Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firmy OMRON i ICA Traffic zaprezentowały pierwsze rozwiązanie do dezynfekcji UV „wyprodukowane w Niemczech”

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firmy OMRON i ICA Traffic zaprezentowały pierwsze rozwiązanie do dezynfekcji UV „wyprodukowane w Niemczech”

Model HERO21 opiera się na autonomicznym robocie mobilnym LD firmy OMRON, który zapewnia maksymalną wydajność. Robot mobilny szybko i samodzielnie przemieszcza się po pomieszczeniach przeznaczonych do dezynfekcji.

Pandemia koronawirusa ogromnie zwiększyła zainteresowanie i zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania do dezynfekcji. Dzięki modelowi HERO21 firma ICA Traffic GmbH z siedzibą w Dortmundzie oferuje teraz innowacyjne i efektywne rozwiązanie technologiczne — to urządzenie mobilne jest pierwszym tego typu rozwiązaniem do dezynfekcji UV-C, które zostało opracowane i wyprodukowane w Niemczech, a także zapewnia ogólnokrajową infrastrukturę usługową. Jednostka do dezynfekcji ze światłem ultrafioletowym (UV) jest zamontowana na robocie mobilnym LD firmy OMRON. W innych krajach europejskich środki do dezynfekcji UV są już stosowane w wielu obszarach. Rynek niemiecki wciąż ma jednak wiele do nadrobienia.

Roboty UV są bardziej wydajne niż tradycyjne metody dezynfekcji

Konwencjonalne metody dezynfekcji, takie jak wycieranie i szorowanie, są często niewystarczające i mogą nawet powodować rozprzestrzenianie się odpornych drobnoustrojów. Za pomocą światła UV bakterie, wirusy i inne drobnoustroje mogą być zabijane znacznie skuteczniej — zwłaszcza na powierzchniach i w miejscach ogólnodostępnych, których nie można nieustannie czyścić środkami dezynfekującymi. Oprócz szpitali zastosowania obejmują również m.in. uzdatnianie wody pitnej, dezynfekcję systemów wentylacyjnych lub produkcję żywności.

W połączeniu z robotami mobilnymi dezynfekcję światłem UV można przeprowadzać automatycznie, precyzyjnie, szybko i skutecznie. W tym względzie firma OMRON, która jest ekspertem w dziedzinie automatyki, opiera się na współpracy z doświadczonymi partnerami, takimi jak ICA Traffic, którzy montują swoją technologię UV w robotach mobilnych LD firmy OMRON. Model HERO21 został opracowany wspólnie z Uniwersytetem Ruhry w Bochum. Można go używać w środowiskach medycznych i w innych miejscach do dezynfekcji pomieszczeń i ochrony pracowników, co znacznie obniża ryzyko zakażenia. Poziom dezynfekcji wynosi 99,99% przy pokryciu 360 stopni.

Jakość dezynfekcji spełnia wymagania bezpieczeństwa

Robot samodzielnie przemieszcza się po pomieszczeniach, które mają zostać zdezynfekowane. Jeśli urządzenie jest włączone, można je wprowadzić do zanieczyszczonych pomieszczeń za pomocą aplikacji w tablecie — bez konieczności wchodzenia pracowników do pomieszczeń. HERO21 skanuje i zapisuje wszystkie dane pomieszczenia. Specjalny system czujników wykrywa, czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu. W takim przypadku robot nie włącza światła, lecz wysyła komunikat ostrzegawczy do tabletu. Podczas procesu dezynfekcji jego czujniki mogą wykrywać, czy ktoś otwiera drzwi, i wyłączać moduł UV-C. Połączenie skuteczności z bezpieczeństwem sprawia, że robot HERO21 zasługuje na wyróżnienie.

Trzy i pół godziny ciągłej dezynfekcji

Steffen Kriege, kierownik ds. sprzedaży w ICA Traffic, wyjaśnia: „Nasz robot ma również wszystkie odpowiednie certyfikaty i jest niezwykle niezawodny. Rynek niemiecki jest pod tym względem szczególnie wymagający. Po krótkiej fazie nagrzewania urządzenie może bez przerwy dezynfekować nawet przez 3,5 godziny. Odpowiada to około 14 pomieszczeniom o powierzchni 25 m2 w czasie krótszym niż dziesięć minut na pomieszczenie. Czas ładowania wynosi tylko dwie godziny”.

Wysokie standardy jakości firmy miały również decydujące znaczenie przy wyborze partnera technologicznego: „Wybraliśmy firmę OMRON, ponieważ zaoferowali nam najlepszy pakiet. Wydajność i jakość przekonały nas w tym samym stopniu, co ceny i regionalne partnerstwo z lokalnymi firmami. Ponadto nasze funkcjonalne i harmonijne pomysły projektowe można najlepiej wdrożyć z pomocą firmy OMRON: jednostka UV i robot powinny świetnie współpracować” — komentuje Kriege.

Kai-Uwe Freyer, specjalista ds. sprzedaży w terenie, pracujący w dziale automatyzacji i napędów firmy OMRON, dodaje: „Robot HERO21 łączy w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i świetną konstrukcję. Rozwiązanie to wygląda tak, jakby zostało wykonane z jednego elementu. Cieszymy się, że firma OMRON mogła wykorzystać swoją wiedzę i wesprzeć ten ważny projekt”.

Pierwsze roboty HERO21 „napędzane przez firmę OMRON” trafią do sprzedaży w październiku.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn