczywistego wdrażania robotów. Pozwala to zidentyfikować potencjalne „wąskie gardła”, skrócić czas wdrażania rozwiązań oraz zoptymalizować przepływy pracy.

3. Zintegrowane funkcje sterowania flotą złożoną z wielu różnych modeli (MobilePlanner6)

Umożliwia klientom łatwe tworzenie flot złożonych z modeli obsługujących ładunki o różnych rozmiarach i masie, a także zwiększenie wydajności produkcji poprzez zintegrowane funkcje sterowania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie industrial.omron.eu/mobilerobots

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn